Mi max 1 Mi max 2 'yi performansta tokatlıyor

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Arkadaşlar youtube da mi max 1 ile mi max 2 nin performans karşılaştırmalarını izledim, mi max 1 Mi max 2'yi performansta tokatlıyor.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşlar youtube da mi max 1 ile mi max 2 nin performans karşılaştırmalarını izledim, mi max 1 Mi max 2'yi performansta tokatlıyor.

Link alalım da bizde bakalım bari

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Hocam youtube da arama bölümüne xiaomi mi max & xiaomi mi max 2 speed test yazınca bir kaç video çıkıyor.

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Antutu testlerinde de tokatlıyor.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam youtube da arama bölümüne xiaomi mi max & xiaomi mi max 2 speed test yazınca bir kaç video çıkıyor.

Oraya yazınca çıkarda, ben özellikle sizin izlediğinizin linkini istemiştim...bu kadar zor mu linki paylaşmak?
Bu konuyu okuyan arkadaşlar...lütfen Mi Max 2 nizi hemen ve derhal elden çıkarıp, daha eski model olan Mi max 1 i alın....çünkü max 2 ye performans vs her konuda fark atıyor8=)haha--haha--haha--

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126

Nasıl tokatlı şimdi merak ettim doğrusu. Skorpi hocamın da yazdığı gibi bir link verseniz biz de görmüş olurduk. 8=)8=)

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Nasıl tokatlı şimdi merak ettim doğrusu. Skorpi hocamın da yazdığı gibi bir link verseniz biz de görmüş olurduk. 8=)8=)
Hem kendi kullandığı cihaz farklı olacak hemde başka cihazları başkaları ile kıyaslayıp, kötüleyeceksin vede sansasyonel bir başlık atacaksın ve bir Link veremeyeceksin....ben burada art niyet sezinliyorum....benim bugüne kadar başka bir cihazı kötülediğim görülmüşmüdür mesela...bence insan daha yarlı olacak şeylere konsantre olmalı

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Oraya yazınca çıkarda, ben özellikle sizin izlediğinizin linkini istemiştim...bu kadar zor mu linki paylaşmak?
Bu konuyu okuyan arkadaşlar...lütfen Mi Max 2 nizi hemen ve derhal elden çıkarıp, daha eski model olan Mi max 1 i alın....çünkü max 2 ye performans vs her konuda fark atıyor8=)haha--haha--haha--

Hocam Arkadaşın haklı olduğu Konu Chipset Performansı konusunda Mi Max 1; SD 650 ile geldiği için; SD 625 ile gelen Mi Max 2'den hızlı. Fakat arada tokatlama falan yok, burada hatalı arkadaş. SD 650; A72 çekirdeklerine de sahip olduğu için daha performanslı fakat 28 Nm üretim süreci ile üretildiği için, daha fazla güç tüketiyor. SD 625 ise 14 Nm üretim süreci ile üretilip; tüm çekirdekleri A53 olunca, performansı bir miktar düşük kalıyor A72 barındırmadığı için fakat bunun sonucu olarakda Enerji Tasarrufunda zirve yapmış oluyor.

Tabi Bu söylediklerim genel Chipset performansı ile alakalı, günlük kullanımda fark oluşturacağını düşünmüyorum. Ki Oluşturacak olsaydı, Xiaomi Mi Max 2'ye SD 625 koymazdı.

En Basit olarak Google'da bulduğum ilk Chipset bazında karşılaştırma Linki:

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Hem kendi kullandığı cihaz farklı olacak hemde başka cihazları başkaları ile kıyaslayıp, kötüleyeceksin vede sansasyonel bir başlık atacaksın ve bir Link veremeyeceksin....ben burada art niyet sezinliyorum....benim bugüne kadar başka bir cihazı kötülediğim görülmüşmüdür mesela...bence insan daha yarlı olacak şeylere konsantre olmalı
Öncelikle ben bu cihazı almayı düşündüğüm için araştırdım ve burası forum ve bilgilenme sitesi olduğu için paylaştım, linklere bakıp paylaşacağım, önceki paylaşımlarıma bakın nasıl biri olduğumu anlarsınız, bir çok insana yardımcı olmuşluğum vardır, sizden de böyle bir yorum beklemezdim, çok şaşırdım, telefonunuzla ilgili bu kadar fanatik olmanıza gerek yok.

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Linki kopyala yapıştır yapıyorum, gönderince gözükmüyor.

Şimdi oldu

Skorpi Hocam sizden böyle polemik yaratacak mesajlar beklemezdim, çok büyük hayalkırıklığına uğrattınız beni, halbuki mi max 2 'yi almayı düşündüğümü ve hatta size fikir sorduğumu biliyorsunuz,kayıtlarda mevcut, olayı çok yanlış yerlere çektiniz, doğrusu sizin gibi beyefendi birine yakıştıramadım.

Son bir not, youtube arama bölümüne xiaomi mi max & xiaomi mi max 2 speed test yazınca onlarca video çıkmıyor, 2 veya 3 video çıkıyor, hepside yabancı, izlediğim 2 videonun bir tanesinin linkini paylaştım

Hocam Arkadaşın haklı olduğu Konu Chipset Performansı konusunda Mi Max 1; SD 650 ile geldiği için; SD 625 ile gelen Mi Max 2'den hızlı. Fakat arada tokatlama falan yok, burada hatalı arkadaş. SD 650; A72 çekirdeklerine de sahip olduğu için daha performanslı fakat 28 Nm üretim süreci ile üretildiği için, daha fazla güç tüketiyor. SD 625 ise 14 Nm üretim süreci ile üretilip; tüm çekirdekleri A53 olunca, performansı bir miktar düşük kalıyor A72 barındırmadığı için fakat bunun sonucu olarakda Enerji Tasarrufunda zirve yapmış oluyor.

Tabi Bu söylediklerim genel Chipset performansı ile alakalı, günlük kullanımda fark oluşturacağını düşünmüyorum. Ki Oluşturacak olsaydı, Xiaomi Mi Max 2'ye SD 625 koymazdı.

En Basit olarak Google'da bulduğum ilk Chipset bazında karşılaştırma Linki:
Hocam objektif yorumunuz için teşekkür ederim sizede.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt