Rehber Mi Band 3 - Global Rom Yükleme [2.2.0.12][Fix] - İngilizce/Türkçe Yapma

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
İndirdiğiniz 2 tane fw dosyasından en son sürüm olan Mili_wuhan_TR_M.fw dosyası. Bunu notify and fitness uygulamasını kullanarak bande yükleyin. Güncelledikten sonra bandde cihaza bağlanın hatası alırsanız ki alacaksınız büyük ihtimal bunun için geekdoing sitesinden "resource v44" dosyasını indirin ve yine fw dosyasını yüklermiş gibi aynı yolları izleyerek bande kurun. Birkaç dakika cihaz kapalı kalıp açılacak sonra hayırlı olsun.
Anladim hocam geekdoinge baktim da v44 yazan bir cok konu var ben hangisini indirecegim ki modern tema yazmis mesela v44 diyo
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu yaptigimiz telefonda ki cin surumu global surume cevirme gibi saatide ceviriyoruz oyle anliyorum ilerde guncelleme cikarsa filan alirmi otomatik

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Arkadaşlar çince olarak gelen Mi Band 3 akıllı bilekliğinizi aşağıda vermiş olduğum talimatlar ile Güncelleme yapmanızın ardından İngilizce olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sürüm 1.0:
  • Arayüz dili İngilizce olarak değiştirilmiştir .
  • Ürün yazılımı sürümü 1.1.0.15 olarak değiştirildi (MiFit aracılığıyla ürün yazılımı olasılığı için)
Sürüm 2.0:
  • İngilizce Dil menüde varsayılan olarak ayarlandı
  • Ürün yazılımı sürümü 1.2.0.8 olarak değiştirildi.
Sürüm 3.0
  • TurkceYazilimDosyasi_1_3_0_4.zip olarak yeni güncelleme eklenmiştir.

Bu kılavuz için ihtiyacınız olacak araçlar:
Her şeyden önce, orijinal Mi Fit uygulamasını telefonunuza yükleyin ve Mi Band 3 ile eşleştirin. Akıllı bileklik bağlandıktan Mi Fit'teki “Bulunabilir” modunu açmanız gerekmektedir, böylece bir sonra ki adımda kullanacağımız uygulama bilekliğinizi görebilecektir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıysak (MB3'ü destekleyen) GadgetBridge uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamayı yükledikten sonra tüm izinler verin ve ( + ) butonuna tıklayarak Miband 3 bilekliğinizi eşleştirin.

Her şey doğru şekilde yapılmışsa, eşleştirilmiş cihazı , Mavi İkon ve “Connected” durumu ile GadgetBridge ana menüsünde görebilirsiniz :

Şimdi size ekte vermiş olduğumuz Mili_wuhan_TR_M.fw dosyasını indirin Çıkan dosyasını telefona atın bir dosya yönetici ile (telefonunuzun kendi dosya yöneticisi olmaz tavsiyem es dosya yöneticisini kullanabilirsiniz) bu dosyayı aç diyin ve FW/App installer yazan uygulamayı seçin. Yükleme ekranı açılacaktır ve yükle dedikten sonra işlemin bitmesini bekleyin.

Arkadaşlar güncelleme işlemini yaptıktan sonra verdiğim bu yeni apk dosyasınıda yüklerseniz (eskisini kaldırın) arayan adınıda sorunsuz gösterecektir.

Güncelleme işlemi sonrasında karşılaşan sorunlar ve çözümleri
Çok teşekkürler

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Anladim hocam geekdoinge baktim da v44 yazan bir cok konu var ben hangisini indirecegim ki modern tema yazmis mesela v44 diyo
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu yaptigimiz telefonda ki cin surumu global surume cevirme gibi saatide ceviriyoruz oyle anliyorum ilerde guncelleme cikarsa filan alirmi otomatik
Resource dosyası bandin firmware ile uyumlu çalışan grafik dosyasıdır. Geekdoingde modern, light gibi kullanıcıların özelleştirdiği resource v44 dosyaları var beğendiğiniz varsa bunlardan birini indirin. Yok ben klasik seviyorum derseniz buradan indirebilirsiniz. Resource dosyaları her firmware güncellemesinde versiyonları değişir. Her updatede uyumlu olanla yenilemek gerekiyor.

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Kurulumu tamamladıktan sonra gadge bridge uygulamasını silebilir miyiz?

hoobastank

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Band 3
Konular
2
Nfc modeli Türkiye'da alan nadir insanlardansınız sanırım hayırlı olsun. Nfclerin fw sürümlerinin numarası normal modelden daha az. Geekdoing sitesinden nfc model için en son sürüm türkçe firmware ve firmware ile uyumlu en son sürüm RESOURCE dosyasını indirin ve bande gadgetbridge ya da notify fitness uygulamasından yükleyin. Bunu hep diyorum bu hatayı almanızın sebebi grafik dosyasını yani RESOURCE dosyasını güncellemeyi unutmanız. Ben de her seferinde güncelleme geldiğinde ilk olarak fwyi kuruyorum ve güncellemek için bağlanın yazıyor. Ardından hemen resource dosyasını güncelliyorum ve sorun ortadan kalkıyor.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yönlendirme için teşekkürler oldukça işime yaradı. Bu konunun ilk sayfasında paylaşılan yazılım zaten NFC ile uyumlu değil. GadgetBridge ile kurulum sırasında metadata hatası verip duruyordu. Zaten NFC'li model ile olmayan modelin yazılımlarının ortak olup olmadığı konusunda şüpheliydim hatayı alınca da emin oldum.

NFC destekli yeni bileklik alan arkadaşlara yardımcı olması açısından yazılım güncelleme konusunda kısaca özet geçeyim.

1. Şu an mevcut yazılım sürümü v.1.5.0.2 ve Türkçe destekli yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Dosyaları indirebilmek için siteye üye olmanız gerekiyor.

2. BaraCuda'nın bahsettiği resource dosyasının linki de yukardaki linkin içeriğinde paylaşılmış ama buradan yine paylaşayım.

3. 1. maddedeki linkin içeriğinde bahsedilmiş ama buradan Türkçe olarak tekrar yazayım firmware (donanım yazılımı) sürümü 1.5.0.2 ile destekli olan resource dosyasının versiyonu v44. Yani firmware v.1.5.0.2 ile sadece v44 olan resource dosyası uyumlu.
4. Kurulum için bu konunun ilk sayfasında verilen GadgetBridge programını telefona kurun.
5. *.fw dosyasını telefonunuzun modeline göre "birlikte açın/ile paylaşın"ı kullanarak GadgetBridge ile açın ve donanım yazılımını güncelleyin.
6. Ardından aynı şekilde *.res dosyasını açıp onu de güncelleyin.
Not: Benim durumumda *.res dosyasını kurarken GadgetBridge hata verdi. O sebeple bu dosyayı Notify & Fitness for Mi Band ile kurdum.
7. Bilekliğin arayüzü Türkçe oldu ancak hava durumunun olduğu ekranda altta ?? işaretleri görünüyordu. O yüzden Google Play'dan indirip kurduğum Mi Fit'i kaldırıp yeniden düzenlenmiş Mi Fit uygulamasını kurdum ve o problem de düzeldi. *.apk dosyası aşağıdaki linkte mevcut.

Başka sorularınız olursa cevap veremeyebilirim çünkü bu kadarını biliyorum, bileklik henüz 1 saatir elimde ancak bu kadarını çözebildim. Daha yeni öğreniyorum. BaraCuda'ya da teşekkürler çok fazla mesaj içinde biraz dağılmıştım ki mesajı beni doğru yönlendirdi.

