Rehber Mi A1 Stock Rom'a Rootsuz Google Camera Yükleme Rehberi

mihritalia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi a1
Konular
0
Merhaba bu surumdeyken 8 e düşürüp Google camera yükleyebilir miyim.onceki kurarken telefon bozuldu garantiye gidip geldi.
1 nisan 2018 pie yazilimi olmali. Surum dusurmeniz gerekiyor.
Bende kurmaya calistim ama cihaz coktu. Şarja takinca titriyor. Güç tuşna basinca titriyor. Başka bir şey yok. Sizin cihaz ne durumdaydi servise gonderirken? Ve servis ne dedi?

giresunlu_28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Xiaomi mi A1
Konular
0
1 nisan 2018 pie yazilimi olmali. Surum dusurmeniz gerekiyor.
Bende kurmaya calistim ama cihaz coktu. Şarja takinca titriyor. Güç tuşna basinca titriyor. Başka bir şey yok. Sizin cihaz ne durumdaydi servise gonderirken? Ve servis ne dedi?
Bende cihaz restart atıyordu.flash tools ile yüklerken hata verdi.Usb hata ayıklayıcı kapalı kaldı açamadım.Garanti yeni yazılım attı birde şarjı az gidiyor yazmıştım şarj giriş yeri değişmiş.

mihritalia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi a1
Konular
0
Bende cihaz restart atıyordu.flash tools ile yüklerken hata verdi.Usb hata ayıklayıcı kapalı kaldı açamadım.Garanti yeni yazılım attı birde şarjı az gidiyor yazmıştım şarj giriş yeri değişmiş.
Garanti firmasi kimdi? Benimki global bilişim.

MaDMaxiBo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
4
arka kamera bozuldu, çalışmıyor. ön kamerayı ana kamera olarak kullanma seçeneği var mıdır bu uygulamada ?
yoksa hangi uygulamada vardır bu özellik ?

Xerxfearless77

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi miA1
Konular
0
Merhabalar öncelikle şuanda telefonum 9.0 8.0 a geri alıp gcam i yuklucem ve gcami kurduktan sonra tekrar 9.0 kursam gcam de sıkıntı oluşur mu

sof2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iyi
Cihazım
general mobi
Konular
0
Güncelleme ya
Merhabalar öncelikle şuanda telefonum 9.0 8.0 a geri alıp gcam i yuklucem ve gcami kurduktan sonra tekrar 9.0 kursam gcam de sıkıntı oluşur mu

Güncelleme yaparak yükselt sıkıntı olmaz.Yazılım olarak atarsan başa dönmen lazım.Sonra uygun apk bularak istediğin kamera uygulaması yükleyebilirsin..

Delibey99

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mİ 11 Ultra
Meslek
Yazılımcı
Konular
5
sa kardeşim dediğin gibi yaptım herşeyi cihaz kapandı açılmıyor sebebi nedir

scorpion2606

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Mi A1
Konular
2
Merhaba arkadaşlar. Forumda gördüğüm kadarıyla Mi A1 kullanıcılarının bir kısmı forumda verilen Google Camera yükleme rehberi ile Gcam yüklemek istemiş ancak bu konuda başarısız olmuş. Bu yüzden bu rehberi hazırlama gereği duydum ve biraz da detaylı bir anlatım hazırladım. Umarım başarılı olursunuz.

Not: Eğer telefonunuzda Android 9.0 güncellemesi kurulu ise, 8.1 sürümüne düşürmeniz gerekmektedir. Telefonunuzda Android 9.0 yüklü ise aşağıdaki rehberi kullanarak sürümünüzü 8.1'e düşürebilirsiniz:
Rehber - Mi A1 Android 9.0'dan(Pie) Android 8.1'e(Oreo) Sürüm Düşürme Rehberi

Gereken koşulları listeleyelim öncelikle:
  • Bu rehber Mi A1 cihazı için hazırlanmıştır. Farklı cihazlarda denemeyiniz. Bu yöntem sadece Stock(orjinal) Android 8.1 için geçerlidir
  • İşlemi yapacağınız bilgisayar dizüstü veya Ups olan bir bilgisayar olmalıdır. İşlem sırasında elektrik kesintisi olması, cihazınızın brick olmasına neden olabilir.
  • Bağlantı için orjinal usb kablosu kullanmanızı öneririm.
  • Bilgisayarınızda Windows 10 64 bit işletim sistemi olmalıdır. 32 bit sistemlerde sorun çıkabiliyor. Masaüstünde bulunan Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp "Özellikler" seçeneğine tıklayarak işletim sisteminizin türünü öğrenebilirsiniz. EDİT: Windows 7 64bit ve Windows 8 64 bit sistemde denendi, kurulum yapılabiliyor. Ayrıca driver'ların düzgün yüklendiğinden emin olmalısınız.
  • BÜTÜN VERİLERİNİZ SİLİNECEKTİR. Benim başıma geldi, siz de yaşamayın diye uyarıyorum; telefonunuzda ne varsa yedekleyin. Çünkü herşey silinecektir. Telefon tamamen sıfırlanacaktır.

