Soru Mi box s 4k - chromecast

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Merhaba

Mi box cihazında yerleşik chromecast yüklü xiaomi Redmi Note 8 pro ile görüntü aktarımı yapmaya çalışıyorum YouTube hariç bişey aktaramıyorum. Mesela telefonun galerisinden video açıp chromecast simgesine tıklıyorum mi box cihazı bulup gösteriyor yayınla diyorum orda kalıyor. Ben mi yanlış anlıyorum olayı bu böyle bir özellik değil mi yoksa?

iso

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
x
Cihazım
mi max2
Konular
0
Geçen gün Mi Box S'e Android 9 geldi. Güncellemeyi yapınca chromecast düzgün çalışmamıştı. Chromecast'i kaldırıp tekrar yükledim. Sorunların hepsi düzeldi. Ayrıca chromecast çalışmasa bile MIUI içinde ekran paylaşma özelliği Mi Box S ile çok güzel çalışıyor.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu konularda yeni olduğum için yetersizliğimi bağışlayın.
Chromecast i kaldırıp, yeniden yüklemeyi nasıl yapabilirim? Ayrıca, MIUI içinden ekran paylaşımı nasıl yapılır?

Oyla:

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Uygulama yüklemek için mağazaya girdiğinizde sağ üstte uygulamalarım diye bir bölüm çıkıyor. Oraya girince yüklü uygulamaları görebilirsiniz. Yüklü uygulamalardan Chromecast bulup kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.

MIUI içinden ekran paylaşımı ayarlar>bağlantı & paylaşım bölümü altında.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

iso

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
x
Cihazım
mi max2
Konular
0
Uygulama yüklemek için mağazaya girdiğinizde sağ üstte uygulamalarım diye bir bölüm çıkıyor. Oraya girince yüklü uygulamaları görebilirsiniz. Yüklü uygulamalardan Chromecast bulup kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.

MIUI içinden ekran paylaşımı ayarlar>bağlantı & paylaşım bölümü altında.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Sorun yaşadığım yer de tam burası zaten. Sizin telefonunuzda "Kablosuz Ekran" olarak bulunan özellik benimkinde "Yansıt" olarak yer alıyor. Yansıt butonunu açtığımda aynı ağda olduğu halde Mi Box S 4k yı görmüyor, garip bir şekilde komşumun Samsung tv sine rahatlıkla yansıtma yapabiliyorum.

Oyla:

Meco1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmetcan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
Chromecast tamamiyle kalkmıyor sadece güncellemesini kaldırıyorsunuz o şekilde kaç kere kaldırıp yükledim evde 3-4 cihazla denedim, cihazı sıfırladım yine de hiç biri görmüyor android 9 güncellemesinden sonra nasıl yapıcaz detaylı bir yardım lazım

Oyla:

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
Chromecast tamamiyle kalkmıyor sadece güncellemesini kaldırıyorsunuz o şekilde kaç kere kaldırıp yükledim evde 3-4 cihazla denedim, cihazı sıfırladım yine de hiç biri görmüyor android 9 güncellemesinden sonra nasıl yapıcaz detaylı bir yardım lazım
bu durumda en iyisi telefona google home kurmak cihaz hemen bağlanıyor.

Oyla:

Meco1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmetcan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
Bir önceki mesajımda yazdım, google homela bağlanıyorduk..güncellemeden önce bütün cihazlarla bağlanıyordum güncellemeden sonra box hiç gözükmüyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Chromecast shell buna girdiğimizde eski güncellemeleri listeliyor, ordan build dediğimizde eski sürümü güncelleyebilirmiyiz?

Oyla:

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
Bir önceki mesajımda yazdım, google homela bağlanıyorduk..güncellemeden önce bütün cihazlarla bağlanıyordum güncellemeden sonra box hiç gözükmüyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Chromecast shell buna girdiğimizde eski güncellemeleri listeliyor, ordan build dediğimizde eski sürümü güncelleyebilirmiyiz?
diğer konunuzda google home ile ilgili cevap yazdım şimdi, chromecast bendede ekranı yansıtmıyor google homedan yansıtıyorum, diğer tarafta google uygulamasının içinden ağa bağlı cihazları görüyor mibox seçmeniz gerek, bunun dezavantajı herseferinde google home uygulamasına girmeniz gerek ekran yansıtmak için

Oyla:

Meco1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmetcan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
diğer konunuzda google home ile ilgili cevap yazdım şimdi, chromecast bendede ekranı yansıtmıyor google homedan yansıtıyorum, diğer tarafta google uygulamasının içinden ağa bağlı cihazları görüyor mibox seçmeniz gerek, bunun dezavantajı herseferinde google home uygulamasına girmeniz gerek ekran yansıtmak için

Maalesef siz benim problemi anlamadınız sanırım. Ben cihaz gözükmüyor diyorum mibox seçmeniz gerekiyor diyorsunuz, çıkmıyor şuan hiç bir yerde

Oyla:

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
Maalesef siz benim problemi anlamadınız sanırım. Ben cihaz gözükmüyor diyorum mibox seçmeniz gerekiyor diyorsunuz, çıkmıyor şuan hiç bir yerde
anlatmak istediğim google home uygulamasına girdiğinizde mibox gözükmesi gerek sizde görünmüyorsa büyük ihtimalle wifi ile bağlanmamışsınızdır, 2 cihazda aynı wifi ağına bağlanılması gerek tabi miboxta chromecast silinmemiş olması lazım, umarım bu şekilde olur

Oyla:

Meco1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmetcan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
anlatmak istediğim google home uygulamasına girdiğinizde mibox gözükmesi gerek sizde görünmüyorsa büyük ihtimalle wifi ile bağlanmamışsınızdır, 2 cihazda aynı wifi ağına bağlanılması gerek tabi miboxta chromecast silinmemiş olması lazım, umarım bu şekilde olur
Aynı ağa bağlı bunda bir problem yok, chromecast sürümü ve android güncellemeyle alakalı bir problem bu, çünkü güncellemeden önce görüyordu telefonlar... Chromecast son güncellemesini siliyorum ama sonuç alamadım bir türlü, bir sonraki güncellemeyle düzelicek anlaşılan

Oyla:
Üst Alt