Ana Başlık Mi A3 Android 11 Güncellemesini Yapmayın ! [Fixlendi]

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bugün geçtiğimiz saatlerde Xiaomi Mi A3 için Global Kararlı İlk Yapı Android 11 güncellemesi verdi.
Ancak bu güncellemeyi yapan cihazların Anakartları donanımsal olarak zarar gördü ve kapanıp bir daha açılmadı.
Güncellemenin geri çekildiği söyleniyor,olur da güncelleme indirilmiş veya kuruluma hazırsa.
Bu sorunu yaşamak istemiyorsanız gelen güncellemeyi KESİNLİKLE YAPMAYIN!

Güncellemeyi yapıp da cihazı komple kapananlar için geçmiş olsun öncelikle,Yurt içi olan modeller garantiye gönderebilir anakart değişecek,
Maalesef ufi,box ya da yetkili hesap bu sorunu çözmüyor çünkü bu yazılım anakartınıza donanımsal olarak zarar veriyor ve kullanılamaz hale getiriyor.

Yurt dışı cihazlara da şuanlık bir çözüm yok cihaz parça oldu maalesef...

Gelen yeni bilgileri,garanti durumunu süreci bu konu altında tartışabilirsiniz,bu sorun başına gelen herkes için geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum...

Firmadan resmi bir açıklama henüz yok ancak,sosyal medyadan gelen tepkilere karşı Xiaomi ekibi hatasını kabul etti ve cihazlar ile ilgili onarımı sağlayacağını Küreselde belirtti.

03.01.2021 tarih itibariyle çözümü bulundu.

yetkili hesap ile arka kapak açılıp fix dosyası ile rom flaşlanacak.

Çözüm konusu Geçmiş olsun​

Son düzenleme:

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Bu nasıl olabilir? Gerçekten çok üzücü bir durum. Güncelleyen arkadaşlara geçmiş olsun, Xiaomi'ye ise yazıklar olsun gerçekten. :(

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bu nasıl olabilir? Gerçekten çok üzücü bir durum. Güncelleyen arkadaşlara geçmiş olsun, Xiaomi'ye ise yazıklar olsun gerçekten. :(
Cevabını kimse veremiyor hocam sorunun modem ya da vendorda olduğu söyleniyor,sosyal medyada tepki topladı,xiaomi hesapları geri bildirimde bulunuyor,rom geri çekilde ve hatasını kabul etti..

ramazan özkaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ramazan
Cihazım
Mİ A 3
Meslek
esnaf
Konular
48
evet gerçekten yazıklar olsun iki kere hemde.ilk olarak f/p şu bırakması vede android 10 dan ders alamayarak insanları zor duruma düşürdüğü için

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Cevabını kimse veremiyor hocam sorunun modem ya da vendorda olduğu söyleniyor,sosyal medyada tepki topladı,xiaomi hesapları geri bildirimde bulunuyor,rom geri çekilde ve hatasını kabul etti..
Her ne kadar geri çekse de hatasını kabul etse de ve gerekli desteği verse de güncelleyen arkadaşlar için üzücü bir durum, zaman kaybı vs. vs. Tek temennim cihazları bir an önce çözüme ulaştırmasıdır. Onu da becerebilirlerse tabi..

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Her ne kadar geri çekse de hatasını kabul etse de ve gerekli desteği verse de güncelleyen arkadaşlar için üzücü bir durum, zaman kaybı vs. vs. Tek temennim cihazları bir an önce çözüme ulaştırmasıdır. Onu da becerebilirlerse tabi..
Anakartlar ücretsiz değişir ama hazır ne kadar parça var ne kadar sürede değişecek insanlar mağdur olacak maalesef...

ramazan özkaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ramazan
Cihazım
Mİ A 3
Meslek
esnaf
Konular
48
android 10 da en son gunceleyenlerdenim . buradaki Hocam lardan Allah razı olsun . Bu xioami nin herzaman yaptığı hata 10 uda 4 kere geri çekmişti . birde bu xioami telleri kullananların çoğu yurtdışı olduğu için ,gunceleyip de teli pert olanlara geçmiş olsun

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Anakartlar ücretsiz değişir ama hazır ne kadar parça var ne kadar sürede değişecek insanlar mağdur olacak maalesef...
Aynen işte o konuyu en kısa sürede çözseler bari

Üst Alt