Soru Mi BOX S 4K Bağlı İnternet yok sorunu

KarahanMesut13

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mesut karaha
Cihazım
Mi box s 4K
Konular
1
Merhabalar,
Son zamanlarda yaşamakta olduğum bir sıkıntyıla ilgili size danışmak istiyorum cihazım Mi box s 4k WiFi ye bağlı İnternette var telefonumdan bilgisayarımdan biliyorum lakin mi box s 4 K cihazımda Bağlı İnternet yok sorunu almaya başladım çözümü nedir neden bu sıkıntıyı yaşıyorum.

gomek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
özgün
Cihazım
galaxy s6
Konular
2
DNS değiştirip denedim sorun gene çözülmedi malesef.

Oyla:

sahin50

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Derviş
Cihazım
xiaomi mi box,
Konular
0
DNS değiştirip denedim sorun gene çözülmedi malesef.
saati el ile ayar yapmışmıydınız gmt ayarlarından da olabilir mi bilemiyorum her şeyi denemek lazım kronik sorun bazıların da var bazılarında yoksa düzeltilme ihtimali yüksektir.kolay gelsin

Oyla:

sahin50

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Derviş
Cihazım
xiaomi mi box,
Konular
0
öğle arası eve gittiğimde bir bakayım dedim 5 dk saati el ile ayarladım hemen düzeldi demek yazılım hatası imiş bir sonraki güncellemede düzeltirler yeni güncelleme beklemek zorundayız.kolay gelsin

Oyla:

gomek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
özgün
Cihazım
galaxy s6
Konular
2
öğle arası eve gittiğimde bir bakayım dedim 5 dk saati el ile ayarladım hemen düzeldi demek yazılım hatası imiş bir sonraki güncellemede düzeltirler yeni güncelleme beklemek zorundayız.kolay gelsin
saati elle ayarlamak sorunu çözüyor zaten onda bi sıkıntı yok ama cihazı fişten çekince gene sıfırlanıyor. elle ayarlamak yerine türk telekom hattından internet paylaşıp bağlanabilirsiniz saati güncelliyor otomatik. sonra paylaşımı kapatınca wifiye bağlanıyo. böyle daha kolay geldi elle ayarlamaktansa.

Oyla:

AslanAkbey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aslan Akbey
Cihazım
Mi Tv Stick
Konular
0
Merhabalar,
Son zamanlarda yaşamakta olduğum bir sıkıntyıla ilgili size danışmak istiyorum cihazım Mi box s 4k WiFi ye bağlı İnternette var telefonumdan bilgisayarımdan biliyorum lakin mi box s 4 K cihazımda Bağlı İnternet yok sorunu almaya başladım çözümü nedir neden bu sıkıntıyı yaşıyorum.
Merhaba herkese;

İki adet Mi Tv Stick aldım, birisi sorunsuz çalışırken diğeri çalışmadı (yavaş, uygulama açmadı, indirmedi v.b.). İade ettim, sistem güncellemesi yapıp geri gönderdiler, çalışıyor. Fakat meşhur "bağlı, internek yok" problemi oldu. Cep telefonunu hotspot yapıp bağladım, aynı. Saat değiştirdim, statik IP verdim, yine çözülmedi. En son modemimde 5Ghz var, onu aktif edip bant aralığını 40 yapıp bağladım, yine olmadı. Daha sonra 5Ghz bant ayarını 20 yaptım ve bingo artık sorun yok. Benimki saatten ya da dhcp'den kaynaklanmıyormuş. Bu arada modemdeki 2.4Ghz bağlantının bant aralığında otomatik yazıyor. Belki onu 20'ye ayarlasaydım sorun olmazdı fakat Amazon Fire TV Stick ve diğer bir sürü cihaz 2.4 Ghz'ye bağlı olduğu için ayarıyla oynamadım. Benim sorunum bu şekilde çözüldü, sizleri de bilgilendirmek istedim.

Oyla:

Mi07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gülben
Cihazım
Mı tv stick
Konular
0
Merhaba herkese;

İki adet Mi Tv Stick aldım, birisi sorunsuz çalışırken diğeri çalışmadı (yavaş, uygulama açmadı, indirmedi v.b.). İade ettim, sistem güncellemesi yapıp geri gönderdiler, çalışıyor. Fakat meşhur "bağlı, internek yok" problemi oldu. Cep telefonunu hotspot yapıp bağladım, aynı. Saat değiştirdim, statik IP verdim, yine çözülmedi. En son modemimde 5Ghz var, onu aktif edip bant aralığını 40 yapıp bağladım, yine olmadı. Daha sonra 5Ghz bant ayarını 20 yaptım ve bingo artık sorun yok. Benimki saatten ya da dhcp'den kaynaklanmıyormuş. Bu arada modemdeki 2.4Ghz bağlantının bant aralığında otomatik yazıyor. Belki onu 20'ye ayarlasaydım sorun olmazdı fakat Amazon Fire TV Stick ve diğer bir sürü cihaz 2.4 Ghz'ye bağlı olduğu için ayarıyla oynamadım. Benim sorunum bu şekilde çözüldü, sizleri de bilgilendirmek istedim.
Merhaba, 2 aydır "no internet" sorunu ile uğraşıyoruz. Bant ayarını nasıl değiştirdiniz acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Oyla:

Chengiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi band 3
Konular
6
Merhabalar,
Aynı sıkıntı zaman zaman bendede oluyor. Modem ayarlarından kanal numarasını değiştirince düzeliyor.

Oyla:

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Cihazın tam olarak modeli nedir? Sadece cihaz dan emin olmak için soruyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Merhabalar,
Modem değişikli yapın veya router ile deneyin. Aynı sorunu bende yaşadım başka modeme bağladım sorun çıkarmadı birde kablo ile bağlantı kurdum sorun ortadan kalktı. Ethernet kablo ile aynı sorunu yaşarsanız sıfırlama yapmadan önce bağlantıyı çıkarın ve öyle yapın.

Oyla:
Üst Alt