Rehber Mi A1 Stock Rom'a Rootsuz Google Camera Yükleme Rehberi

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
hocam tekrardan rahatsız edicem android 8.0 stock romu attıktan sonra benim telefonun şebekesi gitti telefon hiçbir sim kartı tanımıyor acaba sim kartında bir problem varmı diye düşündüm kardeşimin telefonuna taktım hiçbir sıkıntı yok bunun nedeni nedir lütfen cevaplarsanız sevinirim
Telegram: @mia1turkiye
Facebook:

Ekli dosyalar

• 1553540612486.png
    1553540612486.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:

ohreyn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Mi A1
Konular
0
S.A arkadaşlar Anladığım kadarıyla gcam 8.1e yüklenmiyor. Onun için 8.0 gerekiyor ama telefonu güncelleme işlemi tekrar mi flash ile mi yapılması gerekiyor. Ben 8.1 den memnunum. Telefondan güncelle dersem de 9.0' a yükselticek muhtemelen. Tekrar 8.1 i mi flash ile mi flashlıyacağız, o zaman gcam gitmez mi?

birde son olarak burası yeri değil biliyorum ama bu 9 çıktığından beri sürekli android system update bildirimi çıkıyor telefonda onu kapatmanın bir yolu var mı?
Şimdiden teşekkürler

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
S.A arkadaşlar Anladığım kadarıyla gcam 8.1e yüklenmiyor. Onun için 8.0 gerekiyor ama telefonu güncelleme işlemi tekrar mi flash ile mi yapılması gerekiyor. Ben 8.1 den memnunum. Telefondan güncelle dersem de 9.0' a yükselticek muhtemelen. Tekrar 8.1 i mi flash ile mi flashlıyacağız, o zaman gcam gitmez mi?

birde son olarak burası yeri değil biliyorum ama bu 9 çıktığından beri sürekli android system update bildirimi çıkıyor telefonda onu kapatmanın bir yolu var mı?
Şimdiden teşekkürler
8.0 stock rom kurulumunu yapın, gcam kurulumunuzu yapın. Sonrasında ayarlardan sistem güncellemelerinden 8.1 güncellemesini yapın. Güncelleme bittikten sonra geliştirici seçeneklerinden otomatik sistem güncellemelerini kapatın.

Android system update bildirimini almamak için bildirimin üzerine basılı tutun veya bildirimi sağa doğru yavaşça kaydırıp karşınıza çıkan ikonlardan ufak ayar ikonuna dokunup bildirimleri kapatın.

ohreyn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Mi A1
Konular
0
8.0 stock rom kurulumunu yapın, gcam kurulumunuzu yapın. Sonrasında ayarlardan sistem güncellemelerinden 8.1 güncellemesini yapın. Güncelleme bittikten sonra geliştirici seçeneklerinden otomatik sistem güncellemelerini kapatın.

Android system update bildirimini almamak için bildirimin üzerine basılı tutun veya bildirimi sağa doğru yavaşça kaydırıp karşınıza çıkan ikonlardan ufak ayar ikonuna dokunup bildirimleri kapatın.
Hocam teşekkürler her şey için az önce kurdum her şey tamam dı ama sonrasında 8.1 kasım sürümünü flaşladım ve gcam gitti
Ayarlardan 8.1 seçilerek güncellenebiliyor mu? Güncelleme yaparken direk 9 a çıkmasın sistem
Ya da 8.1 e gcam yüklenemiyor mu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam dediğiniz gibi yaptım şimdi kasım 2018 güncellemesi iniyor teşekkürler bakalım google cam e değer bu kadar uğraş inşallah.

Son düzenleme:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Hocam teşekkürler her şey için az önce kurdum her şey tamam dı ama sonrasında 8.1 kasım sürümünü flaşladım ve gcam gitti
Ayarlardan 8.1 seçilerek güncellenebiliyor mu? Güncelleme yaparken direk 9 a çıkmasın sistem
Ya da 8.1 e gcam yüklenemiyor mu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam dediğiniz gibi yaptım şimdi kasım 2018 güncellemesi iniyor teşekkürler bakalım google cam e değer bu kadar uğraş inşallah.

Güncellemeleri flaşlayarak yapmayın. Mi Flash ile rom flaşladığınızda telefon sıfırlanır. Mi Flaş'ı sadece sürüm düşürmek için kullanın. 8.0 stock rom ve ardından gcam kurulumunuzu yapın, daha sonra telefonunuzun sistem güncellemeleri kısmından güncellemeleri kontrol edip indirin. 8.0'dan sonra direk 9'a çıkmayacaktır. İlk olarak 8.1 güncellemesi alırsınız, 8.1'e çıktıktan sonra telefon açılır açılmaz geliştirici seçeneklerinden otomatik sistem güncellemelerini kapatın. Başka bir sorununuz yoktur diye düşünüyorum. Eğer varsa özelden yazabilirsiniz, konuyu kalabalıklaştırmayalım :)

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Telegram: @mia1turkiye