Recovery Mi 9T Pro Orange Fox Kurulumu Android Q ve Kullanımı

toprakadam

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
abdulakturk
Cihazım
mi9tpro
Konular
5
mevlüt ustad
ustad tlf da bu sürüm11.04 yüklüydü plaka işleleri icin tlf cu 10.3.2 yazılımını atmış bunda şebeke sorunu vermediği icin
şimdi ben tekrar bu sürümü pc den fastbood miflash ile yüklersem şebeke sorunu yaratırmı bl acık

yada ota dan mı güncellersem twrp ve magisk yükl ü ama ben temiz olsun istiyorum

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
mevlüt ustad
ustad tlf da bu sürüm11.04 yüklüydü plaka işleleri icin tlf cu 10.3.2 yazılımını atmış bunda şebeke sorunu vermediği icin
şimdi ben tekrar bu sürümü pc den fastbood miflash ile yüklersem şebeke sorunu yaratırmı bl acık

yada ota dan mı güncellersem twrp ve magisk yükl ü ama ben temiz olsun istiyorum
Hocam sanırım global sürümden bahsediyorsunuz. Hiç bir romda şebeke sorunu yaşamadım ben bugüne kadar. İstediğiniz sürümü clean all seçeneğini seçip yükleme yapabilirsiniz.

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
hocam mi9t pro kullaniyorumda 5 wipe yaparken fastbootta kalma durumu oluyo bunun için vbmeta.img yukluyorum bu sayede durumu kurtariyorum kaldiğim yerden devam edip rom yukluyorum... soruya gelirsek eğer; orange fox yüklü cihazda farkli rom yüklemek için 5 wipe yaptiğimizda reboot recovery yapmak gerekiyormu? reboot recovery yapmak zorundayiz diyelim cihaz fastboota düsermi? düşerse ne yapmak lazim yine mi vbmeta kullanmaliyiz? hocam bu sorulari orange fox hiç kullanmadiğimdan bilgi amacli soruyorum cevaplar tatmin ederse ilk firsatta orange fox a geçerim

Son düzenleme:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
hocam mi9t pro kullaniyorumda 5 wipe yaparken fastbootta kalma durumu oluyo bunun için vbmeta.img yukluyorum bu sayede durumu kurtariyorum kaldiğim yerden devam edip rom yukluyorum... soruya gelirsek eğer; orange fox yüklü cihazda farkli rom yüklemek için 5 wipe yaptiğimizda reboot recovery yapmak gerekiyormu? reboot recovery yapmak zorundayiz diyelim cihaz fastboota düsermi? düşerse ne yapmak lazim yine mi vbmeta kullanmaliyiz? hocam bu sorulari orange fox hiç kullanmadiğimdan bilgi amacli soruyorum cevaplar tatmin ederse ilk firsatta orange fox a geçerim
Rom yükleme adımları
Format data yes sonra reboot recovery
Daha sonra 5 wipe yapıp romu kuracaksınız.
Reboot yapacağınız zaman "No os installed" diye hata verir zaten. Diyelim ki yaptınız fastboot a düşmez tekrar orange fox da açılır telefon.

toprakadam

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
abdulakturk
Cihazım
mi9tpro
Konular
5
Hocam sanırım global sürümden bahsediyorsunuz. Hiç bir romda şebeke sorunu yaşamadım ben bugüne kadar. İstediğiniz sürümü clean all seçeneğini seçip yükleme yapabilirsiniz.
cvb icin tşkler evet global rom 11.04 son sürüm yüklüyydü plaka işlemleri icin tlf cuya götürdük ama teslim ettiginde sürümünü düşürmüş
bayagıda ugrasmış şebeke sorunu var diye global rom indirmiştim sizlerer danışmadan yüklemek istemedim şu an güncelliyor son sürümü
ama ben tertemiz olsun istoyorum pc den fastboot tan yüklemek daha iyi değilmi

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
cvb icin tşkler evet global rom 11.04 son sürüm yüklüyydü plaka işlemleri icin tlf cuya götürdük ama teslim ettiginde sürümünü düşürmüş
bayagıda ugrasmış şebeke sorunu var diye global rom indirmiştim sizlerer danışmadan yüklemek istemedim şu an güncelliyor son sürümü
ama ben tertemiz olsun istoyorum pc den fastboot tan yüklemek daha iyi değilmi
Versiyon değişikligi en temizi fastboot hocam.

toprakadam

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
abdulakturk
Cihazım
mi9tpro
Konular
5
cvp icin tşkler tlf oto güncelleme ile son sürüm yükledi
diyorsunuzki fastboot ile yüklemek oto dan daha sıhhatlı ve temiz

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
cvp icin tşkler tlf oto güncelleme ile son sürüm yükledi
diyorsunuzki fastboot ile yüklemek oto dan daha sıhhatlı ve temiz
Tabiki de temiz olanı budur. Sistem artıkları kalmaz. Lakin imei işlemi yapıldıysa twrp ya da orange fox kulamnmak en güzeli

toprakadam

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
abdulakturk
Cihazım
mi9tpro
Konular
5
Tabiki de temiz olanı budur. Sistem artıkları kalmaz. Lakin imei işlemi yapıldıysa twrp ya da orange fox kulamnmak en güzeli
ime işlemi yapıldı yükleme yaptım fastbood tan ama sık sık yüklüyorum zararı varmı

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
ime işlemi yapıldı yükleme yaptım fastbood tan ama sık sık yüklüyorum zararı varmı
Hiç bir zararı olmaz. Sadece içinden sıfırlama ve stock recovery den wipe yapmayın. Aksi halde imeiniz uçar.

Üst Alt