Rehber Mi Home 360 Kamera (1080p/720p) Unbrick/Firmware Dosyaları ve Kurtarma Rehberi

birber80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuncay
Cihazım
Mi
Konular
0
Merhaba,

Firmware atmanıza rağmen sarı ışık yanmaya devam ediyor ise, cihazı usb üzerinden pc ye bağlayın ve öyle açın. Eğer sorun çözülüyor ve sıfırlama çalışıyor ise, usb ucundaki adaptörü değiştirin. Adaptör hatası nedeniyle cihaz sapıtıyor.

Orhanbjk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
360 mi
Konular
0
Merhaba,
Mi Home 360 1080P Olan kameramı update yaparken birden bire durdu ve turuncu ışık yanık kaldı. Reset tuşu da fayda etmiyor. Internetten araştırdığım kadarıyla SD Kartı FAT32 'ye çevirip klasik olan dosyayı yükledim bekledim de fayda etmedi.

Turuncu Işık yanık kalma sorununu çözen var mı? Sanırım güncel yazılımla internetteki çözümler fayda etmiyor.

bulentby09

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bülent
Cihazım
redmi not 10s
Konular
0
Mi Home kameralar maalesef güncelleme esnasında, internet bağlantısı veya güç uzun süreli kesildiğinde, hafıza kartı hata verdiğinde ya da hiç bir neden yokken brick olabiliyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Normal şartlarda bu kameralar üzerindeki ışıklar:

Mavi Yanıyorsa : Her şey yolunda bağlanabilirsiniz,
Mavi Yanıp Sönüyorsa : Kamera çalışıyor fakat internete bağlanamıyor,
Sarı Yanıp Sönüyorsa : Cihaz resetlenmiş ve kurulum bekleniyor,

anlamındadır. Bir de hiç birimizin görmek istemeyeceği sürekli yanan ve sönmek bilmeyen sarı ışık var ki işte bu ışık sürekli olarak yanıyorsa kameranız brick olmuş demektir. Bu durumda ilk denemeniz gereken şey cihazı resetlemek yani fabrika ayarlarına döndürmeye çalışmaktır. Kameranın arkasında bulunan reset butonuna 10 saniye kadar basılı tuttuğunuzda sarı ışık yanıp sönmeye başlarsa problem yok yeniden kurulum yapabilirsiniz . Ancak resetlemek de işe yaramıyorsa yani sarı ışık yanmaya devam ediyorsa burada anlatılan unbrick işlemlerini yapmanız gerekir.

Unbrick ismi sizleri korkutmasın, yapılacak işlem son derece kolay.

1. En az 16GB boyutundaki bir SD kartı bilgisayarınıza takın ve FAT32 olarak biçimlendirin.
  2. Eğer cihazınızın Mi Home 360 1080p modeli ise bu dosyayı, Mi Home 360 720p ise bu dosyayı indirin ve zipten çıkartın.
  3. Zip içerisinden çıkan tf_recovery.img isimli dosyayı -ismini değiştirmeden- hafıza kartına kopyalayın. Dosyanın hafıza kartının kök klasöründe olması yani başka her hangi klasör içinde olmaması zorunludur. (Hafıza kartı içeriğinde sadece tf_recovery.img isimli dosya olacak.)
  4. Kameranızı prizden çekin
  5. Hafıza kartını kameraya takın
  6. Kamerayı prize takın ve güç verin.

Yaklaşık 5 dakika kadar sarı ışık yanmaya devam edecek. Bu sürede kamera ile hiç oynamadan bekleyin. 5 dakika sonra kameranız hareket etmeye başlayacak ve sarı ışık yanıp sönmeye başlayacak. Kamera arkasında yer alan rest tuşuna 10 saniye basılı tutarak kameranızı tekrar fabrika ayarlarına alıp kameranızın kurulumunu başlatabilirsiniz.

Geçmiş olsun :)
merhabalar turuncu ışık mağduruyum 1080p olanı indirdim fakat hiç tepki vermedi

azrail6756

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kul
Cihazım
Cihaz
Konular
0
Bi emilatöre yada Bilgisayara mi Home indirin orda oturum açın kamerayı barkoda okutun Mavi Işık Yanıyor öyle düzeliyor gibi yada aynı cihazla Denemek hiç Fayda Etmiyor başka cihazlarda bi farklılık gösteriyor azda Olsa modelim MJSXJA05CM

EMBAY2323

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
xiaomi 360 kame
Konular
0
Mi Home kameralar maalesef güncelleme esnasında, internet bağlantısı veya güç uzun süreli kesildiğinde, hafıza kartı hata verdiğinde ya da hiç bir neden yokken brick olabiliyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Normal şartlarda bu kameralar üzerindeki ışıklar:

