Rehber Mi A1 Android 9.0'dan(Pie) Android 8.1'e(Oreo) Sürüm Düşürme Rehberi (Video Rehber)

dixerzia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efecan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
1

yunuslar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus emre
Cihazım
mi 4
Konular
0
Merhaba 8.1 de ve 9 da hep custom rom kullandim suan havoc 2.1 i kulaniyorum stock pie yuklemedim benim geri donmem icin 8.1 e bu islemleri yapmam gerekiyormu zira son firmware 10.40 eklentisini havoc kurarken kurdum

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail.dvc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail ali
Cihazım
mi a1
Meslek
teknik servis
Konular
4
Merhaba 8.1 de ve 9 da hep custom rom kullandim suan havoc 2.1 i kulaniyorum stock pie yuklemedim benim geri donmem icin 8.1 e bu islemleri yapmam gerekiyormu zira son firmware 10.40 eklentisini havoc kurarken kurdum

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bu işlem sadece stok romlar için xiaomi nin anti rollback özelliği olan telefonları için custom romlarda yok

Sdo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sdo
Cihazım
Xiomi mı a2 lit
Konular
0
Bunu mı a2 lite içinde yapabilir miyim

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Bunu mı a2 lite içinde yapabilir miyim
Maalesef hocam, yöntemi uygulamak için verdiğim dosyaları kullanmanız gerekiyor. Fakat bu dosyalar mi a1 cihazına göre düzenlendiği için farklı telefonlarda işe yaramaz.

dixerzia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efecan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
1
Maalesef hocam, yöntemi uygulamak için verdiğim dosyaları kullanmanız gerekiyor. Fakat bu dosyalar mi a1 cihazına göre düzenlendiği için farklı telefonlarda işe yaramaz.
hocamm boot ve efs gelmiyor bende acil yardım edebilir misiniz?restore de select partitions to restore bölümünde boot ve efs yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam telefonu mahfettim teşekkürler

Son düzenleme:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
hocamm boot ve efs gelmiyor bende acil yardım edebilir misiniz?restore de select partitions to restore bölümünde boot ve efs yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam telefonu mahfettim teşekkürler
Anlatılanları dikkatlice uyguladığınızda (spoiler bölümü de dahil) sorunsuz olarak yapılıyor. Konu altındaki yorumlara bakarsanız, birçok kullanıcının işlemi başarıyla yaptığını görebilirsiniz. Sizin yaptığınız işlemlerde bir hata vardır. Ben de bu yöntemi kullanarak birkaç defa sürüm düşürdüm ve hiçbir problem yaşamadım. Aşağıdaki rehberi kullanarak 9.0 stock romunu kurun, telefon eski haline dönecektir:
Rehber - Mi A1 Stock Rom Yükleme Rehberi
Sürüm düşürmek isterseniz bu konuda bulunan sürüm düşürme işlemlerini baştan ve dikkatli bir şekilde uygulayın.

Muhammed7

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Cimşit
Cihazım
Yok
Konular
7
ben yüklemeye çalışıyorumda siz ilk dosya için sürekli tekrar tekrar açılıp kapanır demişsiniz bende ilk dosyada açıldı yani Mart sürümünde.
diğer kasım güncellemesinde ise tekrardan başlatıp duruyor ne yapmam gerekir burda ? yada nerede hata yapmış olabilirim ve sim kartı da okumuyor.yarenersonmez

Son düzenleme:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
ben yüklemeye çalışıyorumda siz ilk dosya için sürekli tekrar tekrar açılıp kapanır demişsiniz bende ilk dosyada açıldı yani Mart sürümünde.
diğer kasım güncellemesinde ise tekrardan başlatıp duruyor ne yapmam gerekir burda ? yada nerede hata yapmış olabilirim yarenersonmez
Spoiler bölümündeki işlemleri yaptınız mı?

dixerzia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efecan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
1
Anlatılanları dikkatlice uyguladığınızda (spoiler bölümü de dahil) sorunsuz olarak yapılıyor. Konu altındaki yorumlara bakarsanız, birçok kullanıcının işlemi başarıyla yaptığını görebilirsiniz. Sizin yaptığınız işlemlerde bir hata vardır. Ben de bu yöntemi kullanarak birkaç defa sürüm düşürdüm ve hiçbir problem yaşamadım. Aşağıdaki rehberi kullanarak 9.0 stock romunu kurun, telefon eski haline dönecektir:
Rehber - Mi A1 Stock Rom Yükleme Rehberi
Sürüm düşürmek isterseniz bu konuda bulunan sürüm düşürme işlemlerini baştan ve dikkatli bir şekilde uygulayın.
Hocam her şeyi dikkatlice uygulamıştım ama boot ve efs kısmı sorun yarattı ben de dediğiniz gibi yaptım yine de sağolun

Üst Alt