Rehber Mi Home 360 Kamera (1080p/720p) Unbrick/Firmware Dosyaları ve Kurtarma Rehberi

o_cilek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
mi4
Konular
0
Teşekkürler cantara sdcard'a formatlayıp dosyayı attım fakat usbye taktığımda bir hareket olmadı acaba sürüm farklı olabilir mi?
Altında model olarak jtsxj01cm yazıyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Teşekkürler cantara sdcard'a formatlayıp dosyayı attım fakat usbye taktığımda bir hareket olmadı acaba sürüm farklı olabilir mi?
Altında model olarak jtsxj01cm yazıyor.
Evet hocam olabilir. Benim denediğim versiyon MJSXJ01CM

o_cilek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
mi4
Konular
0
Peki jtsxj01cm için olanı nereden bulabilirim baya araştırdım ama internette bulamadım.

Ersoy Ersoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ersoy
Cihazım
Xiaomi Note 8 P
Konular
0
Merhaba, bendeki kamera modeli mjsxj02cm bu kameramda cihazın fişini takıyorum hiç bir ışık yanmıyor reset düğmesine bastığımda turuncu ışık yanıyor fakat bir süre bekliyorum fakat fabrika ayarlarına dönmüyor yine aynı şekilde fişe takılınca hiç bir tepki ve ışık vermeden öylece kalıyor, indirdiğim dosyadan firmware yüklemek için adımları yaptım fakat tfrecovery dosyası fat32 ile formatlanmis SD kartta olmasına rağmen takip cihazı açtığımda turuncu ışık yanmıyor hiç yükleme yapmıyor hiçbir tepki vermiyor sadece reset tuşuna bastığımda turuncu ışık yanıyor elimi cektigimde turuncu ışık sonuyor, yeniside baya pahalıymış bunu çalıştırma imkanım var mıdır, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

mcblue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Home 360 108
Konular
0
merhaba yazdıklarınızı defalarca uygulamama rağmen hala aynı sadece sarı ışık yanıyor...hiç bir gelişme yok...
Bendeki 2 kamerada da vardı benzer sorun. Recovery dosyası ile çok uğraştım ama olmadı. Kameranın birini servise verdim ertesi gün "bu çalışıyor sorun yok" diye geri aradılar.
O zaman anladım çözümü: Evdeki diğer cihazı da iş yerine götürüp oradaki modemle (yani başka bir modemle) eşleştirince anında bağlandı. Ve tabii ki eve getirince de...

takaryali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
turgay
Cihazım
360 1080
Konular
0
Mi Home kameralar maalesef güncelleme esnasında, internet bağlantısı veya güç uzun süreli kesildiğinde, hafıza kartı hata verdiğinde ya da hiç bir neden yokken brick olabiliyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Normal şartlarda bu kameralar üzerindeki ışıklar:

Mavi Yanıyorsa : Her şey yolunda bağlanabilirsiniz,
Mavi Yanıp Sönüyorsa : Kamera çalışıyor fakat internete bağlanamıyor,
Sarı Yanıp Sönüyorsa : Cihaz resetlenmiş ve kurulum bekleniyor,

anlamındadır. Bir de hiç birimizin görmek istemeyeceği sürekli yanan ve sönmek bilmeyen sarı ışık var ki işte bu ışık sürekli olarak yanıyorsa kameranız brick olmuş demektir. Bu durumda ilk denemeniz gereken şey cihazı resetlemek yani fabrika ayarlarına döndürmeye çalışmaktır. Kameranın arkasında bulunan reset butonuna 10 saniye kadar basılı tuttuğunuzda sarı ışık yanıp sönmeye başlarsa problem yok yeniden kurulum yapabilirsiniz . Ancak resetlemek de işe yaramıyorsa yani sarı ışık yanmaya devam ediyorsa burada anlatılan unbrick işlemlerini yapmanız gerekir.

Unbrick ismi sizleri korkutmasın, yapılacak işlem son derece kolay.

1. En az 16GB boyutundaki bir SD kartı bilgisayarınıza takın ve FAT32 olarak biçimlendirin.
  2. Eğer cihazınızın Mi Home 360 1080p modeli ise bu dosyayı, Mi Home 360 720p ise bu dosyayı indirin ve zipten çıkartın.
  3. Zip içerisinden çıkan tf_recovery.img isimli dosyayı -ismini değiştirmeden- hafıza kartına kopyalayın. Dosyanın hafıza kartının kök klasöründe olması yani başka her hangi klasör içinde olmaması zorunludur. (Hafıza kartı içeriğinde sadece tf_recovery.img isimli dosya olacak.)
  4. Kameranızı prizden çekin
  5. Hafıza kartını kameraya takın
  6. Kamerayı prize takın ve güç verin.

