Mi max 1 Mi max 2 'yi performansta tokatlıyor

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Skorpi Hocam sizden böyle polemik yaratacak mesajlar beklemezdim, çok büyük hayalkırıklığına uğrattınız beni, halbuki mi max 2 'yi almayı düşündüğümü ve hatta size fikir sorduğumu biliyorsunuz,kayıtlarda mevcut, olayı çok yanlış yerlere çektiniz, doğrusu sizin gibi beyefendi birine yakıştıramadım.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben olayı yanlış bir yere çektiğimi hiç düşünmüyorum, başlık ofsayt....Bende 60 yaşında bir insanım ve öncelikle bu cihazı alma nedenim gözlerimden dolayı büyük ekran tercih etmemdi....Bu senenin Mart ayında araştırmalarıma başladım ve cihazı her ayrıntısına kadar inceledim ve bilgi ve tecrübelerine değer verdiğim insanların sözünü dinleyip, Haziranda Max 2 yi aldım....herkeste bir hayal kırıklığı olmuştu, çünkü SD 660 beklenirken, SD 625 ile geldi....ancak cihazı alıp kullananlar, ki bende buna dahilim, ilk tercihi büyük ekran olması idi...Xiaomi bilinçli olarak SD 660 yerine SD 625 kullanmıştı...ayrıntı için bakınız...

Yardım - Xiaomi Mi Max 2....Neden SD 625 İşlemci kullanıldı, SD 660 beklenirken?

Bu arada hala araştırma içinde olduğunuzu öğrenmek beni üzdü....Forumda Mi Max 1 sahiplerinin bir çoğunda problem olduğu belirtiliyor...Mi Max 2 de gerçekten sorunsuz bir cihaz ve zamanında yapılan testlerin bugün anlamını yitirdiklerini düşünüyorum...gerçi bir kaç milisaniye daha yavaş olsa ne fark ederki....son Mi Globe rom ile cihaz adta ışık hızında ve uçuyor...

Ayrıca araştırmalarınızın bir döneminde Mi Max 2 nin önde olduğunu belirtmiştiniz, sanırım o zaman henüz bu videoları belki de görmemiştiniz..

Soru - Mi max 1 mi Mi max 2 mi

Sonuç olarak polemiğe gerek yok, tabi ki burada her şeyi paylaşacağız vede kimse benim şahsi yorumlarımı beğenmek zorunda değil ve ben her türlü görüşe ve eleştiriye açık ve de saygılıyım...ve Evet ben Mi Max 2 Fanatiği yim8=)haha--haha-- Saygılarımla

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ben olayı yanlış bir yere çektiğimi hiç düşünmüyorum, başlık ofsayt....Bende 60 yaşında bir insanım ve öncelikle bu cihazı alma nedenim gözlerimden dolayı büyük ekran tercih etmemdi....Bu senenin Mart ayında araştırmalarıma başladım ve cihazı her ayrıntısına kadar inceledim ve bilgi ve tecrübelerine değer verdiğim insanların sözünü dinleyip, Haziranda Max 2 yi aldım....herkeste bir hayal kırıklığı olmuştu, çünkü SD 660 beklenirken, SD 625 ile geldi....ancak cihazı alıp kullananlar, ki bende buna dahilim, ilk tercihi büyük ekran olması idi...Xiaomi bilinçli olarak SD 660 yerine SD 625 kullanmıştı...ayrıntı için bakınız...

Yardım - Xiaomi Mi Max 2....Neden SD 625 İşlemci kullanıldı, SD 660 beklenirken?

Bu arada hala araştırma içinde olduğunuzu öğrenmek beni üzdü....Forumda Mi Max 1 sahiplerinin bir çoğunda problem olduğu belirtiliyor...Mi Max 2 de gerçekten sorunsuz bir cihaz ve zamanında yapılan testlerin bugün anlamını yitirdiklerini düşünüyorum...gerçi bir kaç milisaniye daha yavaş olsa ne fark ederki....son Mi Globe rom ile cihaz adta ışık hızında ve uçuyor...

Ayrıca araştırmalarınızın bir döneminde Mi Max 2 nin önde olduğunu belirtmiştiniz, sanırım o zaman henüz bu videoları belki de görmemiştiniz..

Soru - Mi max 1 mi Mi max 2 mi

Sonuç olarak polemiğe gerek yok, tabi ki burada her şeyi paylaşacağız vede kimse benim şahsi yorumlarımı beğenmek zorunda değil ve ben her türlü görüşe ve eleştiriye açık ve de saygılıyım...ve Evet ben Mi Max 2 Fanatiği yim8=)haha--haha-- Saygılarımla

Hocam bu kadar büyük ekrana sahip bu denli uzun Pil süresi sunan başka kaç cihaz varki :) Fanatiği olmamak elde mi :)

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
O kadar çok şey yazmışsınızki, cevap için not alıcam şimdi :) 1- Büyük ekran bende severim, o yüzden mi max üzerinde yoğunlaşıyorum, eşimde mi max var ve maşallahı var, hiçbir sorunu yok, eve gidince benim elimden düşmüyor
2- Mi max 2 önde dediğim, yapılan yorumlarda önde olduğuydu.
3- Yazdığınızdan anlaşılıyor ki sizde mi max 1 'in hızını kabul etmişsiniz(bir kaç milisaniye hızlı olsa ne fark eder demişsiniz,)
4- Videoyu izleyin, öyle bir iki milisaniyeden daha fazla fark var.
5- Hemen hemen tüm xiaomi ler düşük ışıkta kötü foto çekiyor, e o zaman geriye ne kalıyor, telefon performansı, tabiki bende daha hızlı olanı araştırıp seçmek zorundayım bu durumda,
Son birşey artniyetli olduğumu söyleyerek niyet okuyuculuk yapmayalım lütfen, fikrimi beğenmeyebilirsiniz, bunu uygun lisanlada söyleyebilirsiniz, saygılar.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
lastreal555 hocam arka arkaya yazılan ve flood olarak değerlendirilebilecek mesajlarınızı birleştirip tekrar eden mesajlarınızı gösterimden kaldırdım. Skorpi hocam evladı gibi sevdiği Mi Max'si hakkında tokatlanıyor başlığını görünce tepki vermiş :D

Performans konusunda 1'in 2'ye oranla bir takım üstünlükleri olsa da ben de SD 625'in yani Mi Max 2'nin daha verimli olduğu kanaatindeyim. Benim de tercihim Max 2'den yana olurdu ancak Max 1 isteyen arkadaşlarımızı da elbette ki anlayışla karşılıyorum :)

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
lastreal555 hocam arka arkaya yazılan ve flood olarak değerlendirilebilecek mesajlarınızı birleştirip tekrar eden mesajlarınızı gösterimden kaldırdım. Skorpi hocam evladı gibi sevdiği Mi Max'si hakkında tokatlanıyor başlığını görünce tepki vermiş :D

Performans konusunda 1'in 2'ye oranla bir takım üstünlükleri olsa da ben de SD 625'in yani Mi Max 2'nin daha verimli olduğu kanaatindeyim. Benim de tercihim Max 2'den yana olurdu ancak Max 1 isteyen arkadaşlarımızı da elbette ki anlayışla karşılıyorum :)
Skorpi hocamın max 2 'yi çok sevdiğini bilirdim ama doğrusu bu kadar fanatik olduğunu bilmezdim :) tokatlama tabirini tabiki ben mecazi anlamda kullanmıştım, amacım kimseyi rencide etmek değildi. Bu başlık altında herkesin fikirlerini ve video hakkındaki yorumlarını merak etmiştim. Videoda iki telefon yan yana konarak aynı anda hız testi yapılıyor ve bariz fark var. Ben bir üst modeli yani max 2 yi almayı düşünürken izlediğim video canımı sıktı. Tamam mi max 2 daha verimli ve bataryası daha iyi olabilir ama görüntü ortada malesef.

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
Hz. Allah skorpi hocamdan da, Lastreal555 hocam danda, Cantara hocamdan razi olsun. sizler bizim için paha bicilmez kiymetlersiniz, her ne kadar cok söz soyleseniz de birbiriniz sevdiğinizi ve değer verdiginizi biliyoruz. Bir yandan da sevinmedigimi söyleyemem(biraz bencilce oldu ama), zira her sarf ettiğiniz kelimeler bizleri bilgi zenginliğinin engin dalgaları arasına götürüyor, şimdi olmasada ileride bizlerde sizin bilgi firtinalariniza katilacagiz.
Hepinize hayirli Mi kullanımları diliyorum.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hz. Allah skorpi hocamdan da, Lastreal555 hocam danda, Cantara hocamdan razi olsun. sizler bizim için paha bicilmez kiymetlersiniz, her ne kadar cok söz soyleseniz de birbiriniz sevdiğinizi ve değer verdiginizi biliyoruz. Bir yandan da sevinmedigimi söyleyemem(biraz bencilce oldu ama), zira her sarf ettiğiniz kelimeler bizleri bilgi zenginliğinin engin dalgaları arasına götürüyor, şimdi olmasada ileride bizlerde sizin bilgi firtinalariniza katilacagiz.

Allah cümlemizden razı olsun... tabiki birbirimizi seviyor ve değer veriyoruz ve sizede güzel sözleriniz için ayrıca çok teşekkür ederiz... Hayırlı Mi kullanımlar ve iyi forumlar

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim, Allah (CC) sizden ve herkesten razı olsun.

Üst Alt