Mavi Yanıyorsa : Her şey yolunda bağlanabilirsiniz,
Mavi Yanıp Sönüyorsa : Kamera çalışıyor fakat internete bağlanamıyor,
Sarı Yanıp Sönüyorsa : Cihaz resetlenmiş ve kurulum bekleniyor,

anlamındadır. Bir de hiç birimizin görmek istemeyeceği sürekli yanan ve sönmek bilmeyen sarı ışık var ki işte bu ışık sürekli olarak yanıyorsa kameranız brick olmuş demektir. Bu durumda ilk denemeniz gereken şey cihazı resetlemek yani fabrika ayarlarına döndürmeye çalışmaktır. Kameranın arkasında bulunan reset butonuna 10 saniye kadar basılı tuttuğunuzda sarı ışık yanıp sönmeye başlarsa problem yok yeniden kurulum yapabilirsiniz . Ancak resetlemek de işe yaramıyorsa yani sarı ışık yanmaya devam ediyorsa burada anlatılan unbrick işlemlerini yapmanız gerekir.

Unbrick ismi sizleri korkutmasın, yapılacak işlem son derece kolay.

1. En az 16GB boyutundaki bir SD kartı bilgisayarınıza takın ve FAT32 olarak biçimlendirin.
  2. Eğer cihazınızın Mi Home 360 1080p modeli ise bu dosyayı, Mi Home 360 720p ise bu dosyayı indirin ve zipten çıkartın.
  3. Zip içerisinden çıkan tf_recovery.img isimli dosyayı -ismini değiştirmeden- hafıza kartına kopyalayın. Dosyanın hafıza kartının kök klasöründe olması yani başka her hangi klasör içinde olmaması zorunludur. (Hafıza kartı içeriğinde sadece tf_recovery.img isimli dosya olacak.)
  4. Kameranızı prizden çekin
  5. Hafıza kartını kameraya takın
  6. Kamerayı prize takın ve güç verin.

Yaklaşık 5 dakika kadar sarı ışık yanmaya devam edecek. Bu sürede kamera ile hiç oynamadan bekleyin. 5 dakika sonra kameranız hareket etmeye başlayacak ve sarı ışık yanıp sönmeye başlayacak. Kamera arkasında yer alan rest tuşuna 10 saniye basılı tutarak kameranızı tekrar fabrika ayarlarına alıp kameranızın kurulumunu başlatabilirsiniz.

Geçmiş olsun :)
Merhaba xioami 360 kameram için burda yazanları defalarca denedim halen hiçbir gelişme yok lütfen yardımcı olurmusunuz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ilgili konudaki dosyalar bozuk hatalı olmayan calısan bir link var mı
bendeki kamerada surekli turuncu ısık yanıp sonuyor.
bu durumu çözebildinizmi ayhnı durumu şu an bende yaşıyorum

serkandem37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serkan
Cihazım
mi home
Konular
0
mi home 360 camerada halen sarı ışık sürekli yanık halde kaldı .. bir türlu düzelmedi sd cart yazılımları görmüyor .. çözumu bilen varmı arkadaşlar

serdumeny

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serdumen
Cihazım
kamera
Konular
0
Merhabalar,
aynı sorun bende de vardı sürekli sarı yanıyordu, recovery dosyasını atmak yeterli olmadı , hem recovery hemde update dosyasını sd card
a attım ve sorun düzeldi, aşağıdaki link ten cihaz modeline göre (benimki mjsxj05cm idi) dosyaları indirin (tek zip içinde her ikiside)

wicked88

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi Mi 360 K
Konular
0
Merhabalar,
aynı sorun bende de vardı sürekli sarı yanıyordu, recovery dosyasını atmak yeterli olmadı , hem recovery hemde update dosyasını sd card
a attım ve sorun düzeldi, aşağıdaki link ten cihaz modeline göre (benimki mjsxj05cm idi) dosyaları indirin (tek zip içinde her ikiside)
Arkadaşın söylediği yöntemle kamerayı hayata döndürdük. Sağ ol. :)

kardelentamirci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kardelen
Cihazım
iphone 14 pro m
Konular
0
Arkadaşın söylediği yöntemle kamerayı hayata döndürdük. Sağ ol. :)
nasıl yaptınız ben yaptım gene olmadı :(
sarı ışıkta kalıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar,
dediğinizi de yaptım ama hala sarı ışıkta takılı kalıyo

Üst Alt