Recovery Mi 9T Pro Orange Fox Kurulumu Android Q ve Kullanımı

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
orange fox ta, format data sonrası reboot recovery yaptığımda aynı problemi yaşamıştım fastboottan başka yere geçmiyordu. vbmeta bu tür sorunları çözüyor

Resquee06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kudret
Cihazım
Mi8
Konular
50
hocam TWRP var benım telefonda orange fox u nasıl kurabılırım ?

Emo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
K20 pro
Konular
17

Orange Fox Kullanımı :
Telefonumuzu Orange Fox modunda başlatıyoruz. Farklı geliştiriciler tarafından Rom geçişlerinde Format Data yapmalısınız temiz bir kurulum için . Mesela Miuimix romdan Mi-room geçiş yapacaksanız format data yapmalısınız.
1 - Format DATA
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2- Reboot Recovery

3- Yüklenecek Rom dosyasını telefona atın

4- 4 Wipe seçimi

5- Rom kurulumu
hocam ondan sonra wıpe caches ve reboot system dıyor ana menuye donup telı yenıden baslatalım mı yoksa tercıh mı yapalım

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
hocam ondan sonra wıpe caches ve reboot system dıyor ana menuye donup telı yenıden baslatalım mı yoksa tercıh mı yapalım
Tüm wipelari yapip geri gelip romu kuracaksınız.

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
normal twrp ile orange fox arasindaki avantajlar veya dezavantajlar nedir? ben twrp kullaniyorum gayet işimi goruyor orange fox ne gibi ayricalik sağliyor hocam yoksa ikisi aynida gorunum (tabiri caizse tema) olarak farklimi islevselliği arasinda fark varmi?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
normal twrp ile orange fox arasindaki avantajlar veya dezavantajlar nedir? ben twrp kullaniyorum gayet işimi goruyor orange fox ne gibi ayricalik sağliyor hocam yoksa ikisi aynida gorunum (tabiri caizse tema) olarak farklimi islevselliği arasinda fark varmi?
MIUI OTA desteği ve Magisk Manager erişimi başlıca öne çıkan özellikleri denebilir hocam.

Ayrıca daha modern arayüzü sayesinde özelleştirmeler yapabilirsiniz. Çok daha iyi kullanıcı deneyimi yaşatması.

Birde geçen gün yeni tesadüfi bir özelliğini farkettim (TWRP'de de olabilir tam bilmiyorum) diyelim ki daha önceden almış olduğunuz full yedeği yüklemeye çalıştınız ve yedekteki kullandığınız parolayı unuttunuz veya bilmenize rağmen (benim tam olarak bu şekilde oldu) sistem girdiğiniz parolayı kabul etmiyor Orange Fox'un dahili özellikleri arasında parola kaldırma fonksiyonunun bulunması...

Kendi deneyimlerime gelince aynı Nescafe656 hocam gibi benimde TWRP den yüzüm gülmedi sepepleri şöyle:
*Full Yedek aldığım bir kaç romu tekrar yüklemeye çalıştığımda anlamsız anlamsız, birçok kaynaktada bahsedilen ve çözümü tam olarak bulunamayan hatalar almam.
*Rom yüklemeleri Orange Fox'a nazaran daha uzun sürmesi.
*Dosya yöneticisinden kopyaladığım dosyaların başarılı bir şekilde kopyalandığı dönüşünü almama rağmen telefonu yeniden başlattığımda kopyaladığım dosyaların kaybolması (◔‿◔)

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Rom yüklemelerinde normal twrplerde sürüm farklılıkları bazen sorun çıkarabiliyor. Orangefoxta ise şu ana kadar böyle bir sorun yaşamadım.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam mi room 12 son rom güncellemede sorun yaşamadan güncelleme yaptım. En sorunsuz kullandığım twrp modeli. Ota güncelleme desteği var.

Üst Alt