Rehber [Mi A3] En iyi Gcam ve ayarları

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Çok ilginçtir ki uygulamanın çökmesine sebep oldu. Kamera sürekli olarak duruyor. Zoru başardım :D
Geliştiriciye ilettim sorunu. Kısa zamanda ilgilenecekler hocam. Benim xml de bazı durumlar ile çakışıyor bu yüzden resetliyormuş. angel~~

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Bu kod var ise değeri 1 dir ve o değeri 0 yapın. Eğer bu kod yok ise sona ekleyin hocam. Butonlar kapanacaktır angel~~
Aslında XML dosyanızdaki değer 0'dı. Ben 1 yapıp denemiştim. Söylediklerinizi ters anlamışım :)

Kötü olan şu ki "pref_auxbackcamera_key" değerinin sıfır olması çözüm olmuyor. Burial v8.1'den sonra maalesef bozdular. Sizin raporlamanızdan sonra düzeltme yapmalarını umuyorum.

Bu arada favori Gcam sürümünüzü merak ediyorum @ mevcetin. Mi9T Pro başlığından birden fazla konu açtınız. En çok hangi Gcam sürümünü beğendiniz?

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Aslında XML dosyanızdaki değer 0'dı. Ben 1 yapıp denemiştim. Söylediklerinizi ters anlamışım :)

Kötü olan şu ki "pref_auxbackcamera_key" değerinin sıfır olması çözüm olmuyor. Burial v8.1'den sonra maalesef bozdular. Sizin raporlamanızdan sonra düzeltme yapmalarını umuyorum.

Bu arada favori Gcam sürümünüzü merak ediyorum @ mevcetin. Mi9T Pro başlığından birden fazla konu açtınız. En çok hangi Gcam sürümünü beğendiniz?
Bu sorun için düzeltme sürümü yayınlayacaklardır hocam yakında.

Benim favorim şu an için Burialin vA sürümü hocam. Kendi ayarlarım ile birlikte kullanıyorum. Bana çok yeterli geliyor. Çok doğal fotoğraflar çekebiliyorum.
Ekstra olarak birkaç gündür parrotun son versiyonunu inceliyorum. O da güzel sonuçlar veriyor fakat ayar kısmı çok az. Bu yüzden istediğim ayarları yapamıyorum o sürümde.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Bu sorun için düzeltme sürümü yayınlayacaklardır hocam yakında.

Benim favorim şu an için Burialin vA sürümü hocam. Kendi ayarlarım ile birlikte kullanıyorum. Bana çok yeterli geliyor. Çok doğal fotoğraflar çekebiliyorum.
Ekstra olarak birkaç gündür parrotun son versiyonunu inceliyorum. O da güzel sonuçlar veriyor fakat ayar kısmı çok az. Bu yüzden istediğim ayarları yapamıyorum o sürümde.
Burial'i ben de beğendim ve kullanıyorum. Kontrast ve ton eğrisi değerlerinin degiştirilebilmesi kullanışlılığını artırıyor. Siz bu değerleri modifiye ederek Gcam'deki temel sorunları büyük oranda çözmüşsünüz. Kontrast değerini 0.375 yaptığınızı fark ettiğimde şaşırmıştım. Yüksek kontrast renk sorunlarını tetikliyormuş ki büyük oranda düşürmüşsünüz. Teşhisi koyup ayarlardan çözmüşsünüz :)

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Burial'i ben de beğendim ve kullanıyorum. Kontrast ve ton eğrisi değerlerinin degiştirilebilmesi kullanışlılığını artırıyor. Siz bu değerleri modifiye ederek Gcam'deki temel sorunları büyük oranda çözmüşsünüz. Kontrast değerini 0.375 yaptığınızı fark ettiğimde şaşırmıştım. Yüksek kontrast renk sorunlarını tetikliyormuş ki büyük oranda düşürmüşsünüz. Teşhisi koyup ayarlardan çözmüşsünüz :)
Evet hocam. Kontrast renkleri bozuyordu.
Uzun uğraşlar sonucunda bu değerlerin en uygun resmi verdiğine karar verdim. Stock kamerada da olan yüksek kontrasttan kurtulmuş olduk. Sizinde dediğiniz gibi şuan için tek sorun güneşe karşı çekilen resimlerde uzaktaki bazı detayların, denoise işlemi tarafından silinmesi. Fakat ona bir çözüm bulamadım. Ben bu şekilde memnunum angel~~

