İpucu Mi Band 4 / Mi fit ve Notify

Blackelectro

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz Orhan
Cihazım
Xiami mi9t pro
Meslek
Bilgisayar Bileşen
Konular
6
Benimde sorun olarak gördüğüm, gece uyku takibi.. Yani bu saati aldığımdan beri, aptal gibi uykusuz esneye esneye geziyorum. Sebebi ise, derin uykumun 1 saati geçmemesi, gece 4 de kalkıp bir daha hiç uyumadığımı görüyor olmam. Gece 4 te kalkıp saat 8e kadar ne yapıyorum inanın bilmiyorum.. Kesinlikle bir yanlışlık var bu işte.. Sabah kalkıp mi fit e bakıp bu verileri bir görüyorum, o gün iptal.. Psikolojik olarak ciddi etkiliyor.. O yüzden kullanmıyorum artık..

emrahk06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T, MiBand 4
Konular
1
Ben de uyku takibi için almıştım ve Mi fit bazen bana da aynı şekilde gösteriyor. 20 gün içinde 2 veya 3 defa o şekilde oldu. Ya belli bir saatten sonra uyumamış gösterdi veya ayaktayken erkenden yatmış gösterdi. Notify'da da gündüz kolumdan çıkardığımda uyudu göstermişti bir keresinde. Ama Notify'da uykuyu düzenleme işlemi daha düzgün bence

Blackelectro

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz Orhan
Cihazım
Xiami mi9t pro
Meslek
Bilgisayar Bileşen
Konular
6
Kesinlikle notify daha iyi.. İlginç olan uyku takibinde notify başka gösteriyor mi fit başka.. :) en güzeli hiç kullanmamak sanırım.. Mi fit de yarım saatte ölçülmesini istediğim nabzını ne zaman ne kadar ölçümus görmek zulüm resmen.. Ama Notify de mükemmel ayrıntılı gösteriyor. Adım sayar rezilliğini saymıyorum bile.. Resim olarak ekledim bak. Sözde 8447 adım atmışım.. Yürüdüğüm mesafe 1000 adımı geçmez.. Sırf araba ile 28 km yol geldim diye böyle gösteriyor..

Ekli dosyalar

• 15700191033918884175663137673391.jpg
    15700191033918884175663137673391.jpg
    2,5 MB · Görüntüleme: 68

emrahk06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T, MiBand 4
Konular
1
Notify'da adım büyüklüğü değiştirilebiliyor ama Mi fitre sabitmiş. Fakat ne yazikki adım sayma işinde de çok başarısız Mi Band. Bütün adımsayar cihazlar aynıdır belki. Gece evde otururken 10dk içinde 80 adım atmışım.

Bordo38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkan
Cihazım
Note 8
Konular
9
Mi notify kullanırken mi fit yüklü kalması şartmı?

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir mi band 4 kullanıyorum. Mi Fit uygulaması malumunuz biraz kısıtlı ve bu yüzden Notify ile denemeler yaptım. Hem bunları paylaşacağım hem de uygulamalardaki artı ve eksileri konuşalım

1) Mi Fit uyku takibi sorunu:
Şimdi aslında Mi Fit uyku takibi yapıyor bunda bir sorun yok. Fakat gün içerisinde özellikle haftasonu yaptığımız 1-2 saatlık gündüz uykularını algılamadı. Aynı anda notify & fitness uygulaması vardı ve orada bu ekstra uyku gözüküyordu. Nedenini açıkçası bulamadım ama sanırım Mi Fit gece uykusuna odaklanmış durumda. Bu konuda denemeleri olan arkadaş var ise paylaşabilirse sevinirim. Aynı gün içerisinde gece uykusu dışında gündüz 1-2 saatlik uyumaları algıladı mı? Mi Fitte bunu görebildiniz mi?

2) Mi Fit adıma göre metre algılaması:
Adım sayısı verisi mi band 4'ten geliyor. Fakat Mi Fit ve Notify&Fitness uygulamaları kendi algoritmalarına göre metre hesaplıyor. Dolayısıyla 2 uygulamayı aynı anda kullanırken adım sayılarını aynı fakat metreleri farklı alabilirsiniz. Bunun en doğru verisi olarak, Notify'de adım uzunluğunuzu girip net sonuç alabiliyorsunuz. Mi Fit ortalama bir metre veriyor.

