Yardım Mi 9t Pro Kulaklık Ses Çıkış Gücü

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Forum sakinleri elimdeki telefonumum kulaklık ses çıkış gücü bende acayip kötü. Dinlediğim müziklerin bas ve tizlerinin hatta genel olarak bütün efeklerinin çok kötü olduğunu insana düşündürüyor. Şimdi diyeceksiniz ki kulaklık değiştir. Elimde Piooner marka bir kulaklık var. Bence gayet iyi ses veriyor. Hatta eski telefonum mi 5 pro'ya bu kulaklığı taktığımda ve aynı şarkıları dinlediğimde muazzam bir fark var. Öyle böyle değil anlatamam yani. Dinlenince anlaşılıyor. Mi 9t pro'nun kulaklık ses çıkışı, elinizdeki kulaklığın işe yaramaz bir model olduğuna ve dinlediğiniz müziklerinde çok kötü ses kalitesine düşük bitrate'e sahip olduğuna düşünmenize sebep veriyor.

Elimde mi model kulaklıkta var. Sonuç onunla da aynı. Bu durumda root'lamadan neler yapılabilir. Basit ses yükselten programlar bir işe yaramıyor. Sesi yükseltirken ses kalitesini bozuyorlar. Adam gibi rootlamadan kaliteli ses yükseltebilecek bir program var mı?

Elinizdeki mi 9t pro gibi bir telefondan böyle berbat bir ses çıkması çok kötü bir durum. Abarttığımı düşünebilirsiniz. Lakin kaliteli müzik dinlemeye alıştıysanız böyle bir fark gerçekten müziklerden zevk alamamanıza neden oluyor. Müzik dinlemek istemiyorsunuz.

Yardımlarınızı bekliyorum.

[C_a_N_e_R]

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
9T Pro kullanıyorum. MiRoom Beta 11 yüklü. Ses kalitesinden çok memnunum. Bas, tiz vs çok berrak ve tadında bir ses veriyor. Kulaklık olarak xiaomi erabuds kullanıyorum. Daha önce iphone 6 kullanıyordum. Ses kalitesi ondan daha iyi.

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Güncelleme;
Telefonuma Eu rom kurdum. Eu rom'un ses kalitesi Gobal rom'un ses kalitesinden daha iyi. Sesde kalite olarak bariz bir artış var. Ama mi 5 pro'nun verdiği kadar yüksek bir ses vermiyor ne yazık ki. En azından benim tecrübem bu yönde.

Bende ilk olarak magisk'den seçip yükleyebildiğiniz ses motorlarını denedim. Magisk üzerinden doğru mu yüklenmiyor anlamadım çünkü ses kalitesi original eu rom ile aynı. -_- Kurduğum program içine giriyorum seçenekleri aktif ediyorum pasif ediyorum ses de en ufak bir fark yok. Bir kaç tane magisk'den kurup denedim sonuç aynı. Kurulan ses motorlarının seçeneklerinde değişiklik etseniz bile ses bir etkisi olmuyor. Bende bu sefer indirmiş olduğum Pulse Audio 3.4'ü, Twrp üzerinden flashladım. Sonuç yine aynı ses kalitesi tamam güzel ama eu rom orijinal ses kalitesinin üzerine bir şey koyamıyor. Nerede yanlış ediyorum anlamadım. Her şey düzgünce kuruluyor. Kurulum sırasında hata da yok.

Fikir verebilecek arkadaş var mı?

Oyla:

Asteriks

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
1
Mi 9T pro yu sırf ses çıkış sertifikası için aldım desem :) Elinizde Hi-res bir kulaklık varsa dediğimi çok iyi anlayacaksınız ben giriş seviyesi bir tane aldım hi-res sertifikalı kulaklık şuan oldukça memnunum ancak şu harman kardon ses motorunuda bir ara tercih edeceğim meraktan.

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Mi 9T pro yu sırf ses çıkış sertifikası için aldım desem :) Elinizde Hi-res bir kulaklık varsa dediğimi çok iyi anlayacaksınız ben giriş seviyesi bir tane aldım hi-res sertifikalı kulaklık şuan oldukça memnunum ancak şu harman kardon ses motorunuda bir ara tercih edeceğim meraktan.

