Yardım Mi Logoda takılı kaldı (TWRP Backup sonrası)

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
2
Escobar1945 'ın şu Romunu kurmak için yola çıktım.
TWRP'yi kurduktan sonra gerekirse geri dönerim diye yedek almak istedim ve şu linkteki manuel yedeklemeyi bilgisayarıma yapmak için adımları uyguladım.

Backing up system yazısı çıktı ve alttaki çubuk sürekli gidip geliyordu, yaklaşık 40dk olmuştu ve iş çıkışına denk geldiğimden usb kabloyu söktüm.

Failed to backup, failed to backup backup file deleting(net mesaj bu değildi sanırım) ve tekrar failed to backup yazdı yine alttaki çubuk dönüyordu bir süre de bunu bekledim ve öyle kalınca kapatma ihtiyacında bulundum.

Şu an telefon açılmıyor Mi logosunda kalıyor. Belki gerekli olur, bootloader açık, twrp son sürüm kurulu, fastboot ve twrpye girebiliyorum. Şimdi telefonu nasıl açarım ya da açamazsam bu şekilde adam gibi yedek alabilirsem alayım dediğim romu kurayım.

Nasıl bir yol izlemeliyim, nasıl yardımcı olursunuz ?

Teşekkürler

Not: Konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın yetkililer taşıyabilir.

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
2
Konudaki kurulum talimatına riayet etmeniz yeterlidir ve her zaman tam bir yedek alın ki geriye donmeniz kolay olsun...

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam kurulum adımlarına okeyim, full yedek adımlarını merak ediyorum en doğru şekilde.

Oyla:

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
hocam kurulum adımlarına okeyim, full yedek adımlarını merak ediyorum en doğru şekilde.
Gorsele göre hareket edebilirsiniz..
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
2
Gorsele göre hareket edebilirsiniz..
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

bu şekilde yedek aldım ve senin port romunu kurdum, şu an kullanıyorum.
2 sorum var.
1- twrpde restore ile backupı yükleyip eskiye dönebiliyoruz, restore dışında bir adım daha uygulamak gerekiyor mu ? her hangi bir wipe falan?
2- senin romu kurarken magiski de kurdum fakat root istemiyorum bunu şu an kaldırabilir miyim ? yoksa aynı adımları tekrar yapıp magisk kurmadan sıfır kurulum mu yapayım yine ?

teşekkürler yardımların için

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
bu şekilde yedek aldım ve senin port romunu kurdum, şu an kullanıyorum.
2 sorum var.
1- twrpde restore ile backupı yükleyip eskiye dönebiliyoruz, restore dışında bir adım daha uygulamak gerekiyor mu ? her hangi bir wipe falan?
2- senin romu kurarken magiski de kurdum fakat root istemiyorum bunu şu an kaldırabilir miyim ? yoksa aynı adımları tekrar yapıp magisk kurmadan sıfır kurulum mu yapayım yine ?

teşekkürler yardımların için
Başka bi adım uygulamaya gerek yok yedek yüklemek için. Root istemiyorsak,güncel magisk uninstall dosyasını twrp den flaşlayınca root silinir

Oyla:

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
2
Başka bi adım uygulamaya gerek yok yedek yüklemek için. Root istemiyorsak,güncel magisk uninstall dosyasını twrp den flaşlayınca root silinir

twrpden backupı restore ettim, sanırım bootloop oldu. sürekli bir mi logo ve android yazısı geliyor, titreyip kapanıp açılıp mi logo ve unlocked yazısı geliyor.

ne yapmalıyım bu durumda ?

ekleme : yaklaşık bir 10 kere falan aç kapa yaptıktan sonra kendi kendine twrpyi açtı

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
twrpden backupı restore ettim, sanırım bootloop oldu. sürekli bir mi logo ve android yazısı geliyor, titreyip kapanıp açılıp mi logo ve unlocked yazısı geliyor.

ne yapmalıyım bu durumda ?

ekleme : yaklaşık bir 10 kere falan aç kapa yaptıktan sonra kendi kendine twrpyi açtı
Hocam twrp açılıyorsa ki açılıyor.4 wipe yapıp aynı romu tekrar flaşlayalım,bırak cihaz rootlu olsun bişey olmaz,romu yükle cihazı aç bak keyfine,uğraşma başka şeylerle

Oyla:

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
2
hocam dediğini sen yazmadan önce yaptım yemedi dediğim bootloopda kaldı. ben de cevap gelmeyince miflash ile önceki kullandığım global betayı attım. yine boot logoları gelip gidiyor ve sonunda recoverye giriyor ama bu sefer Mi 'nin kendi recoverysi twrp uçtu :/

miflashı yapmam lazımdı galiba :/

ekleme: twrp'yi tekrar kurabildim bir sorun olmadı o konuda. ama hala böyle kaldım bekliyorum

Son düzenleme:
Oyla:

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
hocam dediğini sen yazmadan önce yaptım yemedi dediğim bootloopda kaldı. ben de cevap gelmeyince miflash ile önceki kullandığım global betayı attım. yine boot logoları gelip gidiyor ve sonunda recoverye giriyor ama bu sefer Mi 'nin kendi recoverysi twrp uçtu :/

miflashı yapmam lazımdı galiba :/

ekleme: twrp'yi tekrar kurabildim bir sorun olmadı o konuda. ama hala böyle kaldım bekliyorum

Hocam twrp yi kurdugunuza göre ne yapmak istiyorsunuz? yada neyi bekliyorsunuz elinizdeki cihazı açmak için rom kurmak zorundasınız beklemekle olmuyor maalesef...

Oyla:

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
2
Hocam twrp yi kurdugunuza göre ne yapmak istiyorsunuz? yada neyi bekliyorsunuz elinizdeki cihazı açmak için rom kurmak zorundasınız beklemekle olmuyor maalesef...

hocam yazdıklarımı okumadınız herhalde ? sizin port romu da tekrar kurdum yine boot logolarında sürekli restart atıp durdu, ardından miflash ile global betayı kurdum yine aynı sorun. şu an tekrar twrpyi kurdum, yine sizin romu tekrar kurmayı deneyeyim madem farklı bir şey yapılmayacaksa.

Oyla:
Üst Alt