Yardım Mi a2 şarj sorunu

Turgut0642

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turgut
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
6
Xiaomi mi a2 aldım 1 hafta oldu ama şarjı çabuk bitiyor neden acaba bilgisi olan? Pişmanım xiaomi aldığıma. Biraz geri de kalmışlar huawei Samsunga göre. Daha yeni marka diyeceksiniz ama sahaya açılmış bir marka böyle olmaması gerekiyor çok eksiği var çook :(

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Xiaomi mi a2 aldım 1 hafta oldu ama şarjı çabuk bitiyor neden acaba bilgisi olan? Pişmanım xiaomi aldığıma. Biraz geri de kalmışlar huawei Samsunga göre. Daha yeni marka diyeceksiniz ama sahaya açılmış bir marka böyle olmaması gerekiyor çok eksiği var çook :(
senın telefonun şarjı gitmesi xiaomi pişmanlığı değildir 3000 mah batarya kullanıma programa göre değişir 4000 mah olan modeller var modele göre yorum yapalım markaya göre değil e tabı pil konusunda en iddalı asus onunda zenfone 4 max zenfone 5 cihazları ayrıca pis tasarrufunu aç arka planı kapat dene 1 gübü geçiriyor benımkı internet açıkken ve normal kullanımda sosyal medyada e tabı 2 gun gıtmesını ısterdım teknolojı işi ile uğraşınca banada az gelıyor ama bakalım internetsiz deneyecem yada işim olmayınca kapatacam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

güncelleme yi yükledinmi o zaman düzelir
ustam bilerek yüklemedim teli aldım 1gün sonra güncelleme geldi şansıma yükleyenlerin yorumuna göre yüklemek istedim olurya hatalar filan varsa sıkıntı çekmim diye yoksa görüntüsü güzelmiş 9 un

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
hiç birşey yapmıyorken %8 gitmesi normal değil. Arka plan kapatma uygulamaları bir işe yaramıyor. Komple uygulamayı uyutan bi kaç program var ama onlarda root istiyor sanırım. diye bi program duydum root istiyormu bilmiyorum bakabilirsin
tüm uygulamaların arka planı kapatıp pil tasarrufunu aç ben gece bıraktım sabaha kadar 8 saatte %4 gitmiş okadar olur 3000 mah

Oyla:

Slymmcngzr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
,1
Cihazım
Mi a2
Konular
0
hocam oyunlar da eyvallah ama normal gece bırakıyorum rahat %8 veya 9 gidiyor ona ne demeli. Arka plan uygulamaları kapatma programı varsa önerebilir misin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam oyunlar da eyvallah ama normal gece bırakıyorum rahat %8 veya 9 gidiyor ona ne demeli. Arka plan uygulamaları kapatma programı varsa önerebilir misin
Kesinlikle haklı bekleme süresinde çok hızlı bitiyor ama uçuş moduna aldigimda hiç kipirdamiyor bence sorun sebeke
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Kesinlikle haklı bekleme süresinde çok hızlı bitiyor ama uçuş moduna aldigimda hiç kipirdamiyor bence sorun sebeke
4g internetin açık onu sçık bırakırsan beklemede tabiki yer ayrıca Interneti kullanırken 3 gyi deneyi uçak moduna alınca tüm şebekeler kapanıyor o yüzden 4 g açıkken 3 g de açık kalıyor

Oyla:

C.A.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
C.A.
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
9

Gündüz mesai içi 3g full açık akşam evde wifi açık şekilde 2 gün gidiyor wifi açıkken 3g kapalı yatarken de uçak moduna alıyorum oyun vs oynamam sesli görüşme WhatsApp ve sosyal medya çoğu zaman da haber okuyorum. Telefonu bu mesajı girdiğim tarih itibariyle de 7 ay önce almıştım. 6gb/128 gb versiyon kullanıyorum. Pil ömrü ve kullanım süresini uzatmak basit ve küçük püf noktalarla mümkün. Sıhır değil sonuçta ben verileri alabiliyorsam telefonun potansiyeli var demektir. Eleştiri yapmadan önce alışkanlıkları değiştirmekte fayda var.

Son düzenleme:
Oyla:

Samet046

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet Köker
Cihazım
Xiaomi mi A2
Konular
0
Bende de xiaomi mi A2 lite var şarj olurken ekran da saat çıkıyor nasıl kapatılır bilen varmı

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6

Gündüz mesai içi 3g full açık akşam evde wifi açık şekilde 2 gün gidiyor wifi açıkken 3g kapalı yatarken de uçak moduna alıyorum oyun vs oynamam sesli görüşme WhatsApp ve sosyal medya çoğu zaman da haber okuyorum. Telefonu bu mesajı girdiğim tarih itibariyle de 7 ay önce almıştım. 6gb/128 gb versiyon kullanıyorum. Pil ömrü ve kullanım süresini uzatmak basit ve küçük püf noktalarla mümkün. Sıhır değil sonuçta ben verileri alabiliyorsam telefonun potansiyeli var demektir. Eleştiri yapmadan önce alışkanlıkları değiştirmekte fayda var.
Grafiğide atarmısın cihaz 7 saat sürdüğü oluyor ama 25 kalmış bu durumda 9 u bulur hergün bulması zor bende 7 8 aldığım oldu ayrıca hangi sürümdesin

Oyla:

C.A.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
C.A.
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
9
Grafiğide atarmısın cihaz 7 saat sürdüğü oluyor ama 25 kalmış bu durumda 9 u bulur hergün bulması zor bende 7 8 aldığım oldu ayrıca hangi sürümdesin

Ben alalı 1 yılı gecti şuan aynı ekran açık sürelerini alamıyorum mesajı Mart'ta yazmışım şuan kasim ayına geldik günlük 6-6.30 saat ekran açık alıyorum artık ve 24 saat şarj gidiyor Max

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191031-160823.png
    Screenshot_20191031-160823.png
    118,6 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_20191031-160816.png
    Screenshot_20191031-160816.png
    136,3 KB · Görüntüleme: 8
Oyla:

aalperdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Hocam konuma göre Bluetooth ve wifi araması var onu kapatın. Eve geldiğinizde wifi açması gerektiğini evden çıkınca kapatması gerektiğini algılıyor. Çok sağlam batarya yer bu. Kapatınca farkını göreceksiniz. Her uygulamanın ayrı ayrı arka plan verilerini ve arka plan kullanımlarını kapatın. Tabi WhatsApp gibi sürekli bildirim bekleyecekleriniz hariç. Piyasadaki bütün 3000mah bataryalı cihazlardan çok daha fazla kullanım süresi alabilirsiniz.

Oyla:

C.A.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
C.A.
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
9
Hocam konuma göre Bluetooth ve wifi araması var onu kapatın. Eve geldiğinizde wifi açması gerektiğini evden çıkınca kapatması gerektiğini algılıyor. Çok sağlam batarya yer bu. Kapatınca farkını göreceksiniz. Her uygulamanın ayrı ayrı arka plan verilerini ve arka plan kullanımlarını kapatın. Tabi WhatsApp gibi sürekli bildirim bekleyecekleriniz hariç. Piyasadaki bütün 3000mah bataryalı cihazlardan çok daha fazla kullanım süresi alabilirsiniz.

Nasıl kapatacağım buluettih ve wifi aramasini

Oyla:
Üst Alt