1. Adım, bootloader kilidi kaldırma:
Bootloader kilidini kaldırmak için forumda verilen yöntemi kullanarak bootloader kilidini kaldıralım:
Bootloader Kilidi açma:

2. Adım, stock rom yükleme:
Bu işlemi yapabilmek için Mi A1 Nisan güncellemesi veya önceki sürümlerden biri olmalıdır. Cihazınızda güncelleme yaptıysanız veya aldığınızda 6 Nisan 2018 sonrası bir güncellemeyle geldiyse stock romu tekrar flaşlamamız gerekiyor. Yükleyeceğimiz sürüm 6 Nisan 2018'de yayınlanan güncelleme sürümüdür.
Güncelleme dosyasını şuradan indirin:

Bu dosyayı C:\ sürücüsüne kopyalayıp, sağ tıklayıp "buraya çıkart" seçeneği ile C:\ dizinine çıkarın.
Bu romu yükleyebilmek için Xiaomi flash tool gereklidir. Buradan indirebilirsiniz:

Dosyayı arşivden çıkarıp XiaoMiFlash yazan turuncu simgeli mi yazan programı "sağ tıkayıp yönetici olarak" çalıştırın. Driver penceresi gelirse, install butonu ile sürücüleri yükleyin. Ve o pencereyi kapatın.
Select butonu ile klasöre çıkartığınız güncelleme klasörünü seçin.
En altta bulunan "Clean All" seçeneğini mutlaka işaretleyin.
Telefonunuzu kapatıp "ses kısma"+"güç" tuşlarına aynı anda basılı tutarak fastboot moduna alın ve kablo ile bilgisayara bağlayın.
Mi Flash programında "refresh" butonuna bastığınızda, program cihazı algılayacaktır.
"Flash" butonu ile flaşlama işlemini başlatın. İşlem bittiğinde result kısmında "Success" yazacaktır. Bu işlem sırasında kablonun oynamamasına ve kesinti olmamasına dikkat edin.
İşlem bitince telefon yeniden açılacak ve kurulum gerekecektir. Kurulum adımını tamamlayınız.
Geliştirici seçeneklerini tekrar aktif edin, oem kilidini ve usb hata ayıklamayı açın.
Parmak izlerini kaldırın, kilit ekranı desenlerini ve şifrelerini iptal edin. Ekran kilidini kapatın.
Ayarlar>Ekran>Gelişmiş>Uyku kısmına girip uyku süresini 30 dakika yapın. İşlem sırasında ekran kilidinin açık kalması gerekiyor. Daha sonra kapatmayı unutmayın amanod~~
3. Adım, Google Camera yükleme:
Buradan gerekli olan yazılımı indirin:

İndirdiğiniz dosyayı klasöre çıkarın.
GCam Mi A1 isimli programı Sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.
  1. install drivers 'a tıklayın
  2. 1.4.3 e tıklayın
  3. Açılan mavi ekrandaki soruya "y" yazıp enter'a basın. 3 kere soracak, üçüne de "y" yazıp "enter" diyoruz.
  4. Telefonda ana ekrana gelin, telefon açık kalsın kilitlemeyin sakın. Ve bilgisayara bağlayın
  5. Enable hal3,eis and install butonu ile yüklemeyi başlatın.
  6. Telefon ekranına usb hata ayıklaması uyarısı gelecek. Her zaman izin ver seçeneğini işaretleyin ve tamam butonuna basın.
Yükleme başlayacak telefon kendiliğinden kapanıp açılacaktır. Hiç dokunmayın, ellemeyin.
Bilgisayarda bir fotoğraf açılacak kamera ayarları ile ilgili. Fotoğraf açıldığında telefonun pc bağlantısını kesebilirsiniz.
Dilerseniz o ayarları da uygulayabilirsiniz. Fotoğraf kalitesini %100e çıkarmak içindir.

Portre modu, ağır çekim ve performans artırma gibi güncel özellikleri almak için güncelleme konusunu takip edip en güncel apk'yi yükleyebilirsiniz:
Haber - Google Camera Güncellemeleri ve Hata İyileştirmeleri

Normal uygulama kurar gibi kuracaksınız. Uyarı verirse bilinmeyen kaynakları açın. Güncelleme ile beraber portre modu da geliyor. Mutlaka yükleyin bence.
Ağır çekim modu da çalışıyor ama fps düşük olduğu için kamera donuyor. Yani pek randıman vermiyor. Portre modunda geliştirmeler yapılmış.

Güncellemeri de yaptıktan sonra işlem tamamlanmış olacak. Güle güle kullanınız :)

Gcam yükleyen bazı kullanıcılarımızın değerlendirmelerini alıntı olarak ekliyorum referans olması için:

scorpion2606

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Mi A1
Konular
2
8.1 yapsam hatta 9.0 yapsam otomatik güncellemeden yine google cam calısırmı yada yapan varmı. onca emek boşa gitmesin sonra
herşeyi harfiyen yapın sabırla yapın acele etmeyin 2 gün denedim 2 gün numaram kapalı gezdim sonunda videoyu izleyip sürüm düşürüp bu konuda denilenleri yaptım oldu.

Üst Alt