Uygulama Mi Flash [ Türkçe ] ve Fastboot Rom Kurulumu

ömer çorak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
redmi note 8pro
Meslek
öğrenci
Konular
7
Mi Flash [Türkçe]

Mi Flash 2018.5.28.0 sürümünü içermektedir
Uygulamanın kendim tarafımdan önemli kısımları Türkçe çevirisi yapılmış ve denenmiştir

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Miflash Türkçe ile Fastboot Rom Nasıl Kurulur

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Windows 64 bit işletim sistemine ve Usb 2.0 usb portuna sahip Bilgisayara ihtiyacınız vardır.
Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın.
Bilgisayar'ınız da Adb ve Quallcom Driverları yüklü olması gerekmektedir.

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
Quallcom driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mi Flash ile Rom Yükleme

Mi Flash Türkçe aracını indirip kurunuz.
Sol üstte Driver butonuna basıp Driverları yükleyiniz.
Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturunuz.( rom Küçük harfler ile )
Cihazınıza ait Global Fastboot Rom dosyasını indiriniz. İndirdiğiniz Fastboot rom .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atınız.

Mi Flash Türkçe programını açınız " Dosya Seç " butonundan Yerel Disk C:\ nin içindeki rom dosyasını gösterip seçiniz.

Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kablosu ile bilgisayara bağlayanız. ( Ses Kısma ve Güç tuşuna basılı tutarak Telefonu Fastboot moda alabilirsiniz)
Mi flash programında " Cihaz Ekle" butonuna tıklayınız. Program telefonunuzu seri numarası ile görecektir.

Alt kısım da " Temiz kurulum " seçeneğini seçiniz.

" Yükle " butonuna tıklayınız.

Yüklemenin bitmesini bekleyiniz. Yükleme bittiğinde Telefonunuza Fastboot rom yüklenmiş olacaktır.

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir .​
Telefonumda twrp yok root yok sadece bootloader kilidi açık.ben bootloader kilidi kapansın herşey ilk günki telefon gibi olsun istiyorum bu ayarları yaparsam işe yarar mı (fazla bilgim yok her şeyin sorumluluğu benimdir)

2269ssda

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mackali
Cihazım
xiaomi
Konular
0
error fastboot error command failed diye hata alıyorum acil yardım lazım

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Telefonumda twrp yok root yok sadece bootloader kilidi açık.ben bootloader kilidi kapansın herşey ilk günki telefon gibi olsun istiyorum bu ayarları yaparsam işe yarar mı (fazla bilgim yok her şeyin sorumluluğu benimdir)
Mi Flash uygulaması ile orijinal tgz uzantılı bir romu yüklemeniz ve yükleme sırasında alt kısımdan clean all and lock seçmeniz gerekmekte, ilk mesajdaki kurulum detayları halen geçerli.

NedStark

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note 105G
Meslek
ÖGG
Konular
5
Anlatıma göre yaptım sorunsuz kuruldu. EEA Android 12 Mui 13 sürümünü yükledim. Problemler var şunlar WhatsApp ve Telefondan arama yapıyorum ama ne karşı tarafın nede benim gidiyor. WhatsApp da sesli ileti yollamak istiyorum olmuyor donuyor ve çöküyor WhatsApp sonra birde şunu fark ettim herhangi bir medya olsun çevrim içi çevrim dışı video açıyorum sesini full kısmama rağmen aynı ses düzeyinde ses geliyor yani sessize çekiyorum yine ses geliyor. Bunlar neden dolayı oluyor. Geri global android 11 dönsem düzelir mi yada dönmeden bu sorunların çözümleri var mı? Android 12 çok hoşuma gitti kullanmak isterim.

oguzfb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
2
bu işlem ortalama ne kadar sürer? şu an 10 dk kadar oldu ve sürekli usb sesi geliyor 10 saniyede bir, normal midir? (bootloader açık fastboot yöntemi)

oguzfb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
2
fastboot ile atmaya çalışıyorum, işlem tamamlanmıyor ve 700 snden sonra cihaz kendi kendine restart atıyor driverların hepsini yükledim sorun nerededir acaba? bir de 10 saniyede bir usbden çıkarma sesi geliyor pcde

NedStark

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note 105G
Meslek
ÖGG
Konular
5
fastboot ile atmaya çalışıyorum, işlem tamamlanmıyor ve 700 snden sonra cihaz kendi kendine restart atıyor driverların hepsini yükledim sorun nerededir acaba? bir de 10 saniyede bir usbden çıkarma sesi geliyor pcde
telefonu bağladığın usb kablosunda sıkıntı olmasın değiştir başka baklo ile dene belki temazssızlık oluyordur tamamen mantık üzerine konuşuyorum. usb bağlantısında sorun varsa atamazsın kontrol et bence

oguzfb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
2
telefonu bağladığın usb kablosunda sıkıntı olmasın değiştir başka baklo ile dene belki temazssızlık oluyordur tamamen mantık üzerine konuşuyorum. usb bağlantısında sorun varsa atamazsın kontrol et bence
abi gerek şarj ederken gerek pcye dosya aktarırken hiçbir sorun olmadı zaten dikkatli kullanıyorum hep kabloyu bükmem etmem

NedStark

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note 105G
Meslek
ÖGG
Konular
5
abi gerek şarj ederken gerek pcye dosya aktarırken hiçbir sorun olmadı zaten dikkatli kullanıyorum hep kabloyu bükmem etmem
Bilemedim kurulum rehberini doğru yaptıysan olması gerekiyor. Bekle konuya yazanlar olabilir umarım olur. hangi sürümü yüklemeye çalışıyorsun peki

oguzfb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
2
Bilemedim kurulum rehberini doğru yaptıysan olması gerekiyor. Bekle konuya yazanlar olabilir umarım olur. hangi sürümü yüklemeye çalışıyorsun peki
biri teamviewer ile bağlanacak bakalım çözebilecek mi, miui 12.5.8 endonezya rom

Üst Alt