Yaklaşık 5 dakika kadar sarı ışık yanmaya devam edecek. Bu sürede kamera ile hiç oynamadan bekleyin. 5 dakika sonra kameranız hareket etmeye başlayacak ve sarı ışık yanıp sönmeye başlayacak. Kamera arkasında yer alan rest tuşuna 10 saniye basılı tutarak kameranızı tekrar fabrika ayarlarına alıp kameranızın kurulumunu başlatabilirsiniz.

Geçmiş olsun :)
ilgili konudaki dosyalar bozuk hatalı olmayan calısan bir link var mı
bendeki kamerada surekli turuncu ısık yanıp sonuyor.

takaryali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
turgay
Cihazım
360 1080
Konular
0
Mi Home kameralar maalesef güncelleme esnasında, internet bağlantısı veya güç uzun süreli kesildiğinde, hafıza kartı hata verdiğinde ya da hiç bir neden yokken brick olabiliyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Normal şartlarda bu kameralar üzerindeki ışıklar:

Mavi Yanıyorsa : Her şey yolunda bağlanabilirsiniz,
Mavi Yanıp Sönüyorsa : Kamera çalışıyor fakat internete bağlanamıyor,
Sarı Yanıp Sönüyorsa : Cihaz resetlenmiş ve kurulum bekleniyor,

anlamındadır. Bir de hiç birimizin görmek istemeyeceği sürekli yanan ve sönmek bilmeyen sarı ışık var ki işte bu ışık sürekli olarak yanıyorsa kameranız brick olmuş demektir. Bu durumda ilk denemeniz gereken şey cihazı resetlemek yani fabrika ayarlarına döndürmeye çalışmaktır. Kameranın arkasında bulunan reset butonuna 10 saniye kadar basılı tuttuğunuzda sarı ışık yanıp sönmeye başlarsa problem yok yeniden kurulum yapabilirsiniz . Ancak resetlemek de işe yaramıyorsa yani sarı ışık yanmaya devam ediyorsa burada anlatılan unbrick işlemlerini yapmanız gerekir.

Unbrick ismi sizleri korkutmasın, yapılacak işlem son derece kolay.

1. En az 16GB boyutundaki bir SD kartı bilgisayarınıza takın ve FAT32 olarak biçimlendirin.
  2. Eğer cihazınızın Mi Home 360 1080p modeli ise bu dosyayı, Mi Home 360 720p ise bu dosyayı indirin ve zipten çıkartın.
  3. Zip içerisinden çıkan tf_recovery.img isimli dosyayı -ismini değiştirmeden- hafıza kartına kopyalayın. Dosyanın hafıza kartının kök klasöründe olması yani başka her hangi klasör içinde olmaması zorunludur. (Hafıza kartı içeriğinde sadece tf_recovery.img isimli dosya olacak.)
  4. Kameranızı prizden çekin
  5. Hafıza kartını kameraya takın
  6. Kamerayı prize takın ve güç verin.

Yaklaşık 5 dakika kadar sarı ışık yanmaya devam edecek. Bu sürede kamera ile hiç oynamadan bekleyin. 5 dakika sonra kameranız hareket etmeye başlayacak ve sarı ışık yanıp sönmeye başlayacak. Kamera arkasında yer alan rest tuşuna 10 saniye basılı tutarak kameranızı tekrar fabrika ayarlarına alıp kameranızın kurulumunu başlatabilirsiniz.

Geçmiş olsun :)
hocam guncel link lazım varsa yazarmısınız

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
hocam guncel link lazım varsa yazarmısınız
Linkler ve linklerdeki dosyalar güncel hocam. Bunlar elimde olan kameralara uygun olanlar, sizin kamera modeliniz farklıdır ve farklı img dosyası yüklemeniz gerekiyordur. Maalesef elimde bulunan dosyalar sadece bunlar.

VSaBaH

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
1
Benim
MJSXJ10CM model kameramda maalesef işe yaramadı. Harfiyen yaptım üstelik. Sorun şu ki benim cihaz wifi yaymıyor. Yani wifi yayıyor olsa bağlanıp gireceğim. Aslında cihazımın wifi sorunu var yani sanki. Ama çözemedim.

UURLUYUM

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uğur
Cihazım
mi 360
Konular
0
Benim
MJSXJ10CM model kameramda maalesef işe yaramadı. Harfiyen yaptım üstelik. Sorun şu ki benim cihaz wifi yaymıyor. Yani wifi yayıyor olsa bağlanıp gireceğim. Aslında cihazımın wifi sorunu var yani sanki. Ama çözemedim.
hocam aynı sorun bende de var bir çözüm bulabildiniz mi

Üst Alt