Yardım Mi Box Wifi Sorunu

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Merhabalar,

Mi Box 3S kullanıyorum ve çok ciddi şekilde wifi problemim var. Şöyle ki:

Evimde 35 mbps VDSL kullanıyorum. Modemimden 50 cm uzaklıkta Tenda W1500A wifi antenim var. Evimdeki tüm cihazlarda (laptop, desktop, 3 farklı telefon) hız testlerinde kusursuz şekilde 35 mbps hız alıyorum. Ancak aynı wifi ağına bağlı mi box 2 mbps internet hızının üzerine çıkmıyor. Zaman zaman youtube üzerinde 144p videoları bile izleyemiyorum. Twitch ve IPTV gibi online streamleri saymıyorum bile.

Çözüm için bir çok yol denedim. Son olarak wifi yayınının kanalını bile değiştirdim ancak ne yaptıysam nafile. Mi Box'ı defalarca fabrika ayarlarına döndürdüm.

Özellikle yabancı forumlarda son güncelleme sonrası bu sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var ve maalesef kalıcı bir çözüm önereni de görmedim.

Forumda bu sorunu yaşayan herhangi kimse var mı? Ve var ise çözüm bulabildi mi?

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
hiç sorun yaşamadım, cihaz aynı cihaz mı bilmiyorum ama bendeki en son çıkan mibox. Modem vestiyerin üstünde, mibox tvnin arkasında mesafe 7-10 metre kadar. 5 ghz kanaldan bağlı, netflix 4k içerikler dahil sorunsuzca izliyorum. modem torrent destekli indirdiğim filmleri kodi vasıtasıyla takılmadan izliyorum. aldığımda da sorun yoktu güncelleme sonrası da yok.

Oyla:

tarkanzbk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarkan
Cihazım
mi box
Konular
0
bir kaç gün önce güncelleme geldi ve tıkır tıkır çalışan cihaz resmen çöp oldu. Güncellemeden beri netflixte sadece %100 kadar saymasını seyrediyorum 10 saniye görüntü devam ediyor tekrar donuyor.

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Maalesef bu durum bende bir kaç aydır var. Ve yine maalesef hiç bir şekilde çözüm bulamıyorum.

Bazı forumlarda çözüm olarak ethernet to usb adaptör kullanarak modeme kablolu bağlanmayı önermişler, ancak her adaptör mi box ile uyumlu olmadığı gibi çoğu kullanıcı bu adaptörlerle de 2 mbps hızın üzerine çıkamadıklarını belirtiyorlar.

Sonuç: rezillik aynen devam.

Oyla:

mildir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa ILDI
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
8
Digitürk play mevcut mu markette ?

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Hayır. Ancak konu ile ilgilisini anlayamadım?

Oyla:

oatilkan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
özlem
Cihazım
mibox
Konular
0
Merhabalar Arkadaşlar ben de yaklaşık 1 aydır mibox kullanıyorum. 3. kez wifi bağlanamama problemi yaşıyorum. sonra neden düzeldiğini de bilmiyoruz. dün yine başladı. aç kapalar reset ler hiç işe yaramadı. bir fikri olan varmı?

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Problemin tek sebebi Xiaomi'nin dağıttığı Oreo güncellemesi. Ben çok fazla araştırdım ve bu problemleri yaşayan oldukça fazla kullanıcı mevcut. Bazı kullanıcılar Oreo için daha eski versiyonlara düşürerek çözüm sağlamış. Ancak benim kumandam arızalı olduğu için recovery menüsünde seçim yapamıyorum ve haliyle sürüm düşürmeyi deneyemedim. Siz deneyebilirsiniz.

Oyla:

irfancelik23

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
irfam
Cihazım
M19E(MDZ-22-AB)
Konular
0
Merhabalar,

Mi Box 3S kullanıyorum ve çok ciddi şekilde wifi problemim var. Şöyle ki:

Evimde 35 mbps VDSL kullanıyorum. Modemimden 50 cm uzaklıkta Tenda W1500A wifi antenim var. Evimdeki tüm cihazlarda (laptop, desktop, 3 farklı telefon) hız testlerinde kusursuz şekilde 35 mbps hız alıyorum. Ancak aynı wifi ağına bağlı mi box 2 mbps internet hızının üzerine çıkmıyor. Zaman zaman youtube üzerinde 144p videoları bile izleyemiyorum. Twitch ve IPTV gibi online streamleri saymıyorum bile.

Çözüm için bir çok yol denedim. Son olarak wifi yayınının kanalını bile değiştirdim ancak ne yaptıysam nafile. Mi Box'ı defalarca fabrika ayarlarına döndürdüm.

Özellikle yabancı forumlarda son güncelleme sonrası bu sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var ve maalesef kalıcı bir çözüm önereni de görmedim.

Forumda bu sorunu yaşayan herhangi kimse var mı? Ve var ise çözüm bulabildi mi?

Oyla:

tgokce

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tugan
Cihazım
mi box
Konular
0
Merhaba,

Evimde Xiaomi mi tv box 3 ve mi tv box S modelleri bulunmakta.

Önce eski olan tv box 3 modelinde wifi problemleri yaşamaya başladım. Ancak cihazı fişten söküp taktığımda çözülüyordu. Şimdi de ara sıra bu porblemleri yaşamaktayım.

Yeni model mi tv box S'te ise artık ne youtube ne de netflixi kullanabiliyorum. Örneğin; Netflix'te herhangi bir şey açtığımda aşağı yukarı 1 dk kadar oynatıyor ve sonra cihaz internetten kopuyor. Fişi çıkarıp tekrar takıyorum tekrar aynı süreç yaşanıyor.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mıdır? Veya yardımcı olabilecek kimse var mıdır? Durumla ilgili herhangi bir bilgisi olan var mıdır?

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum

Oyla:
Üst Alt