3) Karakter ve uygulama sorunu:
Mi Fit yada band diyelim güncelleme gelmediğinden türkçe değil. Fakat Notify uygulaması ile karakter sorunun çözüyorsunuz. Türkçe karakter yok ama latin alfabesi kullandığından ç yerince c, ı yerine i gibi dönüştürüyor. Ayrıca mi band 4'ün dil ve font güncellemesi yapıp emojileri gösterebiliyorsunuz. :) Ekte görseli paylaştım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

4) 2 uygulama pil sorunu:
2 uygulama kullanırken bir sorun doğuyor. Telefonun pil ömrü baya azalıyor. Bunun için mi fit yükleyip bağlantı kurduktan sonra notify'i yükledim. bütün ayarlamaları yaptıktan sonra, mi fit uygulamasını direk sildim (önemli nokta cihazla eşleştirmesini bitir falan yapmadan). Notify uygualması mi band yüklü değil uyarısı verse bile tüm bağlantılar doğru bir şekilde çalıştı ve herşey yolunda gözüküyordu :) Sizinde denemenizi öneririm, belki mi fit ilk kurulumdan sonra bir daha gerekmez.. (uzun soluklu deneme olmadığından tüm herşeyin sorunsuz olduğundan emin olamadım).

Not: aynı denemeyi dün tekrar yaptığımda çağrılarda sorun oldu. Şuan da iki uygulama var be mi fit bağlı değilken çağrı ile ilgili bir sorun oluşuyor. Çözmeye çalışıyorum.

5) Notify&Fitness harika ama:
Bu uygulama harika gerçekten, tasarımı biraz karmaşık ve kullanıcı dostu olmasa da iyi bir uygulama. Mesela çağrılar için detaylı özellikler açıp kapatabiliyorsunuz. Uygulamaları tek tek bildirim seçeneklerini seçebiliyorsunuz. Hatta whatsapp uygulamasında arkadaşlarınız ard arda 3-4 mesaj gönderiyorsa bunu birleştirip gönderiyor. Güzel seçenekler var fakat, arada bir uyumsuzluk çıkartıyor. Genelde notify çok hızlı bağlanıyor. Bunun üzerine mi fit bağlantı çakışması yaşıyor ki bağlanamıyor. Bluetooth kapat aç denemeleri ile en sonunda oluyor ama ugraştırıyor tabi.

Burada kullanıcı olarakta ikiye ayırmak gerek. Bir, standart kullanıcı diye tabir edeceğim, mi fit uygulaması ile genel aktivite takibi ve gece uykusu takibi, bildirim ve uyarılar gibi standart takip işleri ile memnun olan kullanıcılar,

İkincisi ise ekstra özelliklerle daha detaylı bir takip ve analizler görmek isteyen, daha ayrıntılı bildirim ve sonuçlar almaya çalışan kullanıcılar.

Şimdi bu konu altında sizlerden cevap beklediğim bir kaç şey var. Notify&fitness kullanan arkadaşlar, bağlantı sorununu çözebildiniz mi? İkisi de yüklü ve bağlı iken mi fit uygulamasını açıp kapatın, otomatik bağlantı kopacak. Sonrasında mi fit bağlanmayı deneyecektir, direk bağlanabiliyor mu yoksa aç kapalarla sizi de ugraştırıyor mu?

Dip not iyi bir deneme sonucu olarak paylaşıyorum.
Notfiy uygulamasından uygulama bildirimlerinizi ayarlayın. Mi Fitteki uygulama bildirimlerini kapatın.
Notfiy çağrı mesaj vs ayarlamalarınıı yapın. Mi Fitte çağrı açık olmalı.
Mi Fit uygulamasını altta çalışırken kapatın. Mi Fit bağlı değilken tüm sistemler çalışıyor. Aynı şekilde sildiğiniz de yine çalışır vaziyette. (Nabız adım vs verileri gelmeye devam ediyor. Uykuyu kontrol edemedim.)

