Yardım Mi Box Wifi Sorunu

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Merhabalar,

Mi Box 3S kullanıyorum ve çok ciddi şekilde wifi problemim var. Şöyle ki:

Evimde 35 mbps VDSL kullanıyorum. Modemimden 50 cm uzaklıkta Tenda W1500A wifi antenim var. Evimdeki tüm cihazlarda (laptop, desktop, 3 farklı telefon) hız testlerinde kusursuz şekilde 35 mbps hız alıyorum. Ancak aynı wifi ağına bağlı mi box 2 mbps internet hızının üzerine çıkmıyor. Zaman zaman youtube üzerinde 144p videoları bile izleyemiyorum. Twitch ve IPTV gibi online streamleri saymıyorum bile.

Çözüm için bir çok yol denedim. Son olarak wifi yayınının kanalını bile değiştirdim ancak ne yaptıysam nafile. Mi Box'ı defalarca fabrika ayarlarına döndürdüm.

Özellikle yabancı forumlarda son güncelleme sonrası bu sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var ve maalesef kalıcı bir çözüm önereni de görmedim.

Forumda bu sorunu yaşayan herhangi kimse var mı? Ve var ise çözüm bulabildi mi?

cgokhans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi9se
Konular
2
bende de 16 mb interneti tv boxım 5-7 mb olarak görüyor. kanal değiştirme fırsatım olmadı deneyince sonucunu yazarım. beyler bu arada bu tvbox ı kökten kapatamıyor muyuz? kumanda da açma kapama tuşuna uzun süre basılı tutunca yeniden başlat çıkıyor. tek basınca muhtemelen uyku moduna giriyor. çünkü tekrar basınca tak diye açılıyor ve kapalı durumda iken arkasında ışık yanıyor. ben sürekli çalışıyor olmasını istemiyorum. e fişini çeksem yazılımsal ve donanımsal problem yaşar mıyım korkusu oluyor. bu tv boxlar kumanda ile kökten kapatılmıyor mu?

Oyla:

mersinyapici3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
TC GamzeMersin Yapıcı
Konular
8
Sorunlar çıktıkça düzeltip devam edeceğiz... aldım dün yazıcıoğlu iş hanından 56TL'ye üzerinde 3 tane usb girişi de var. Android ayarlarında ethernet bağlantısını anında gördü ve sorunsuz hızlı devam edebiliyorum. Bence siz de öyle yapın basit bir sorun yüzünden çöpe atmaya değmez...

Ama kodi türkvod'u bir türlü çalıştırmıyor, aptoide tv kuramıyorum... Bu gibi sıkıntılarım var, artık bir şekilde çözeceğim. Saygılar
Vavoo kurdum sorunsuz çalışıyor.
Aptoide apk olarak indirip kurmak gerekiyor. Ben bu sekilde yukledim kullanıyorum. Hatta ben genelde herseyi telefona indiriyorum Google drive a yüklüyorum. Mi box ta es dosya programını kullanıyorum bulut hesabına girip Google drive hesabima girip ne istersem oradan yüklüyorum. Cihaza telefondan bluetooth ile veya mi share ile apk yollayamadim.

Oyla:

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
bende de 16 mb interneti tv boxım 5-7 mb olarak görüyor. kanal değiştirme fırsatım olmadı deneyince sonucunu yazarım. beyler bu arada bu tvbox ı kökten kapatamıyor muyuz? kumanda da açma kapama tuşuna uzun süre basılı tutunca yeniden başlat çıkıyor. tek basınca muhtemelen uyku moduna giriyor. çünkü tekrar basınca tak diye açılıyor ve kapalı durumda iken arkasında ışık yanıyor. ben sürekli çalışıyor olmasını istemiyorum. e fişini çeksem yazılımsal ve donanımsal problem yaşar mıyım korkusu oluyor. bu tv boxlar kumanda ile kökten kapatılmıyor mu?
Benide sürekli öyle çalışması rahatsız ediyor.

Oyla:

Zerona

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cüneyt
Cihazım
xiomi mi box 4k
Konular
0
Sorunu çözdüm

Oyla:

Akba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akba
Cihazım
M box S
Konular
0
Modemim 5 GHz desteklemiyor bu sebeble wifi ile randiman alamiyirdum. Aldığının birinci haftası gidip, 80 TL verip eternet adaptörü aldım gayet iyi çalışıyor .Teknosada falan 200 civarı idi . Aynı işi görüyor .Hız testinde taahut edilen hızı alıyorum.

Oyla:

ubasara

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ümit Başara
Cihazım
Xiaomi Mi Box S
Konular
0
Ben de Eylül 2019 civarından bu zamana değin (Mİ Box S 4K) wifi kullanamıyorum. Oreo güncellemesi sonrası olduğunu sanıyorum. Onun üzerine Android beta 9'lardan kullandım ama wifi bir türlü gelmedi. Gelmedi derken; tüm wifi bağlantılarını görüyor. Kendi wifi'mi seçiyorum, şifremi giriyorum ve onaylıyorum ve cihaz resetliyor. Aslında şifre onaylama butonu çıkmıyor ... air mouse üzerindeki enter tuşuna basınca resetliyor. Yeni sürüm Android 9 geldi en azından kablolu bağlantım bayağı hızlandı ve cihaz kullanılabilir oldu :(. Wifi de aynı sorun devam ediyor.

Oyla:

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
Arkadaşlar bende Mi Box s dünden yine wifi-da sorun oluyor. Bu sorunu nasıl çözelim? Bıktım artık bu Mi Boxda wifi sorunu yaşamaktan düzelir sonra yine sorun oluyor

Oyla:

zenselman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zen
Cihazım
Xiaomi 8 pro
Konular
0
Dün düzgün çalışan cihaz, bugün ağa bağlanamıyor. Aynı binadaki bütün wifileri görüp bağlanıyor ancak yanı başındaki kendi Wi-Fi mi görmüyor. Ethernet Adaptörü, Modem Resetleme ve Wi-Fi ad değiştirme dışında çözüm bulanlar var mı?

Oyla:

braveagle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mibox
Konular
1
Problemin tek sebebi Xiaomi'nin dağıttığı Oreo güncellemesi. Ben çok fazla araştırdım ve bu problemleri yaşayan oldukça fazla kullanıcı mevcut. Bazı kullanıcılar Oreo için daha eski versiyonlara düşürerek çözüm sağlamış. Ancak benim kumandam arızalı olduğu için recovery menüsünde seçim yapamıyorum ve haliyle sürüm düşürmeyi deneyemedim. Siz deneyebilirsiniz.

Eski sürüme nasıl dönüyoruz anlatım, link vs varmı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Eğer android 8'e geçtiyseniz maalesef geri dönüş mümkün değil.

Oyla:
Üst Alt