İnceleme Mi Box S - Android 12 Geldi

mustafakarasan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
mi box s
Konular
0
mi box s 4k mdz-22-ab var buna android 12 geldi deniyor.güncelleme bana gelmedi indirip kendim kurma imkanım varmı dosyaya nasıl ulaşırım

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
mi box s 4k mdz-22-ab var buna android 12 geldi deniyor.güncelleme bana gelmedi indirip kendim kurma imkanım varmı dosyaya nasıl ulaşırım
naçizane tavsiyem, yolu varsa bile kurmayın öyle kalsın. youtube, prime video ve bazen de arayüzde ara ara kasma oluyor. güncellemeseydim daha iyiydi diye düşünüyorum.

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
134
naçizane tavsiyem, yolu varsa bile kurmayın öyle kalsın. youtube, prime video ve bazen de arayüzde ara ara kasma oluyor. güncellemeseydim daha iyiydi diye düşünüyorum.
Şuan hiçbir problem yok her uygulama sorunsuz çalışıyor.

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Şuan hiçbir problem yok her uygulama sorunsuz çalışıyor.
evet çalışıyor ama saydığım uygulamalarda ve arayüzde takılmalar mevcut bende. ekstra yaptığınız bir ayar falan varöı cihaza?

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
134
evet çalışıyor ama saydığım uygulamalarda ve arayüzde takılmalar mevcut bende. ekstra yaptığınız bir ayar falan varöı cihaza?
Bir ayar yapmadım ayrıca dediğiniz uygulamalarda da bir sorun yok.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Konuya şu şekilde katkı yapmak isterim.

Mi box 1 nci nesil cihaza sahibim. Cihazı ağır çalışmasından ötürü yıllar önce kaldırdım bir kenarda duruyor. Neredeyse 3 yılı aştı.

Yerine, önce s905x4 işlemcili Mecool KM6 Deluxe modelini satın aldım. KM6 deluxe modeli cihaz hız olarak fena değildi, ancak daha seri bir cihaz arayışında olduğum için, s922x işlemcili Ugoos Am6b Plus cihaz aldım.

Bu bilgileri vermekten maksadım; uzaktan kumanda ile cihazı koşturma şeklimiz, cihazdan hız konusunda beklentilerimizi belirliyor. Yani kimi aksiyonlu kullanıyor, kimi de aheste kullanıyor.

Peki bu konu neden önemli ? Tv box aygıtları ne için satın alıyoruz ? Smart TV'lerde aradığımız ancak bulamadığımız konforu bulabilmek için.

İşte konuya bu pencereden bakınca, 1 nci nesil mi box hız ve konfor sunamıyor maalesef... En azından benim beklentilerimi karşılayamıyor.

sincerelym'in mesajı üzerine, cihazı tv'ye tekrar bağladım da, belirttiği gibi arayüzde takılmalar hala mevcut. Belki ben aksiyonlu kullandığım içindir.

Bu arada xiaomi firması 1 nci nesil için verdiği android 12 yazılımını geri çekti. Android 'yi yükleyenler için bir güncelleme yaması çıkardı. O yama ile sorunların % 90'ının ortadan kalktığından bahsedilmektedir. Ancak sincerelym gibi yakınanlar da mevcut.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Gelmeyecek de... Boşuna beklemeyin. 1 nci nesil cihazlar android 9 'da kalacak.

2 nci nesil cihazlar da android 11'de kalacak.

mustafakarasan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
mi box s
Konular
0
peki bu android 12 güncelleme ile gelmiyor bunu nerden indirip kurabiliriz

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Xda ve benzeri forumları araştırın. Belki orijinal yazılım dosya olarak paylaşılmış olabilir.

Tabi eğer yüklenen yazılım orijinal ise, devamında internet üzerinden yama güncellemesi alacaktır.

Yama güncellemesi almazsa, port edilmiş yazılım olacağını da unutmamalısın.

Manüel yüklemeler de, cihazı perte çıkaracağınızı da unutmayın.

Son olarak da; cihaz sürüm yükseltmesi yapıldığında, cihaz ilave işlev ya da yetenek kazanıyorsa, yükseltme yapılması anlamlıdır. Ki, mi box 1 nci nesil cihaz sürüm yükseltmesi ile herhangi bir avantaja kavuşmuyor.

Üst Alt