Uygulama Mi Flash [ Türkçe ] ve Fastboot Rom Kurulumu

Ayzsrff34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayaz
Cihazım
Mi9t
Konular
8
Dün gece uzun saatler uğraşmama rağmen bir türlü fastboot kurulumu yapamadım cihazım mi 10t pro. Kurulum için gerekli yollar vs herşey söylendiği gibi kurulum başlıyor gayet güzel ama bir türlü bitmiyor bir hata da vermiyor 1 saatten fazla beklememe rağmen sonuç alamadım 3 kere fastboot dosyasını baştan indirdim belki bir sorun vardır diye dosyalar sorunsuz ve bu işe yabancı da değilim 3 sene mi6 kullandım belki de yüzlerce kez miflash ile rom yüklemişimdir ama dün gece bu işi çözemedim bende twrp vasıtası ile kurulum yaptım. Başına gelen varsa yada bir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim
sizinkine benzer bir sorun yaşadım bendede hata veriyordu meğersem windows yüzündenmiş windows formatından sonra sorunsuz yüklemiştim her yolu denediniz ama yüklenmiyorsa ya baska bir bilgisayarda yada format atın

sevdim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
halil
Cihazım
poco f2 pro
Konular
0
Mi Flash [Türkçe]

Mi Flash 2018.5.28.0 sürümünü içermektedir
Uygulamanın kendim tarafımdan önemli kısımları Türkçe çevirisi yapılmış ve denenmiştir

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Miflash Türkçe ile Fastboot Rom Nasıl Kurulur

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Windows 64 bit işletim sistemine ve Usb 2.0 usb portuna sahip Bilgisayara ihtiyacınız vardır.
Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın.
Bilgisayar'ınız da Adb ve Quallcom Driverları yüklü olması gerekmektedir.

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
Quallcom driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mi Flash ile Rom Yükleme

Mi Flash Türkçe aracını indirip kurunuz.
Sol üstte Driver butonuna basıp Driverları yükleyiniz.
Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturunuz.( rom Küçük harfler ile )
Cihazınıza ait Global Fastboot Rom dosyasını indiriniz. İndirdiğiniz Fastboot rom .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atınız.

Mi Flash Türkçe programını açınız " Dosya Seç " butonundan Yerel Disk C:\ nin içindeki rom dosyasını gösterip seçiniz.

Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kablosu ile bilgisayara bağlayanız. ( Ses Kısma ve Güç tuşuna basılı tutarak Telefonu Fastboot moda alabilirsiniz)
Mi flash programında " Cihaz Ekle" butonuna tıklayınız. Program telefonunuzu seri numarası ile görecektir.

Alt kısım da " Temiz kurulum " seçeneğini seçiniz.

" Yükle " butonuna tıklayınız.

Yüklemenin bitmesini bekleyiniz. Yükleme bittiğinde Telefonunuza Fastboot rom yüklenmiş olacaktır.

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir .​
mrb kardeşim ellerine saglık sorunsuz yükledim kullanıyorum

Meminn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Poco x3 NFC
Konular
18
herşey silinecek diyor ama ımeıl gider mi yurtdışı telefon

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Meminn, Fastboot sıfırdan kurulum dosyaları içerdiği için

Meminn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Poco x3 NFC
Konular
18

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Meminn, Miui arama ve mesajlaşma uygulaması var endonezya romda,iyidir.

Bu Rom işi "kullanıcıdan kullanıcıya, cihazdan cihaza, aynı cihaz olsa bile ,kurulumdan kuruluma, operatörden operatöre, baz istasyonuna uzaklık-yakınlık vs bir sürü ekran süresini/performansını etkileyen neden/sebep var..." bu yüzden kullanıcı ,romları deneyip kendine uygun olan romu bulup onu kullanmalı..

Üst Alt