Mi max 1 Mi max 2 'yi performansta tokatlıyor

huseyinos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Memur
Konular
7
Allah Allah ne güzel muhabbet ya Kendimi çekyattan halıya yan yatmış şekilde Allah diye bağırarak attım :)
Şaka bir yana muhabbet seviyesi saygı boğuluyor buralar teşekkürler.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Allah Allah ne güzel muhabbet ya Kendimi çekyattan halıya yan yatmış şekilde Allah diye bağırarak attım :)
Şaka bir yana muhabbet seviyesi saygı boğuluyor buralar teşekkürler.

Umarım bir yerinizi incitmemişsinizdir, aksi takdirde kendimi biraz suçlu hissedeceğimIdea~~wasntme~~

huseyinos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Memur
Konular
7
Umarım bir yerinizi incitmemişsinizdir, aksi takdirde kendimi biraz suçlu hissedeceğimIdea~~wasntme~~
:) bize birşey olmuyor Uçan adam sabrı tarikatı acıtmaz :)

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
Sevgili arkadaşlar, temmuz 2017 gibi bu forumda paylaştığım bir bilgiyi duzeltmek istiyorum. mi max telefonu Şubat 2017 den beri kullaniyorum ve o zamanla istanbul disinda ve hatta İstanbul'un bazı kesimlerinde (baz istasyon kaynakli) telefonum neredeyse kapsama alani dışında gözüküyordu arayanlara ve tabi benim aramamda mumkun olmuyordu her iki yönlü olarak kapsam disiydim.
Ne zaman telefonuma 8.5.2.0 miui ile birlikte android 7 güncellendi benim çekmeyen telefonum 4 numara 5yildiz oldu şehir dışında. ayrıca istanbulda metrelerle ayrilan cekim alanları ise yok oldu gitti arkadaslar.
sonuç.
cekim isi sadece kullanılan band işi değilmiş onu anladım, evet band ta etkili fakat yazilim herşey.
TEŞEKKÜRLER XİAOMİ, TEŞEKKÜRLER TÜM Mİ CİLERE.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Mi Max işlemci olarak SD820/835 kullansa bile SD625 kullanan Max 2 seçerdim. Benim için önemli olan bataryayı koklayan ve yeterli performans veren işlemcidir.

huseyinos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Memur
Konular
7
Mi Max işlemci olarak SD820/835 kullansa bile SD625 kullanan Max 2 seçerdim. Benim için önemli olan bataryayı koklayan ve yeterli performans veren işlemcidir.
1.5 dci Reno gibi

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
Öncelikle başlık yersiz ve saçma alınma gücenme olmasın ...

Şimdi gelelim konumuza mi max 1 ve mi max 2 arasındaki hız sa sorununuz size sadece şunu sorarım

örnek veriyorum 2.2 ghz 8 çekirdekli bir işlemci hangi android uygulamasında tam kapasite çalışıyor
Bir ikincisine geçelim Android yapısı gereğı aslında ram odaklı çalışan bir sistemdir yani aslında işlemcinin size verdiği 10.0 ghz hız sizin sadece uygulamanın ilk açılışında işinize yarayacaktır ki
hiçbir android sistemi bir anda 8 çekirdeği çalıştıracak kapasiteye sahip değildir 4 x4 senkron yada 2x2x2 seklinde çalışırlar :D benim şu ana kadar gördüğüm işlemcilerde 8 çekirdek 2.2 ghz ye hiç çıkmadı varsa kanit bunuda tartısalım
hadı bunuda geçtım nanometrenın ıslemcının hızıyla hıçbir alakası yoktur

antutu testlerını gördüm biri bahsetmiş sanırım bunada şu şekilde cevap verırım sizlere sizin kullanım aralıklarınızı antutu belırlemıyor sadece test ediyor ki bununda aslında bir palavra oldugunu htc ve samsung fırmasının ufacık bır programla aslında kanıtladı

yani demem o ki en son çıkan cihaz herzaman en ıyı cihazdır çünkü yenilik katılmıştır bir bilinen vardır

teoriyle yaşamıyoruz arkadaşlar önemli olan pratiktir ve xiaomi camiasındaki tüm telefonlar ufak tefek android hileleriyle aslında bir uçak haline gelebilmektedir...

o yüzden donanıma değil pratiğe bakalım her insanın telefondan beklentisi farklıdır ... Ve beklentiler insanı mutlu eder ...

şuan kullandığım cihaz mi note 3 ve aynı tartısmayı mi 6 ile veriyoruz her türlü mi note 3 te mi 6 yı tokatlar :D çünkü benim isteklerimi karşılıyor yani kişiden kişiye değişir

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
Öncelikle başlık yersiz ve saçma alınma gücenme olmasın ...

Şimdi gelelim konumuza mi max 1 ve mi max 2 arasındaki hız sa sorununuz size sadece şunu sorarım

örnek veriyorum 2.2 ghz 8 çekirdekli bir işlemci hangi android uygulamasında tam kapasite çalışıyor
Bir ikincisine geçelim Android yapısı gereğı aslında ram odaklı çalışan bir sistemdir yani aslında işlemcinin size verdiği 10.0 ghz hız sizin sadece uygulamanın ilk açılışında işinize yarayacaktır ki
hiçbir android sistemi bir anda 8 çekirdeği çalıştıracak kapasiteye sahip değildir 4 x4 senkron yada 2x2x2 seklinde çalışırlar :D benim şu ana kadar gördüğüm işlemcilerde 8 çekirdek 2.2 ghz ye hiç çıkmadı varsa kanit bunuda tartısalım
hadı bunuda geçtım nanometrenın ıslemcının hızıyla hıçbir alakası yoktur

antutu testlerını gördüm biri bahsetmiş sanırım bunada şu şekilde cevap verırım sizlere sizin kullanım aralıklarınızı antutu belırlemıyor sadece test ediyor ki bununda aslında bir palavra oldugunu htc ve samsung fırmasının ufacık bır programla aslında kanıtladı

yani demem o ki en son çıkan cihaz herzaman en ıyı cihazdır çünkü yenilik katılmıştır bir bilinen vardır

teoriyle yaşamıyoruz arkadaşlar önemli olan pratiktir ve xiaomi camiasındaki tüm telefonlar ufak tefek android hileleriyle aslında bir uçak haline gelebilmektedir...

o yüzden donanıma değil pratiğe bakalım her insanın telefondan beklentisi farklıdır ... Ve beklentiler insanı mutlu eder ...

şuan kullandığım cihaz mi note 3 ve aynı tartısmayı mi 6 ile veriyoruz her türlü mi note 3 te mi 6 yı tokatlar :D çünkü benim isteklerimi karşılıyor yani kişiden kişiye değişir
Teşekkürler testimo hocam, guzel, açıklayıcı bir paylaşımda bulunmuşsunuz. en güzel cihaz ihtiyacımı gideren cihazdır.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt