Yardım Mi Box Wifi Sorunu

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Merhabalar,

Mi Box 3S kullanıyorum ve çok ciddi şekilde wifi problemim var. Şöyle ki:

Evimde 35 mbps VDSL kullanıyorum. Modemimden 50 cm uzaklıkta Tenda W1500A wifi antenim var. Evimdeki tüm cihazlarda (laptop, desktop, 3 farklı telefon) hız testlerinde kusursuz şekilde 35 mbps hız alıyorum. Ancak aynı wifi ağına bağlı mi box 2 mbps internet hızının üzerine çıkmıyor. Zaman zaman youtube üzerinde 144p videoları bile izleyemiyorum. Twitch ve IPTV gibi online streamleri saymıyorum bile.

Çözüm için bir çok yol denedim. Son olarak wifi yayınının kanalını bile değiştirdim ancak ne yaptıysam nafile. Mi Box'ı defalarca fabrika ayarlarına döndürdüm.

Özellikle yabancı forumlarda son güncelleme sonrası bu sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var ve maalesef kalıcı bir çözüm önereni de görmedim.

Forumda bu sorunu yaşayan herhangi kimse var mı? Ve var ise çözüm bulabildi mi?

komutan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MURAT
Cihazım
mi tv box s
Konular
0
Bende mi box s yani mi box 4 var. Daha birkaç gündür kullanıyorum. İlk gün bağlantı muhteşemdi ama bugünlerde devamlı kopma ve yavaşlık oluyor. Sanırım hakim olmadığımdan güncelleştirme falan yapmışım.
SertaGE versiyon düşürme ile problemin giderilebileceğini söylemiş. Aşağıdaki linkten versiyon düşürülebiliyor ama oldukça zahmetli bir şey. Öncelikle modemden kablo bağlantısı üstünde biraz araştırmalar yapsak iyi olacak sanırım. Youtube 'da bir şeyler araştıracağım. Bilgisi olan varsa paylaşırsa iyi olur.

acaba diyorum modemin mi box'a fazla yakın oluşundan da kaynaklanıyor olabilir mi bu hata? Birkaç metre uzaklaştırmak mı gerekiyor acep?

Saygılar

Oyla:

cgokhans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi9se
Konular
2
mi box s'm bug ün yarın gelir bunları okudukça heves kalmadı içimde. yok sonra bir de karı dırdırı dinle o kadar para verdin bir bir işe yaramıyor da :/

Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
mi box s'm bug ün yarın gelir bunları okudukça heves kalmadı içimde. yok sonra bir de karı dırdırı dinle o kadar para verdin bir bir işe yaramıyor da :/
Bu ayın sonunda tam 1 yıl olacak alalı, hiç sorun yaşamadım. Herkes aynı sorunu yaşayacak diye bişey yok.

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Sorun donanımsal olsa şansımız yokmuş, sorunlu cihaz denk gelmiş diyerek kabulleneceğim. Ama son güncelleme gelene kadar canavar gibi çalışan cihaz resmen çöp oldu.
Hayır anlamadığım onlarca hatta belki yüzlerce sorun yaşayan var forumlarda. Belki daha fazlası üzerine düşüp forumlarda yazmamıştır. Sevgili Xiaomi neden bir düzeltme vermiyor veya en azından sürüm düşürmeyi makul kılmıyor anlamıyorum.
Geçen ay H96 Max siparisi verdim. Bugün yarın gelir. Geldiği gün mibox direk çöpe.

Oyla:

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Ben de Mi Box S kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım. Enterferans oluşuyor olabilir. Mümkünse modeme yakın bir konumdan 5GHz ile bağlamayı deneyin. Ben powerline kablosuz switch'in dibinden 2.4GHz ile çalıştırıyorum. Hiç sorun olmadı şimdiye kadar. 35mbps ile Youtube'da 4K@60fps videolar bile güzel çalışıyor.

Oyla:

cgokhans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi9se
Konular
2
İnşallah sıkıntısız gelir bizim ki de. devlet babaya 55 tl vergi verdim :) şu kodi yi bi halledebilsem geldiğinde. ilk tv boxum alfawise 2/16 idi becerememiştim. telefonum mi 9 se ye kurdum sıkıntısız kullanıyorum. tabletim mi tab 4 e kurdum yok açılmıyor hatalar verip duruyor. mi box s de bari problem çıkmasa. şaka maka xiaomiacı olmuş çıkmışım :D

Oyla:

aliguzel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
17
Dün aldım Mi Tv Box S 'den ve kurulumu bir türlü tamamlayamadım.. Wifi'yi görmüyor ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dün aldım mi tv box s 'den wifi bir türlü görmüyor bağlanmıyor...Kurulumu bir türlü tamamlayamadım.

Son düzenleme:
Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Dün aldım Mi Tv Box S 'den ve kurulumu bir türlü tamamlayamadım.. Wifi'yi görmüyor ?

Dün aldım mi tv box s 'den wifi bir türlü görmüyor bağlanmıyor...Kurulumu bir türlü tamamlayamadım.
Farklı wifi ağları ile denediniz mi? Ya da yalnızca sizin modemi mi görmüyor, yoksa çevrenizdeki hiç bir modemi mi görmüyor?

Oyla:

vian

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burç
Cihazım
xiaomi smart bo
Konular
0

ben de uzun süre uğraştım. ardındam modeme reset attım ve düzeldi. modemim kablo netin netmasteri

Oyla:

komutan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MURAT
Cihazım
mi tv box s
Konular
0
Sorunlar çıktıkça düzeltip devam edeceğiz... aldım dün yazıcıoğlu iş hanından 56TL'ye üzerinde 3 tane usb girişi de var. Android ayarlarında ethernet bağlantısını anında gördü ve sorunsuz hızlı devam edebiliyorum. Bence siz de öyle yapın basit bir sorun yüzünden çöpe atmaya değmez...

Ama kodi türkvod'u bir türlü çalıştırmıyor, aptoide tv kuramıyorum... Bu gibi sıkıntılarım var, artık bir şekilde çözeceğim. Saygılar

Oyla:
Üst Alt