Rehber Mi Max 2 BL Kilidi Açma + Twrp + Root + Global ve Xiaomi .EU Rom Yükleme

tupcuremzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Hocam miflash açılırken hata veriyor bende direkt indiği haline bastığımda

Application error:

Exception code: 0x000006ba

Adress: 0xfd1ea06d şeklinde. Mi flash çok önemli mi? Bende 2016.08.30.0 sürümü yüklüydü zaten mi5 için indirmiştim ama sadece kurdum mi flashtan bir şey yapmadım işimi hep twrpden hallettim. Benim gibi twrpden halledecekler için miflash gerekli mi?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam miflash açılırken hata veriyor bende direkt indiği haline bastığımda

Application error:

Exception code: 0x000006ba

Adress: 0xfd1ea06d şeklinde. Mi flash çok önemli mi? Bende 2016.08.30.0 sürümü yüklüydü zaten mi5 için indirmiştim ama sadece kurdum mi flashtan bir şey yapmadım işimi hep twrpden hallettim. Benim gibi twrpden halledecekler için miflash gerekli mi?
Ne yaptığınıza/yapmak istediğinize bağlı....ne yapıyorsunuzki şu an?

tupcuremzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Hocam fastboot ekranına geliyorum, sonra cihazı bilgisayara bağlayınca fastboot gitmiş oluyor. Zaten başta dediğiniz adb devices yazdığımda da öyle bir izin ekranı falan gelmiyordu nereye yanlış yapıyorum?

tupcuremzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Hocam fastboot ekranına geliyorum, sonra cihazı bilgisayara bağlayınca fastboot gitmiş oluyor. Zaten başta dediğiniz adb devices yazdığımda da öyle bir izin ekranı falan gelmiyordu nereye yanlış yapıyorum?

Ne yaptığınıza/yapmak istediğinize bağlı....ne yapıyorsunuzki şu an?

Mi flash tool indirip kurunuz dediğiniz için indirdim lakin kurarken hata verdi o şekilde. Amacım aslında twrp kurmak ben mi flash tool kullanmamıştım mi5'e twrp kurarken. Ama o zaman indirdiğimde mi flash toolu kurmuştum şu an bilgisayarda var yani 2016.08.30.0 sürümü. Acaba o olduğu için mi bunu kurarken hata veriyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Slm.mi max 2 miui 9 diag port nasıl aktif edebiliriz?Bu *#*#717717#*#* ve *#*#31491#*#* denedim olmuyor.

fatihpc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih KARAOK
Cihazım
Lumia 640 XL
Konular
5
bootloader root felan uğraşmadan yeni alınan cihaza en son çıkan global sürümü yüklemek için mi flash ve 1.5 gb lık rom dosyası yeterli midir?

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
bootloader root felan uğraşmadan yeni alınan cihaza en son çıkan global sürümü yüklemek için mi flash ve 1.5 gb lık rom dosyası yeterli midir?
Fastboot rom ve mi flash yeterli hocam.Ben yaptım bi sorun olmadı.

fatihpc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih KARAOK
Cihazım
Lumia 640 XL
Konular
5
peki hocam biz bşey yapmasak kendi kendine en son guncellemeyi almıyor mu illa kendimiz mi yapmalıyız

mustafaarda

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa Arda
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Memur
Konular
1
Merhaba,ben de geçen ay Mi Max 2 aldım.Şu an Global Stable 8.5.8.0 yüklü.Bootloader Unlock izin Sms i geldi.
Ben de Hem Çin Developer hem Global Developer Romlarını indirip dahili hafızaya attım.Güncelleyici ile paket seçtiğimde Daha başlangıçta ekranda hata uyarısı çıkıyor ama Global developer rom paketini seçtiğimde şifre çözülüyor deyip dosyayı inceliyor ve en sonunda herşey silinecek onaylıyor musunuz diye soru ekranı çıkıyor.Onaylasam işlem tamamlanırmı,Developer romu bu şekilde yükleyebilirmiyim.Uppdater hata verir demişsiniz.Hata verirse daha en başta romu gösterdiğimizde mi yapar yoksa güncelleme işlemi başladıktan sonra da hata verirmi.Kararsız kaldım.Selamlar...

Üst Alt