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Yönlendirme için teşekkürler oldukça işime yaradı. Bu konunun ilk sayfasında paylaşılan yazılım zaten NFC ile uyumlu değil. GadgetBridge ile kurulum sırasında metadata hatası verip duruyordu. Zaten NFC'li model ile olmayan modelin yazılımlarının ortak olup olmadığı konusunda şüpheliydim hatayı alınca da emin oldum.

NFC destekli yeni bileklik alan arkadaşlara yardımcı olması açısından yazılım güncelleme konusunda kısaca özet geçeyim.

1. Şu an mevcut yazılım sürümü v.1.5.0.2 ve Türkçe destekli yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Dosyaları indirebilmek için siteye üye olmanız gerekiyor.

2. BaraCuda'nın bahsettiği resource dosyasının linki de yukardaki linkin içeriğinde paylaşılmış ama buradan yine paylaşayım.

3. 1. maddedeki linkin içeriğinde bahsedilmiş ama buradan Türkçe olarak tekrar yazayım firmware (donanım yazılımı) sürümü 1.5.0.2 ile destekli olan resource dosyasının versiyonu v44. Yani firmware v.1.5.0.2 ile sadece v44 olan resource dosyası uyumlu.
4. Kurulum için bu konunun ilk sayfasında verilen GadgetBridge programını telefona kurun.
5. *.fw dosyasını telefonunuzun modeline göre "birlikte açın/ile paylaşın"ı kullanarak GadgetBridge ile açın ve donanım yazılımını güncelleyin.
6. Ardından aynı şekilde *.res dosyasını açıp onu de güncelleyin.
Not: Benim durumumda *.res dosyasını kurarken GadgetBridge hata verdi. O sebeple bu dosyayı Notify & Fitness for Mi Band ile kurdum.
7. Bilekliğin arayüzü Türkçe oldu ancak hava durumunun olduğu ekranda altta ?? işaretleri görünüyordu. O yüzden Google Play'dan indirip kurduğum Mi Fit'i kaldırıp yeniden düzenlenmiş Mi Fit uygulamasını kurdum ve o problem de düzeldi. *.apk dosyası aşağıdaki linkte mevcut.

Başka sorularınız olursa cevap veremeyebilirim çünkü bu kadarını biliyorum, bileklik henüz 1 saatir elimde ancak bu kadarını çözebildim. Daha yeni öğreniyorum. BaraCuda'ya da teşekkürler çok fazla mesaj içinde biraz dağılmıştım ki mesajı beni doğru yönlendirdi.
Öncelikle rica ederim. Konuyu çok çok iyi özetlemişsiniz. Sayenizde mi fite güncelleme geldiğini öğrenmdim ben 3.5.3 kullanıyordum hemen yüklüyorum. Bu arada bir öneri sadece resource dosyanızı notify and fitness for mi band uygulamasından yüklemişsiniz. Benim .fw ve resource dosyalarını güncelleme önerim hepsini bu programdan yapmanız. Gadgetbridgeye çok ısınamadım neden bilmiyorum.

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Telefonu sıfırladığızda yada yeni bir rom kurduğumuzda bu işlemleri tekrar yapmak mı gerekiyor yoksa burda paylaşılan mifit uygulamasını yüklemek yeterli olur mu?

darkaltair

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Toprak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
Ben de 11.11de çin sürümünü alarak aranıza katıldım (daha kargoya vermesini bekliyorum :) konu muazzam herkesin emeğine sağlık. Geldiğinde de deneyerek uygulayıp konuya destek olmayı dört gözle bekliyorum :)

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Telefonu sıfırladığızda yada yeni bir rom kurduğumuzda bu işlemleri tekrar yapmak mı gerekiyor yoksa burda paylaşılan mifit uygulamasını yüklemek yeterli olur mu?
Telefonla bandin alakası yok isterseniz telefonu brick edin band niye etkilensin ki? Telefona bağlanmak için yeni romda sadece modified mi fiti kurun yeter.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt