Yardım Mi Box Wifi Sorunu

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Merhabalar,

Mi Box 3S kullanıyorum ve çok ciddi şekilde wifi problemim var. Şöyle ki:

Evimde 35 mbps VDSL kullanıyorum. Modemimden 50 cm uzaklıkta Tenda W1500A wifi antenim var. Evimdeki tüm cihazlarda (laptop, desktop, 3 farklı telefon) hız testlerinde kusursuz şekilde 35 mbps hız alıyorum. Ancak aynı wifi ağına bağlı mi box 2 mbps internet hızının üzerine çıkmıyor. Zaman zaman youtube üzerinde 144p videoları bile izleyemiyorum. Twitch ve IPTV gibi online streamleri saymıyorum bile.

Çözüm için bir çok yol denedim. Son olarak wifi yayınının kanalını bile değiştirdim ancak ne yaptıysam nafile. Mi Box'ı defalarca fabrika ayarlarına döndürdüm.

Özellikle yabancı forumlarda son güncelleme sonrası bu sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var ve maalesef kalıcı bir çözüm önereni de görmedim.

Forumda bu sorunu yaşayan herhangi kimse var mı? Ve var ise çözüm bulabildi mi?

Bluesky

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mahmut
Cihazım
Samsung
Konular
0
Arakadaslar wifi sıfresı gırdım. Sıfre hatalı dedı. Sıfreyı degıstıröek ıstıyorum fakat ızın vermıyor.kafayı yıcem. Agları goruntule dıyorum.aglar gelıyor.ıstedıgım aga gelıp sıfreyı degıstıremıyorum. Ustune basınca yekrar hatalı sıfre ıle deneme yapıyor. Nasıl degıstırcem ben bu sıfreyı

Merhaba , aynı problemi bende şu anda yaşıyorum.Siz çözebildiniz mi ?

Oyla:

XIX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mi box 4 s
Konular
1
Son güncellemeden sonra herkeste aynı sorun başladı. Ben hepsini denedim. Fark şurada cihazın saat ve tarihi güncellenmiyor. (Ocak 2017 saat 03.00) tarih ve saati otamatikten çıkarıp manüel girince wifi ye bağlanıyor. Fişten çekince yine aynı işlemi tekrar yapmak gerekiyor.

Oyla:

RobinsonC

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Robinson
Cihazım
Xiaomi Mi Box S
Konular
0
Xiaomi Mi Box S 4K cihaz aldım geçen aylarda cihaz güncel bugün ev deki wifi ye bağlanmıyor tarihi elle ayarladım cihazı fişten çektim taktım sonuç aynı binadaki diğer wifileri görüyor ama evdekini görmüyor nasıl çözerim bu sorunu acaba arkadaşlar,

Oyla:

XIX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mi box 4 s
Konular
1
Bağlı ama erişim yok hatası mi. Tarihi ve saati manüel girdiğinizde kayıt edip çıkın. Uyarı verecek fakat bağlanacaktır. Altta Açık olan bi youtube sayfasına girin (anasayfasına girmeyin) deneyebilirsiniz.

Oyla:

RobinsonC

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Robinson
Cihazım
Xiaomi Mi Box S
Konular
0
Arkadaşlar modemi resetledim ardından wps yi açtım kapadım sonra modemi açtım kapadım düzeldi öncesinde modemi açmış kapamıştım wps yi açmış kapamıştım olmadı resetten sonra düzeldi şaka gibi,

Oyla:

0xRealist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hasan
Cihazım
Mi Tv Stick
Konular
0
Merhaba, wifi hız sorunu bende de var. Cihazı ilk aldığımda böyle bir sorun yoktu. Ama bazen modem resetleyince ya da cihazı power'dan çekip geri takınca youtube'de falan donmadan izliyorum ama uzun sürmüyor.

Oyla:

Ace_mi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Özgür
Cihazım
Mi box s 4k
Konular
0
Merhabalar,

Mi Box 3S kullanıyorum ve çok ciddi şekilde wifi problemim var. Şöyle ki:

Evimde 35 mbps VDSL kullanıyorum. Modemimden 50 cm uzaklıkta Tenda W1500A wifi antenim var. Evimdeki tüm cihazlarda (laptop, desktop, 3 farklı telefon) hız testlerinde kusursuz şekilde 35 mbps hız alıyorum. Ancak aynı wifi ağına bağlı mi box 2 mbps internet hızının üzerine çıkmıyor. Zaman zaman youtube üzerinde 144p videoları bile izleyemiyorum. Twitch ve IPTV gibi online streamleri saymıyorum bile.

Çözüm için bir çok yol denedim. Son olarak wifi yayınının kanalını bile değiştirdim ancak ne yaptıysam nafile. Mi Box'ı defalarca fabrika ayarlarına döndürdüm.

Özellikle yabancı forumlarda son güncelleme sonrası bu sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var ve maalesef kalıcı bir çözüm önereni de görmedim.

Forumda bu sorunu yaşayan herhangi kimse var mı? Ve var ise çözüm bulabildi mi?
Bende de 2.4 ghz modem var ve hızım 1-2 mb arasında gidip geliyordu. Aksesuar olarak bluetooth üzerinden klavye ve mouse eşlestirmesi yapmıştım. Eşleştirmeleri kaldırdıktan sonra hızım 35 mb oldu. Gördüğüm diğer garip şey ise bluetooth ile aksesuar eşleştirmesi yapıldığında eğer aksesuarlar açıksa hızım 35 mb civarında oluyor. Aksesuarlar kapatıldıgında hız yeniden 1-2 mb oluyor. Klavye eşleştirmesini kaldırıp wifi hız testi yaptım. Test sırasında mouse açıldığında hız roket gibi fırladı. Bu cihazları sürekli açık tutmak istemediğim kumanda hariç tüm eşlestirmeleri kaldırdım

Oyla:

Ori-time

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Mi Box S 4K
Konular
0
Merhaba arkadaşlar, Mi Box S 4K'da son zamanlarda etrafımdaki kullanıcularda ve bende de yaşadığım bağlı, internet yok problemi alıyorum. Bir türlü çözüme ulaştıramadım, internet hizmeti veren firmalar içinde D-smart ve Vodafone Net kullanıcılarında yaşanan problem olarak görünüyor ama bence bu modem ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Ne yaptımsa olmadı statik ip verdim hatta cihazlara wipe format bile attım çözemedim. bence bu sorunun modem ara yüzlü kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Konu hakkında bilgisi olan var mı çıldıracağım

Oyla:

Tufan1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tufan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
2
Merhaba Arkadaşlar
Open browser ile sitelerden film izlerken donuyor. Donma yapmayan tarayıcı ya da başka bir çözüm var mı?

İnternet 1000mbps - mibox 100mbps kullanıyor internet kaynaklı değil sorun

Oyla:
Üst Alt