Yardım Mi Logoda takılı kaldı (TWRP Backup sonrası)

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
2
Escobar1945 'ın şu Romunu kurmak için yola çıktım.
TWRP'yi kurduktan sonra gerekirse geri dönerim diye yedek almak istedim ve şu linkteki manuel yedeklemeyi bilgisayarıma yapmak için adımları uyguladım.

Backing up system yazısı çıktı ve alttaki çubuk sürekli gidip geliyordu, yaklaşık 40dk olmuştu ve iş çıkışına denk geldiğimden usb kabloyu söktüm.

Failed to backup, failed to backup backup file deleting(net mesaj bu değildi sanırım) ve tekrar failed to backup yazdı yine alttaki çubuk dönüyordu bir süre de bunu bekledim ve öyle kalınca kapatma ihtiyacında bulundum.

Şu an telefon açılmıyor Mi logosunda kalıyor. Belki gerekli olur, bootloader açık, twrp son sürüm kurulu, fastboot ve twrpye girebiliyorum. Şimdi telefonu nasıl açarım ya da açamazsam bu şekilde adam gibi yedek alabilirsem alayım dediğim romu kurayım.

Nasıl bir yol izlemeliyim, nasıl yardımcı olursunuz ?

Teşekkürler

Not: Konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın yetkililer taşıyabilir.

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Escobar1945 'ın şu Romunu kurmak için yola çıktım.
TWRP'yi kurduktan sonra gerekirse geri dönerim diye yedek almak istedim ve şu linkteki manuel yedeklemeyi bilgisayarıma yapmak için adımları uyguladım.

Backing up system yazısı çıktı ve alttaki çubuk sürekli gidip geliyordu, yaklaşık 40dk olmuştu ve iş çıkışına denk geldiğimden usb kabloyu söktüm.

Failed to backup, failed to backup backup file deleting(net mesaj bu değildi sanırım) ve tekrar failed to backup yazdı yine alttaki çubuk dönüyordu bir süre de bunu bekledim ve öyle kalınca kapatma ihtiyacında bulundum.

Şu an telefon açılmıyor Mi logosunda kalıyor. Belki gerekli olur, bootloader açık, twrp son sürüm kurulu, fastboot ve twrpye girebiliyorum. Şimdi telefonu nasıl açarım ya da açamazsam bu şekilde adam gibi yedek alabilirsem alayım dediğim romu kurayım.

Nasıl bir yol izlemeliyim, nasıl yardımcı olursunuz ?

Teşekkürler

Not: Konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın yetkililer taşıyabilir.

Hocam geçmiş olsun fastbot moda girebiliyorum demissiniz lütfen twrp kurarak cihazınıza kurmak istediğiniz romu yükleyerek rahat bir nefes alın sonrasında yapmak istedikleriniz için yardımcı olalım...

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ses açma ve güç tuşuna basarak TWRP ye girebiliyorsanız, ektekini fleşleyin

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Ekli dosyalar

• no-verity-opt-encrypt-6.0.zip
    656,9 KB · Görüntüleme: 14
Oyla:

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
2
Hocam geçmiş olsun fastbot moda girebiliyorum demissiniz lütfen twrp kurarak cihazınıza kurmak istediğiniz romu yükleyerek rahat bir nefes alın sonrasında yapmak istedikleriniz için yardımcı olalım...

evet girebiliyorum fakat, dediğinizi yaparsam bazı yedeklemediğim şeyler var onlar uçmaz mı ? whatsapp mesajlarını yedekleyebilirsem iyi olur

Ses açma ve güç tuşuna basarak TWRP ye girebiliyorsanız, ektekini fleşleyin

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

bu şekilde açılacak mı ? hanginizin dediğini yapmalıyım, sonra ah keşke önce şunu yapsaydın olmasın :)

yanıtlarınız için de teşekkürler

Oyla:

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Hocam şimdi mantık olarak siz ilk yedeği almaya çalıştığınız da yanlış bir işlem yapmadiysaniz sistem de silinmediyse eğer gerekli bilgilerin dahili hafıza yada WhatsApp klasöründe duruyordur bunu anlamak için cihazına twrp kurun ve önce cihazını açın WhatsApp yedeğin zaten günlük olarak alınıyor ise sadece bugünkü bilgilerin kayıp olacak oda o kadar dert değil ayrıca resimleriniz de mi bulut hesabınızda bu kadar evham yapmanıza gerek yok kur twrp yi aç telefonu nu bak keyfine ...

