Recovery Mi 9T Pro Orange Fox Kurulumu Android Q ve Kullanımı

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
ben gerekli komutları giriyorum ama bir türlü hedef dosyayı bulamıyor. Cihazda normal twrp yüklü ancak magissk modülü sildikten sonra twrpde dokunmatik calısmıyor diye orange yüklemek istedim ama yapamadım yardımcı olur musunuz. sabah beri uğraşıyorum.
BU konuya göz atabilirsiniz.

otgunn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdem
Cihazım
Pocophone F1
Konular
14
10.1 zip dosyasını indirip mevcut twrpden install kısmından direk yükleyin tamamdır, kendisi otomatik kapanıp orangefox ile açılır...
hocam benim twrp ekranında dokunmatik calısmıyor su an. Sorunumda bu zaten tam olarak bu yüzden orange yüklemeye çalışıyorum. Fastboot modunda komut girerek yapmayı denedim yine olmadı :/
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

BU konuya göz atabilirsiniz.
az öncede bu çözümü denedim ancak bu da olmadı. Cihazı kullanamıyorum sabah beri. Ya sürekli açılıp duruyor ya fastboot modda duruyor ya da twrp ye giriyor twrp de ekran calıssa reset atıcam hiç uğraşmıcam ama çalışmıyor işte

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
hocam benim twrp ekranında dokunmatik calısmıyor su an. Sorunumda bu zaten tam olarak bu yüzden orange yüklemeye çalışıyorum. Fastboot modunda komut girerek yapmayı denedim yine olmadı :/

otg aparatı ile mouse kullanarak mevcut twrpyi kullanın ve yükleyin ;)

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

otgunn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdem
Cihazım
Pocophone F1
Konular
14
hocam elimde olsa yaparım da otg yok su an :) bir modül yükleyelim dedim bin pişman oldum yav :) yok mu baska bir çözümü.

hocam elimde olsa yaparım da otg yok su an :) bir modül yükleyelim dedim bin pişman oldum yav :) yok mu baska bir çözümü.
mi flash ile fastboot menüsündeyken rom atılıyormus sanırım ancak twrp ile aynı rom dosyasını kabul etmiyormuş. Rom dosyaları farklı oluyormuş. Bu miflash uygulaması için rom dosyasını nasıl bulacağım

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

mi flash ile fastboot menüsündeyken rom atılıyormus sanırım ancak twrp ile aynı rom dosyasını kabul etmiyormuş. Rom dosyaları farklı oluyormuş. Bu miflash uygulaması için rom dosyasını nasıl bulacağım

Bu programa mi hesabı ile giriş yapıp öyle stock rom yükleyin, program her şeyi kendisi sorunsuz yapıyor...

otgunn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdem
Cihazım
Pocophone F1
Konular
14
Bu programa mi hesabı ile giriş yapıp öyle stock rom yükleyin, program her şeyi kendisi sorunsuz yapıyor...

hemen deniyorum hocam umarın işe yarar.

otgunn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdem
Cihazım
Pocophone F1
Konular
14
hemen deniyorum hocam umarın işe yarar.
evet hocam işe yarıyor. This device is locked ekranında takılı kaldım. Dokunmatiğim yine calısmıyor. Servise gideceğiz anlaşılan. Teşekkür ederim tekrardan

ertanyetginoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ertan
Cihazım
mi6
Konular
2
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Orange Fox kullanımı için buraya bakabilirsiniz

Konuyu benim gibi Twrp den başı gülmeyenler için hazırladım. Android 9 Ve 10 uyumludur. Telefonunuzun bootloader kilidi açık olmalıdır. Usb Hata ayıklama modu açık olmalıdır. Bilgisayarınızda ve driverları yüklü olmalıdır. Yapacağımız işlem sıfırdan stock recovery üzerine orange fox kurulumudur. Kendim sıkıntısız bir kullanım yaptığım Twrp modelidir.
Orange Fox : Custom bir Twrp dir. Aynı kullandığımız custom romlar gibi.
Kurulum
1. Gerekli driverlerin kurulması için Mi flash programını kurun.
2. Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçeneklerinden usb hata hata ayıklamayı aktif edin.
3. Minimal adb+OrangeFox dosyasını yükleyin.
4. indirmiş olduğunuz klasörü C: Ana Dizine açın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

5. Ses kısma + güç tuşuna basarak telefonunuz fastboot moda alın.
6. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
7. İndiğiniz klasörde önce adb ye tıklayın. açılıp kapanacak. Sonra Fastboot tıklayın . Açılıp kapanacak sonra CMD-Here yazan yere tıklıyoruz pencere açılıyor. şimdi Sırayla verdiğim kodları yazıp enter Basıyoruz.

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

fastboot boot recovery.img

Telefonumuz Orange Fox kurulu olarak açılıyor. Sonra telefon hafızasına Magiski atıp flaşlıyoruz yoksa kalıcı olmaz :)
Magisk

Twrp den Orange Fox geçmek için dosyayı indirip direk yükleyebilirsiniz.
Güncelleme : Orange Fox
Sorumluluk size konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez
Kuruum tamam da nasıl silicez :D Orange fox falan ne varsa herşeyi tamamen silmek istiyorum çünkü orange fox girişte desen şifresi soruyor enteresan bir şekilde şifrem doğru. Romu yüklüyorum herşey güzel ama kamerayı açıyorum sd card takın diyor. Lütfen acil yardıma ihtiyacım var.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Kuruum tamam da nasıl silicez :D Orange fox falan ne varsa herşeyi tamamen silmek istiyorum çünkü orange fox girişte desen şifresi soruyor enteresan bir şekilde şifrem doğru. Romu yüklüyorum herşey güzel ama kamerayı açıyorum sd card takın diyor. Lütfen acil yardıma ihtiyacım var.

Twrp değiştirmek için bu linki inceleyin...

Twrp yi komple kaldırmak istiyorsanız bu linkteki programı kullanarak stock rom yükleyin...

Videomda da orangefox kullanımını anlattım

ertanyetginoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ertan
Cihazım
mi6
Konular
2
Twrp değiştirmek için bu linki inceleyin...

Twrp yi komple kaldırmak istiyorsanız bu linkteki programı kullanarak stock rom yükleyin...

Videomda da orangefox kullanımını anlattım

Hemen bakıyorum çok teşekkürler.

Aslında bir derdim yoktu ama bilginiz vardır diye soruyorum orange fox girişinde desen şifresi soruyor. Giriyorum doğru diyor açılıyor ama system klasörünü silemiyorum. Rom yükleniyor açııyor ama sd kart görünmüyor. Neresini bozdum acaba ne yapmam gerekir

Son düzenleme:
Üst Alt