Yardım Mİ Market

Nizamettin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nizamettin
Cihazım
Redmi note 3
Konular
14
Sa, Arkadaşlar Mi Markete nasıl erişeceğiz. Bu markette neler var. Örneğin Redmi Not 3 ün kızıl ötesini kullanmamı sağlayacak uygulama bu markette mi ? Veya Mikey i kullanmak için bu marketten mi uygulama indireceğiz.

Teşekkürler.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Telefonu aldığum arkadaşın bana verdiği cevap şöyle;
Bootloader kilidi olduğu için şu aşamada mümkün değil gibi bu yöntem.
Romla alakalı, Türkçe kullanım için bişeylerden fedakarlık ediyoruz, İleriki dönemlerde hepsinin çaresi çıkar.

Yeni Çıkan Modellerde Biraz Beklemeniz Gerek. Kısa Sürede Bu Sorunlar Çözülecektir.
Ayrıca Mi band gibi bir kaç uygulamayı Google Play Storede De bulabilirsiniz ;)

Oyla:

Nizamettin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nizamettin
Cihazım
Redmi note 3
Konular
14
İnşallah. Mi Banda şu anda ihtiyacım yok. Mikey lazım, onuda Google Playda bulamadım. Farklı markaların Mikey uygulaması var. Birde Kızılötesini kullanabilmem için gerekli olan araç lazım. Bekleyeceğiz bakalım.

Bunun gibi.. İş görür mü bilemiyorum.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Daha önce de buna benzer bir soruya cevap yazmıştım. Kim olduğunu hatırlamıyorum ama başkası olabilir diye yeniden yazayım. MiKey, Mi Kumanda ve MiBand uygulamaları forumumuzda da Türkçe olarak mevcut ve devamlı da güncellenmektedir. Mi Marketteki uygulamaların hemen hepsi Çince olduğu için zaten pek kullanışlı değil. Sağolsunlar arkadaşlarımız bu uygulamaları Türkçeleştirip bizlere sunuyorlar.
http://forum.miuiturkiye.net/forum/miui-uygulamalari.16/

Flashlama konusunda ise sanıyorum sizin telefonunuz Note3. Bu cihaz henüz yeni ve Bootloader'ı kilitli olduğu için bu işlemi sizin yapmanız mümkün değil. Aslında yapılan işlem cihazı recovery mod ile açmak ve Install from zip file seçeneği ile dosyanızı göstermek. Hepsi bu. Mi4 bölümünde hem yazılı hem videolu Recovery rehberi var. Bilgi edinmek açısından oradan bakabilirsiniz.
Ayrıca forumda Bootloader kilidini açma rehberi var. Ancak deneyimli arkadaşlar bile telefonu brick edebiliyorlarken acemi arkadaşların bunu yapmalarını kesinlikle önermem.

Oyla:

Nizamettin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nizamettin
Cihazım
Redmi note 3
Konular
14
Bilgilendirme için teşekkür, chatin 62.

Anlaşılan o ki, Mi Markete ihiyacımız yok.. -Gerekli uygulamalar Türkçe olarak bu sitede de var. Ancak Benim cihaz yeni olduğu için (Redmi Note 3) Biraz beklemem gerekecek doğru mu ?

Mi Market uygulamasını cihazın Bootloader ı klitli olduğu için yükleyemiyoruz. Diğer MiKey-Mi-Kuman Mi Band içinde mi bu durum geçerli.
Bunların apk dosyalarını da mı yükleyemeyiz. Diğer taraftan Google playda Mikeyin farklı uygulamaları var yani farklı Mikey uygulamaları var, onlar bizim cihazda çalışır mı ?

Zaten yazdığınız teknik terimler bana çinceden yapancı :( En iyisi beklemede, forumu takipte kalayım ve kurcalamayım.

Benim görüşüm bu sorunlar örjinal türkçe room çıkar ise çözülür, doğrumuyum acaba.

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90

Anlaşılan o ki, Mi Markete ihiyacımız yok.. -Gerekli uygulamalar Türkçe olarak bu sitede de var. Ancak Benim cihaz yeni olduğu için (Redmi Note 3) Biraz beklemem gerekecek doğru mu ?