Oyla:

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
2
Hocam şimdi mantık olarak siz ilk yedeği almaya çalıştığınız da yanlış bir işlem yapmadiysaniz sistem de silinmediyse eğer gerekli bilgilerin dahili hafıza yada WhatsApp klasöründe duruyordur bunu anlamak için cihazına twrp kurun ve önce cihazını açın WhatsApp yedeğin zaten günlük olarak alınıyor ise sadece bugünkü bilgilerin kayıp olacak oda o kadar dert değil ayrıca resimleriniz de mi bulut hesabınızda bu kadar evham yapmanıza gerek yok kur twrp yi aç telefonu nu bak keyfine ...

hocam evham yaptığım falan yok, çok dert değil ama kurtarabilecek bir imkan varsa yapmadan geçmeyeyim. olmazsa zaten dediğini yapacağım. Skorpi 'nin dediği yönteme ne diyorsun ? twrp-install ekranından mı yapılıyor onun dediği, dosyayı sdkarta attım bekliyorum şu an sizden gelecek yanıtları

Oyla:

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
hocam evham yaptığım falan yok, çok dert değil ama kurtarabilecek bir imkan varsa yapmadan geçmeyeyim. olmazsa zaten dediğini yapacağım. Skorpi 'nin dediği yönteme ne diyorsun ? twrp-install ekranından mı yapılıyor onun dediği, dosyayı sdkarta attım bekliyorum şu an sizden gelecek yanıtları
Twrp ekranından instal deyip malum lazyflacher zip dosyasını flaş ederek cihazını yeniden başlat kolay gelsin açılırsa şanslısın demektir..

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Benim de bi fikrim var.twrp ye giriyorsa pc ye bağlayıp bütün dosyaları görebiliriz.hangi dosyalar lazımsa (whatsapp,dcim,şarkı türkü) klasörlerini pc ye atabiliriz,ondan sonra twrp den istediğimiz romu kurup pc ye attığımız klasörleri tekrar cihazın hafızasına attık mı bütün whatsapp konuşmaları medyası vs kayıpsız yine aynı yerinde durmuş olur.ben genelde rom kurmadan önce ne olur ne olmaz whatsapp klasörünü alıyorum flaş diske atıyorum. Rom yükledikten sonra whatsapp klasörünü önce cihazın hafızasına atıyorum sonra whatsapp ı kuruyorum ve hiçbir kayıp yaşamıyorum

Oyla:

rubyred

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedMi Note 4
Konular
2
Twrp ekranından instal deyip malum lazyflacher zip dosyasını flaş ederek cihazını yeniden başlat kolay gelsin açılırsa şanslısın demektir..

evet açıldı. şimdi senin port romunu kurmak istiyorum, konuda full yedek alın demişsin, adım adım anlatım nerden bulabilirim, bulduğum o konulardakileri mi yapmalıyım yine bu duruma veya daha kilit olanına düşmek istemem açıkçası.

Skorpi sana da çok teşekkürler.

Oyla:

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
evet açıldı. şimdi senin port romunu kurmak istiyorum, konuda full yedek alın demişsin, adım adım anlatım nerden bulabilirim, bulduğum o konulardakileri mi yapmalıyım yine bu duruma veya daha kilit olanına düşmek istemem açıkçası.

Skorpi sana da çok teşekkürler.
Konudaki kurulum talimatına riayet etmeniz yeterlidir ve her zaman tam bir yedek alın ki geriye donmeniz kolay olsun...

Oyla:
Üst Alt