Yardım Mi Box Wifi Sorunu

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Merhabalar,

Mi Box 3S kullanıyorum ve çok ciddi şekilde wifi problemim var. Şöyle ki:

Evimde 35 mbps VDSL kullanıyorum. Modemimden 50 cm uzaklıkta Tenda W1500A wifi antenim var. Evimdeki tüm cihazlarda (laptop, desktop, 3 farklı telefon) hız testlerinde kusursuz şekilde 35 mbps hız alıyorum. Ancak aynı wifi ağına bağlı mi box 2 mbps internet hızının üzerine çıkmıyor. Zaman zaman youtube üzerinde 144p videoları bile izleyemiyorum. Twitch ve IPTV gibi online streamleri saymıyorum bile.

Çözüm için bir çok yol denedim. Son olarak wifi yayınının kanalını bile değiştirdim ancak ne yaptıysam nafile. Mi Box'ı defalarca fabrika ayarlarına döndürdüm.

Özellikle yabancı forumlarda son güncelleme sonrası bu sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var ve maalesef kalıcı bir çözüm önereni de görmedim.

Forumda bu sorunu yaşayan herhangi kimse var mı? Ve var ise çözüm bulabildi mi?

zeus67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
poco x3 GT
Meslek
Memur
Konular
23
Merhaba arkadaslar. Wifi ve bluetooth'un ayni yonga uzerinde olmasindan dolayi bluetooth cihaz baglandiginda wifi baglantisinin yavasladigini okumustum. Kendi mi box s'imde şöyle bisey fark ettim. Bluetooth mouse taktigimda internetin yavasladigini, hatta cok kotu oldugunu gordum. Mouse'u çıkardığımda duzeldi. Varsa bluetooth baglantili cihaziniz baglantisini kesip bi deneyebilirsiniz.

Oyla:

omernew

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Mi box s 4k
Konular
1
Merhabalar,

Mi Box 3S kullanıyorum ve çok ciddi şekilde wifi problemim var. Şöyle ki:

Evimde 35 mbps VDSL kullanıyorum. Modemimden 50 cm uzaklıkta Tenda W1500A wifi antenim var. Evimdeki tüm cihazlarda (laptop, desktop, 3 farklı telefon) hız testlerinde kusursuz şekilde 35 mbps hız alıyorum. Ancak aynı wifi ağına bağlı mi box 2 mbps internet hızının üzerine çıkmıyor. Zaman zaman youtube üzerinde 144p videoları bile izleyemiyorum. Twitch ve IPTV gibi online streamleri saymıyorum bile.

Çözüm için bir çok yol denedim. Son olarak wifi yayınının kanalını bile değiştirdim ancak ne yaptıysam nafile. Mi Box'ı defalarca fabrika ayarlarına döndürdüm.

Özellikle yabancı forumlarda son güncelleme sonrası bu sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var ve maalesef kalıcı bir çözüm önereni de görmedim.

Forumda bu sorunu yaşayan herhangi kimse var mı? Ve var ise çözüm bulabildi mi?
Modem ile mi box arasindaki mesafede duvar olmamalı ve 10mt yi geçmemeli. Maalesef mi box wifi alicisi çok yetersiz ve isinma sorunu var.

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Modem ile mi box arasindaki mesafede duvar olmamalı ve 10mt yi geçmemeli. Maalesef mi box wifi alicisi çok yetersiz ve isinma sorunu var.
Hocam mesajımda wifi anten ve mibox arasında 50 cm olduğunu yazmıştım okumadınız sanırım. Olayın çekim gücüyle alakası yok.

Oyla:

cimbom38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metinay
Cihazım
Mıu 4
Konular
4
2.el mibox s cihazıma aldığım arkadaş yazılım attırmış sonrası wifi çalışmaz olmuş. Bluetooth oyun kolu çalışıyor.Ama wifi çalışmıyor nasıl düzeltebilirim.

Oyla:

gmc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ayan
Cihazım
m box 4s
Konular
0
burdaki arkadaşların belirttiği sorunu bende yaşamaktaydım. 35 mps internet olmasına rağmen mi box da ki uygulamalarda yaptığım ölçümlerde 1-5 mps arasında seyretmekteydi. Özellikle son dönemde ıptv de hiçbirşey izleyemez hale gelince araştırmaya koyuldum ve sonunda şükür sorunu çözdüm
- öncelikle mi box da kendi kumandası dışında hava fare vs kullanan arkadaslar varsa, orjinal kumandasının pilinin bitik olup olmadığını kontrol etsin şaka gibi ama kendi kumandasınaki pil bitikse acayip şekilde hız kaybı oluyor. Bunu tam netleştirmek için kendi kumandasında ki pilleri söküp harici hava fareyle nete girdiğimde hız kaybım bariz şekilde ortaya çıkıyor

Oyla:

braveagle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mibox
Konular
1
Son gelen 9.0 güncelleştirmesiyle beraber, Usb 3.0 Ethernet-Usb çeviriciler miboxda çalışmıyor, güncelleme yapacak yada ürün alacak arkadaşlar bunu gözardı etmesinler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oyla:

braveagle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mibox
Konular
1
2.el mibox s cihazıma aldığım arkadaş yazılım attırmış sonrası wifi çalışmaz olmuş. Bluetooth oyun kolu çalışıyor.Ama wifi çalışmıyor nasıl düzeltebilirim.

Fabrika ayarlarına dönmeyi denedinmi?

Oyla:

braveagle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mibox
Konular
1

Bende bu cigazdan iki adet var ve ikisinde de wi-fi sorunu var, bence ethernet çevirici ile kullanmalısın cihazı.

Oyla:

roywedas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
mix2
Konular
0
Son gelen 9.0 güncelleştirmesiyle beraber, Usb 3.0 Ethernet-Usb çeviriciler miboxda çalışmıyor, güncelleme yapacak yada ürün alacak arkadaşlar bunu gözardı etmesinler.

hocam bunu test ettiniz mi? çünkü ben dün tplink in ceviricisini sipariş ettim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende bu cigazdan iki adet var ve ikisinde de wi-fi sorunu var, bence ethernet çevirici ile kullanmalısın cihazı.

Ethernet ceviricisi çalışmıyor demiştiniz bir önceki postunuzda?

Oyla:

Berbatov11

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ülker uysal
Cihazım
Mi box s
Konular
1
Arakadaslar wifi sıfresı gırdım. Sıfre hatalı dedı. Sıfreyı degıstıröek ıstıyorum fakat ızın vermıyor.kafayı yıcem. Agları goruntule dıyorum.aglar gelıyor.ıstedıgım aga gelıp sıfreyı degıstıremıyorum. Ustune basınca yekrar hatalı sıfre ıle deneme yapıyor. Nasıl degıstırcem ben bu sıfreyı

Oyla:
Üst Alt