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Evet hocam. Kontrast renkleri bozuyordu.
Uzun uğraşlar sonucunda bu değerlerin en uygun resmi verdiğine karar verdim. Stock kamerada da olan yüksek kontrasttan kurtulmuş olduk. Sizinde dediğiniz gibi şuan için tek sorun güneşe karşı çekilen resimlerde uzaktaki bazı detayların, denoise işlemi tarafından silinmesi. Fakat ona bir çözüm bulamadım. Ben bu şekilde memnunum angel~~
Denoise oranlarını 0.375'e düşürürseniz detay kaybı sorunu çözülür bence. (Bazı önemli değişikliklerin aktif olması için Gcam'i kapatıp açmak gerekebiliyor.)

Ters ışık veya yetersiz ışıkta insan yüzlerinin kızıl çıkmasına çözüm bulamadım ben de :) Çektiğim fotoğrafı sonra Google Fotoğraflar uygulamasında açıp "pozlama" değerini artırarak sorunu gidermeye çalışıyorum. Tabi bunu yapınca HDR kalitesi düşüyor. İnsan yüzleri aydınlanırken pencereler de aşırı parlıyor.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Denoise oranlarını 0.375'e düşürürseniz detay kaybı sorunu çözülür bence. (Bazı önemli değişikliklerin aktif olması için Gcam'i kapatıp açmak gerekebiliyor.)

Ters ışık veya yetersiz ışıkta insan yüzlerinin kızıl çıkmasına çözüm bulamadım ben de :) Çektiğim fotoğrafı sonra Google Fotoğraflar uygulamasında açıp "pozlama" değerini artırarak sorunu gidermeye çalışıyorum. Tabi bunu yapınca HDR kalitesi düşüyor. İnsan yüzleri aydınlanırken pencereler de aşırı parlıyor.
Dediğiniz gibi düşürdüğümde, fotoğrafın etrafında noise oluşmaya başlıyor hocam.

Lightroom, snapseed tarzı düzenleme uygulamaları ile sadece gölge alanların pozlamasını artırabilirsiniz hocam, isterseniz bir deneyin. Ben sarışın olduğum için kırmızı yüz sorunu olmuyor bende.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Lightroom, snapseed tarzı düzenleme uygulamaları ile sadece gölge alanların pozlamasını artırabilirsiniz hocam, isterseniz bir deneyin. Ben sarışın olduğum için kırmızı yüz sorunu olmuyor bende.
Snapseed uygulamasını daha önce Sefa B. de önermişti. Güzel bir uygulamaymış.

Uygulama içerisindeki şu araçları baya beğendim:

PORTRE
- Yüzü öne çıkarma
- Pürüzsüzleştirme
- Göz belirginliği

SEÇMELİ
- Parlaklık
- Kontrast
- Doygunluk
- Yapı

BASIN DURUŞU
- Göz bebeği büyüklüğü
- Gülümseme
- Odak uzaklığı

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
technix hocam. Burial vA google kamerayı klon olarak mı kullanıyorsunuz?

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
technix hocam. Burial vA google kamerayı klon olarak mı kullanıyorsunuz?
Klonlama yap(a)mıyorum. Bir defa canım yandı. Klonlama uygulamasından telefonuma virüs girmişti hatırlarsanız.

Hypercam R6'yı nasıl kullandığımı soracak olursanız, Burial ile çakıştığından kullanamıyorum. Selfie çekimlerimi stok kamera ile yapıyorum.

Hypercam R6'nın sürümü 6.1 olmasına rağmen neden Burial 7.2 ile çakıştığını anlamıyorum. Oysa Camera PX ile güzel güzel geçiniyorlardı.

Üst Alt