Mi Market uygulamasını cihazın Bootloader ı klitli olduğu için yükleyemiyoruz. Diğer MiKey-Mi-Kuman Mi Band içinde mi bu durum geçerli.
Bunların apk dosyalarını da mı yükleyemeyiz. Diğer taraftan Google playda Mikeyin farklı uygulamaları var yani farklı Mikey uygulamaları var, onlar bizim cihazda çalışır mı ?

Zaten yazdığınız teknik terimler bana çinceden yapancı :( En iyisi beklemede, forumu takipte kalayım ve kurcalamayım.

Benim görüşüm bu sorunlar örjinal türkçe room çıkar ise çözülür, doğrumuyum acaba.

Bootloader Kilidi Açmak İçin ;
http://forum.miuiturkiye.net/konu/redmi-note-3-bootlader-kilidi-acma.3450/

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

Hayır öyle değil.
Cihazınız kilitli olduğu için yapmak istedikleriniz arasında sadece Mi Marketi yükleyemiyorsunuz ki buna gerek olmadığını artık biliyorsunuz.
Diğer MiKey, Mi Remote gibi uygulamaları ise forumdan zaten apk şeklinde indirebiliyorsunuz. İndirdikten sonra da üzerine tıklayıp yüklemeniz yeterli.
Kendi uygulamaları varken farklı uygulamalar kullanmak bana ters.
Bu arada MiKey için bir hatırlatma yapayım. Çok stabil çalışan bir alet değil bilginiz olsun. Yani yarın ben 3 kere basıyorum bazen bilmem ne yapıyor diye yazmayın diye önceden yazayım dedim :)

Oyla:

Nizamettin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nizamettin
Cihazım
Redmi note 3
Konular
14
Teşekkür Hocam, bu konular bana yabancı, çalışır cihazı çalışmaz duruma getiririz sonra :) Ya bilen biri yapmalı, yada ben tecrübe kazanmalıyım. Benim cihaz reni redmi note 3 olduğu için beklemem tavsiye ediliyor. Yanlış bir şey yapmaktansa hiç bir şey yapmamak daha evla, çünkü mibyata prince giderken evdeki bulgurdan olma riski var :)

Oyla:

Nizamettin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nizamettin
Cihazım
Redmi note 3
Konular
14
Hayır öyle değil.
Cihazınız kilitli olduğu için yapmak istedikleriniz arasında sadece Mi Marketi yükleyemiyorsunuz ki buna gerek olmadığını artık biliyorsunuz.
Diğer MiKey, Mi Remote gibi uygulamaları ise forumdan zaten apk şeklinde indirebiliyorsunuz. İndirdikten sonra da üzerine tıklayıp yüklemeniz yeterli.
Kendi uygulamaları varken farklı uygulamalar kullanmak bana ters.
Bu arada MiKey için bir hatırlatma yapayım. Çok stabil çalışan bir alet değil bilginiz olsun. Yani yarın ben 3 kere basıyorum bazen bilmem ne yapıyor diye yazmayın diye önceden yazayım dedim :)

Kardeş, bu habere sevindim. Ancak dediğiniz gibi Mikey uygulamasını buradan indirip yüklemeyi denemiştim ama yükleme yapılamadı. Aşağıda ekran görüntüsü var. Bu durumu Lolipop a uygun olmayabilir şeklinde yorumlayan forumdaşlar oldu ve hala çözebilmiş değilim.

Ekli dosyalar

• m7.jpg
    m7.jpg
    40,1 KB · Görüntüleme: 13
Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Kardeş, bu habere sevindim. Ancak dediğiniz gibi Mikey uygulamasını buradan indirip yüklemeyi denemiştim ama yükleme yapılamadı. Aşağıda ekran görüntüsü var. Bu durumu Lolipop a uygun olmayabilir şeklinde yorumlayan forumdaşlar oldu ve hala çözebilmiş değilim.
Ona birşey diyemem. MIUI ağırlıklı olarak KK üzerinde çalışır. Sadece birkaç cihazda LP var.

Oyla:
Üst Alt