Yardım Mi A2 şarj almıyor

oczipka

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
yok
Konular
4
Merhaba,

Telefonumu sabah kalktığımda şarja soktum %15 ti şarj oluyor dedi ve şarjı git gide düştü en sonunda kapandı ve bir daha açılmadı.

Daha sonra teknik servise verdim telefonu bir cihaza bağladıklarını sorunun şarj soketinden olduğunu söylediler parçanın şu an toptancılar kapandığı için temini olmadığını söyleyip telefonu elime sıkıştırdılar. // SOKET DEĞİŞTİRİLDİ SORUN DEVAM EDİYOR

Eve geldiğimde telefonu tekrar şarja soktum ve açıldı ama şarj olmuyor telefon %0 da kalıyor.

Risk alıp kendim yapmak istiyorum sizce sorun batarya mı şarj soketinde mi ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
A2 ve 6x lerde kronik sorun. Power ic yanında bir bobin patlıyor. Hızlı şarj adaptörleri buna neden oluyor.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Peki çözüm ne öneriyorsunuz neyi değiştirmem gerek?
Patlayan bobinin değiştirilmesi gerekli ve bir daha hızlı şarj adaptörü kullanılmamalı. 5v 2a düz adaptör ile şarj edilmeli.

Oyla:

oczipka

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
yok
Konular
4
Patlayan bobinin değiştirilmesi gerekli ve bir daha hızlı şarj adaptörü kullanılmamalı. 5v 2a düz adaptör ile şarj edilmeli.

Bobini elle değiştirme imkanım olmadığına göre yeni anakart mı takmam gerek hocam

Oyla:

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Şarj Soketimi
Hocam şarj soketini değiştirdim sorun devam ediyor telefon açılmıyor.

Verdiği tepki bu şekilde.İlk başta şarj oluyor simgesi geldi sonra oda gelmemeye başladı. Hiç bir tuşa tepki vermiyor sadece bildirim ışığı yanıp sönüyordu. 5 dakika sonra bildirim ışığıda yanmayı kesti.

Bu telefon daha önce açılmış gibi duruyor 0 olarak aldım. Kırmızı işaretlediğim yerde çivi yoktu ve diğer yerde de koruma demiri olması gerekiyordu benimkinde yoktu..

Şarj soketinden yanık kokusu baya geliyordu giriş kısmı erimiş sanırım.

Şimdi bataryayı mı deneyelim ne önerir siniz?
Şarj Soketi Degiştirdiysen Degiştiren Adam Nasıl Yapmış Onu Sorgulamak İsterim Plastigi Eritmiş resmen

Oyla:

oczipka

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
yok
Konular
4
Şarj Soketimi

Şarj Soketi Degiştirdiysen Degiştiren Adam Nasıl Yapmış Onu Sorgulamak İsterim Plastigi Eritmiş resmen

Soketi kendim değiştirdim hocam BlitzPower Qualcomm QC 3.0 şarj adaptorünü kullanıyordum sanırım hızlı şarj muhabbetine telefonu kaybettik.

Oyla:

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Bobin Degiştirilmesi Lazım İşinde usta olan telefoncuya götürmen gerekir patlayan bobini degiştirecektir.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Soketi kendim değiştirdim hocam BlitzPower Qualcomm QC 3.0 şarj adaptorünü kullanıyordum sanırım hızlı şarj muhabbetine telefonu kaybettik.

Zenex hocam teşhisi koymuş. İsterseniz imkanınız da varsa ona gönderin. Tabi şu sıralar korona yüzunden işler ne alemde bilemiyorum.

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Merhaba,

Telefonumu sabah kalktığımda şarja soktum %15 ti şarj oluyor dedi ve şarjı git gide düştü en sonunda kapandı ve bir daha açılmadı.

Daha sonra teknik servise verdim telefonu bir cihaza bağladıklarını sorunun şarj soketinden olduğunu söylediler parçanın şu an toptancılar kapandığı için temini olmadığını söyleyip telefonu elime sıkıştırdılar. // SOKET DEĞİŞTİRİLDİ SORUN DEVAM EDİYOR

Eve geldiğimde telefonu tekrar şarja soktum ve açıldı ama şarj olmuyor telefon %0 da kalıyor.

Risk alıp kendim yapmak istiyorum sizce sorun batarya mı şarj soketinde mi ?
kabloyu ters çevirip denermisin bendede 0 yazıyor ters takınca normal şarj ediyor 5 kablo denedim aynı senın kabloda gitmiştir soket gibi geldi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

A2 ve 6x lerde kronik sorun. Power ic yanında bir bobin patlıyor. Hızlı şarj adaptörleri buna neden oluyor.
usta ben orjinal adaptör ve kablo kullanıyorum kablonun 1 tarafı 170 220 amper çekiyor kapalı iken sabaha kadar anca dolduruyor açıkken doldurmuyor ve şarj simgesi çıkmıyor sadece ışık var diğer tarafı takınca sorunsuz şarj ediyor şar etmeyen yer pcde algılamıyor ama cihazı fastboota alınca her 2 şekildede ci,haz algılıyor benım sorum som veya kernelden dolayı bozulmuş olabılırmı yoksa sokettenmı

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt