Yardım Mi Box Wifi Sorunu

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Merhabalar,

Mi Box 3S kullanıyorum ve çok ciddi şekilde wifi problemim var. Şöyle ki:

Evimde 35 mbps VDSL kullanıyorum. Modemimden 50 cm uzaklıkta Tenda W1500A wifi antenim var. Evimdeki tüm cihazlarda (laptop, desktop, 3 farklı telefon) hız testlerinde kusursuz şekilde 35 mbps hız alıyorum. Ancak aynı wifi ağına bağlı mi box 2 mbps internet hızının üzerine çıkmıyor. Zaman zaman youtube üzerinde 144p videoları bile izleyemiyorum. Twitch ve IPTV gibi online streamleri saymıyorum bile.

Çözüm için bir çok yol denedim. Son olarak wifi yayınının kanalını bile değiştirdim ancak ne yaptıysam nafile. Mi Box'ı defalarca fabrika ayarlarına döndürdüm.

Özellikle yabancı forumlarda son güncelleme sonrası bu sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var ve maalesef kalıcı bir çözüm önereni de görmedim.

Forumda bu sorunu yaşayan herhangi kimse var mı? Ve var ise çözüm bulabildi mi?

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
Hocam sıkıntı büyük ihtimalle box tan kaynaklanıyor güncelleme sonrasında eski sistem kalıntıları kalmış olabilir. Gene de siz evinizde ki diğer cihazlardan internet hızını bir kontrol edin eğer ki dediğiniz gibi sadece box ile alakalı bir sıkıntı varsa temiz bir kurulum yapın. Modeminizin etrafında telefon gibi sinyal yayan bir alet bulundurmamakta da fayda var
Speedtestle test ediyorum Mi Box da internet hizi gayet güzel gözüküyor sadece arada wifi kesilib yeniden düzeliyor sorun sadece bu çok ilginc böyle giderse satıcam bu Mi Boxu

Oyla:

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Aynen hızda sorun yok, sorun Netflix ya da YouTube seyrederken internetin belli sürelerde kopma yapması. Ben cihazı değil, wi-fi açıp kapatınca düzeliyor ki bu da sorunun cihaz kaynaklı olduğuna işaret.

Oyla:

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
Aynen hızda sorun yok, sorun Netflix ya da YouTube seyrederken internetin belli sürelerde kopma yapması. Ben cihazı değil, wi-fi açıp kapatınca düzeliyor ki bu da sorunun cihaz kaynaklı olduğuna işaret.
Evet bendede öyle wifi açıp kapatınca düzeliyor. Dün nihayet satdım Mi Boxu. 2.4 ghz Tplink modemle çalışacak hangi cihazı önerirsiniz? Ben bundan istiyorum Google Chromecast 3

Ekli dosyalar

• product_image_1b839ccf-52ea-4d88-ba26-619110d53ad9.jpg
    product_image_1b839ccf-52ea-4d88-ba26-619110d53ad9.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 6
Oyla:

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Evet bendede öyle wifi açıp kapatınca düzeliyor. Dün nihayet satdım Mi Boxu. 2.4 ghz Tplink modemle çalışacak hangi cihazı önerirsiniz? Ben bundan istiyorum Google Chromecast 3
Yorumları iyi, kendim kullanmadım ama alınabilir bence de.

Oyla:

frotolkien

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cemal
Cihazım
Mi box s
Konular
1
Sorun mi box da değilde modemin wireles kanallarının başka bir çevresel cihazla çakışıyor olmasından sanırım. Bendede oldu. Bu şekilde çözdüm. Modem arayüzünden kablosuz kanal kaçta ona bakın 1 ya da 6 yapıp deneyin derim.

Oyla:

Ori-time

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Mi Box S 4K
Konular
0
Herkese merhaba kendi ben Mi Box S kullanıcısıyım, kendi evimde 5 güz ve 2,4 ghz kanalları cihaz görürken, kardeşimin evinde problem yaşadım, aynı cihaz 5 ghz kanalı görürken 2,4 ghz kanalların hiç birini görmemeye başladı, hem evin içindeki hemde dışındaki 2,4 ghz kanalları görmüyor, konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi teşekkürler

Oyla:

igde.emre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Aylardır iki farklı cihazda wi fi kopması ya da hız düşüklüğü yaşıyordum. Laptoptan speed test yapıyorum 35 mbit, analitiden 2 mbit zor görüyordum :) Sorun usb girişine taktığım mouse ve air kumandadan ötürüymüş. Şaka gibi ama usb alıcılar cihazın wi fi sinyalini öldürüyor. Usb uzatma kablosuyla hiç sorun çıkartmıyor ya da kablolu mouse kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: gmc
Oyla:

cimbom38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metinay
Cihazım
Mıu 4
Konular
4
Merhaba,
Mibox s MDZ-22-AB aldım.Yazılım atarken yarıda kalmış sonra tekrar yazılım atılmış.Şu an cihaz eternet aparatı ile nete bağlanıyor çalışıyor.Sadece wifi ve netflix 1080 p çalışmıyor.L1 lisansı silinmiş sanırım.Kırmızı siyah netflix apk ile 960x540 çözünürlükte izleniyor.Netflix önemli değil.Wifiyi düzeltmek istiyorum.
Amlogic_USB_Burning_Tool_v2.2.0 ile pc den yazılım atayım dedim.USB_Burning imajı görüyor start diyorum.Beelink gibi iğne ile tetikleyecek yeri bulamadım.Yazılım yükleyemedim.

2.olarak usb ye imajı attım.Recovery modda usb yide görüyor ama yazılım yüklemiyor.
arakadaşın bir anlatımı var en son çare cihazın içini açmak, açmadan yazılım atıp düzeltebildiğim kısmını düzeltip kullanmak istiyorum.

Bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilirmi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

usb wifi aparat çözüm olabilirmi?

Oyla:

cimbom38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metinay
Cihazım
Mıu 4
Konular
4
usb wifi aparat ta çalışmadı?

Oyla:

fer2homie

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ferhat
Cihazım
Xiaomi TV box
Konular
0
usb wifi aparat ta çalışmadı?
Arkadaşlar merhaba.Ben de bu cihazı aldığım ilk ay problemsiz kullandım.Sonra netflixte falan sürekli donma yapmaya başladı ki izlenmicek duruma geldi.Burada yazılan tüm önerileri denedim(Wifi kanal değiştirme,modemden uzaklaştırma vs.)En son power kablosunu çekip taktım ve en fazla 2Mb gösteren hız bi anda 17Mb'e çıktı.Ben de bunun cihazın sürekli açık kalmasından dolayı olduğunu düşünmeye başladım.Yaklaşık 20 25 gündür izledikten sonra kabloyu çekiyorum,izleyeceğim zaman kablosunu takıyorum ve sorunsuz izliyorum.Sizler de bunu denerseniz faydası olabileceğini düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt