Rom Mi Box S - Android 9 Çıktı!

aliservi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
mi box s
Konular
0
hdmi cec menüsünde auto language devredışı bırakıp deneyin dil için

yasinsonmez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi S 4K tv box
Konular
1
Ali Bey Teşekkürler. Kaç defa reset çektim. Artık yabancı sitelerden android 8.1 rom aramaya başlamıştım.

yasinsonmez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi S 4K tv box
Konular
1
Arkadaşlar Kablosuz mouse bağladığımızda sanal klavye kayboluyor bunun çözümü var mı acaba? Android 8.1 de sorun yoktu.

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Arkadaşlar Kablosuz mouse bağladığımızda sanal klavye kayboluyor bunun çözümü var mı acaba? Android 8.1 de sorun yoktu.
Hocam çok sağol ses algılama düzeldi. Klavye sorununu mouse söktüm şuanda bu şekilde kullanıyorum. Klavyenin güncellemelerini kaldırttım yinede aynı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Klavye sorununa çözüm olarak Play store dan Leanback klavyesi (rest api) yükledim. Gboard ta sorun var.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yasinsonmez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi S 4K tv box
Konular
1

Teşekkürler Kardeş böylece mouse ile bir çok sıkıntıyı aşabildik.

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
evde normalde lg smart tv kullanıyorum ama takip ettiğim maçlar belgesel kanalları var bunları telefondaki uygulama üzerinden açıyorum cihazı alıp içerisine kullanmış olduğum program apk larını yükleyip tv üzerinden seyretmek istiyorum. Bunlar için cihaz yeterli mi? Ve görüntü kalitesinde bozulma gibi sorunlar yaşar mıyım veya farklı bir sorun?

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
hdmi cec menüsünde auto language devredışı bırakıp deneyin dil için
O özellik Android 9 ile geldi. Ama o ne için anlamadım.

Arkadaşlar bende arada Mi Box ile Tv arasında böyle bir ilginç sorun oluyor. Tv kumandası ile kapattığımda hem Tv hemde Mi box kapanıyor. Ama 5-10 dakika sonra Tv avtomatik kendi kendine açılıyor. Bu sorunu nasıl çöze bilirim?

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2

Arkadaşlar bende arada Mi Box ile Tv arasında böyle bir ilginç sorun oluyor. Tv kumandası ile kapattığımda hem Tv hemde Mi box kapanıyor. Ama 5-10 dakika sonra Tv avtomatik kendi kendine açılıyor. Bu sorunu nasıl çöze bilirim?
daha önce varmı idi bu sorun? tv nin ana kartında problem yok ise büyük ihtimalle televizyonun ayarlardan kısmından zamanlayıcı var (otomatik açma kapama) o devre dışı bırakılırsa problem çözülebilir denemekte fayda var

yasinsonmez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi S 4K tv box
Konular
1

HDMI CEC android cihazdan kapatırsan sorun çözülmesi lazım.
Cihaz standbye da ike tanımlı kumanda da tuşa bastığımızda da bazen açılıyor. HDMI CEC kullanmıyorsan kapat gitsin

evde normalde lg smart tv kullanıyorum ama takip ettiğim maçlar belgesel kanalları var bunları telefondaki uygulama üzerinden açıyorum cihazı alıp içerisine kullanmış olduğum program apk larını yükleyip tv üzerinden seyretmek istiyorum. Bunlar için cihaz yeterli mi? Ve görüntü kalitesinde bozulma gibi sorunlar yaşar mıyım veya farklı bir sorun?

LG 49SJ 800V var ancak cihaz android olmadığı ve webosa görede yazılmadığı için çalışmaz. Ancak LG smartta da değişik, benzer yada aynı programların webos sürümleriylede iptv izlersen.

Ardydr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi box 4s
Konular
0
Keşke guncellemeseydim , bluetooth kulaklıkla eslestirince YouTube veya netflixdeki izlediğim video donuyor, YouTube 'da reklam girince ekran simsiyah kalıyor.
Sorun BT 5.0 frekansı ile wifi frekansının karışmasından kaynaklanıyor. 2.4 GHz yerine modeminiz destekliyorsa 5ghz den bağlanın wifi ye BT sorunu ortadan kalkıyor.

Üst Alt