Sizlerden ricam deneme yapanlar var ise konu altında paylaşırsa sevinirim. Diğer farklı sorularınızı bu konuda yazmayalım, en azından konu uygulama ve denemeler şeklinde kalır ve daha kolay bulunabilir veri olur diye düşünüyorum.
Bir sorum var. Notify'ı kullanalı ikinci yıla yaklaştı. Mi band 3'te de emoji güncellemesini denedim 4 te de. Fakat 3 te yazılar çizgi çizgi oldu, 4 te de ana ekranda tarih gösterirken / ve bunun gibi noktalama işaretleri kalktı. Baya uzun süre tarih üç dört haneli bir sayı gibi gözüktü ardından mi fite kişisel ana ekran yapma özelliği gelince onu yaptım ve bu sorun gitti fakat hala custom ana ekranlarda aynı sıkıntı var sizde de bu oldu mu

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
ben de notify'i satın almıştım ama aşırı karmaşık menüleri ve stabil olmaması yüzünden neredeyse hiç kullanmadım. mi fit ile kullanıyorum. ayrıntılı istatistiklere ihtiyacım olmadığı için işimi görüyor.

yine de notify'deki özelliklerin düzgün bir arayüzle mi fit'e gelmesine hayır demem tabii ki. xiaomi cihaz alırken yazılım konusunda önceden hazırlıklı olmak lazım. ben bunu bile bile almıştım açıkçası. :) emojiler iyiymiş ama. sırf onu canım çekti.

Masato

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
OPPO Reno 2 Z
Konular
1
Arkadaşlar mi fit uyku takibi yapmıyordu ve notify ye geçtim, verileri aktar deyince uyku verilerini göstermeye başladı notify fakat halen mi fitte gözükmüyor bu sorunu anlamış değilim sanırım yeni gelen güncelleme ile mi fiti bozmuşlar. Benim sorunum ise şu, notify pro aldım fakat program çöp gibi, mesela durum ile nabzın yerini değiştiriyorum ama mi band 4'de değişmiyor, bunu mi fit'de yaptığımda işe değişiyor. Mi fit açıkken notify açık olduğunda mesela müzik çalarken durdurmaya basınca durmuyor ancak mi fiti durdurmaya zorlayınca çalışıyor bu özellik. İkisi birbirine karşı çakışıyor. Mesela notify pro sürümünde müzik çalar tuşlarına atama seçeneği sunuyor fakat bunlar çalışmıyor, çalışmayı geç orjinalde yapması gereken işlevleri bile yerine getirmeyecek şekilde bozuyor. Bu konu hakkında ne yapmam lazım? Notify'i bağlarken authy ile bağladım bu yüzden mi oluyor. Mi fit uygulaması yüklü şekilde kullanmayı deneceğim şimdi bakalım neler olacak.

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Arkadaşlar mi fit uyku takibi yapmıyordu ve notify ye geçtim, verileri aktar deyince uyku verilerini göstermeye başladı notify fakat halen mi fitte gözükmüyor bu sorunu anlamış değilim sanırım yeni gelen güncelleme ile mi fiti bozmuşlar. Benim sorunum ise şu, notify pro aldım fakat program çöp gibi, mesela durum ile nabzın yerini değiştiriyorum ama mi band 4'de değişmiyor, bunu mi fit'de yaptığımda işe değişiyor. Mi fit açıkken notify açık olduğunda mesela müzik çalarken durdurmaya basınca durmuyor ancak mi fiti durdurmaya zorlayınca çalışıyor bu özellik. İkisi birbirine karşı çakışıyor. Mesela notify pro sürümünde müzik çalar tuşlarına atama seçeneği sunuyor fakat bunlar çalışmıyor, çalışmayı geç orjinalde yapması gereken işlevleri bile yerine getirmeyecek şekilde bozuyor. Bu konu hakkında ne yapmam lazım? Notify'i bağlarken authy ile bağladım bu yüzden mi oluyor. Mi fit uygulaması yüklü şekilde kullanmayı deneceğim şimdi bakalım neler olacak.
Notify uygulamasını kullanmak Mi Fit kadar kolay değildir. Herşeyin tek tek ayarlanması gerekir. Ayrıca ekran sıralamasında ayarı yapıp geri tuşuna basınca kaydedilsinmi ? sorusu ile karşılaşırsınız evet e basınca kaydeder bilekliğe

Masato

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
OPPO Reno 2 Z
Konular
1
Notify uygulamasını kullanmak Mi Fit kadar kolay değildir. Herşeyin tek tek ayarlanması gerekir. Ayrıca ekran sıralamasında ayarı yapıp geri tuşuna basınca kaydedilsinmi ? sorusu ile karşılaşırsınız evet e basınca kaydeder bilekliğe
Peki ya tuş atamaları ne olacak. mi fit'e bağlı diye mi fit'in müzik kontrolünü devre dışı bırakıyorum sadece notify yönetiyor fakat ona rağmen çalışmıyor. Onun için ne yapmam gerekir. Bu arada, seçtikten sonra geri gidince "Kaydedilsin mi?" gibi bir şey çıkmadı :(

Üst Alt