Tamam Hi-Fi donanımı var ona lafım yok. Lakin bende mi 5 pro da var. Aynı kulaklık ile mi5 pro'da acayip kaliteli ve bu kaliteyi bozmadan çok yüksek ses alabiliyorum. Aynı kulaklığı mi 9t pro'ya takıyorum. Sanki telefona 5-10 tl'lik kulaklık takmış gibi ses çıkıyor. Hi-Fi uygun kulaklık almak zorunda kalmak çok saçma bir şey geliyor ki sorunu da çözdük sonunda. Sorun yine ses motorlarından kaynaklanıyormuş. Yani Miui sürümünden. Bende Global Stabil sürümü yüklü idi. Onu silip Eu Stabil sürümü telefona kurdum. Ses de muazzam bir değişim oldu. Tabi mi 5 pro'nun yüksek kaliteli ses seviyesine ulaşamadı ama şimdilik yeterli. İleride hi-fi destekli bir kulaklık ile de deneme yapacağım.

Oyla:

Asteriks

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
1
Tamam Hi-Fi donanımı var ona lafım yok. Lakin bende mi 5 pro da var. Aynı kulaklık ile mi5 pro'da acayip kaliteli ve bu kaliteyi bozmadan çok yüksek ses alabiliyorum. Aynı kulaklığı mi 9t pro'ya takıyorum. Sanki telefona 5-10 tl'lik kulaklık takmış gibi ses çıkıyor. Hi-Fi uygun kulaklık almak zorunda kalmak çok saçma bir şey geliyor ki sorunu da çözdük sonunda. Sorun yine ses motorlarından kaynaklanıyormuş. Yani Miui sürümünden. Bende Global Stabil sürümü yüklü idi. Onu silip Eu Stabil sürümü telefona kurdum. Ses de muazzam bir değişim oldu. Tabi mi 5 pro'nun yüksek kaliteli ses seviyesine ulaşamadı ama şimdilik yeterli. İleride hi-fi destekli bir kulaklık ile de deneme yapacağım.
Normal jbl kulaklık var ondada çok memnundum hi-fi kulaklık biraz fantezi oldu ancak bir daha mp3 dinlemem gibi geliyor flac kayıtta resmen şarkıcı bana söylüyor biraz tabi kir oluyor ancak oda tuzu biberi gibi mi5 bendede vardı ama 2-3 yıl oldu hatırladığım kadarıyla onun ses kaliteside benzerdi yada benim kulaklarda sıkıntı var :)

Oyla:

y_alcin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yalçın
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
ses efektlerinden "ses algınıza göre ses seviyenizi özelleştirin" i kapat. ben bu ayarı yapmıştım sonra güncelleme geldi ses kalitesi bozuldu . önce sorunun neden kaynaklandığını anlayamamıştım. meğer bu özellikteki ayarlarım bozulmuş. kapattım düzeldi

Oyla:

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
Kablolu olarak senheiser aldım ama istediğim performansı vermedi sonra galaxy buds aldım ve şu an gayet memnunum ama buds kendi sürücüsü var o yüzden iyi ses veriyor.daha mi5s vardı ondada ses sorunu vardı ama arkadaşta mi5 vardı aynı kullaklıkla güzel ses veriyordu.

Oyla:

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Bölgeyi Hindistan, İsviçre yada Azerbaycan olarak değiştirip denediniz mi? Bölge değişiminde ses yüksekliğinde farklılıklar oluşuyor. Şaşırılası bir durum ama gerçek :)

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Bölgeyi Hindistan, İsviçre yada Azerbaycan olarak değiştirip denediniz mi? Bölge değişiminde ses yüksekliğinde farklılıklar oluşuyor. Şaşırılası bir durum ama gerçek :)
Bir çok bölge denedim olmadı. Miui Eu stabil sürüm yükleyince sesler çağ atladı. :)

Oyla:
Üst Alt