Yardım Mi 9t Pro Kulaklık Ses Çıkış Gücü

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Forum sakinleri elimdeki telefonumum kulaklık ses çıkış gücü bende acayip kötü. Dinlediğim müziklerin bas ve tizlerinin hatta genel olarak bütün efeklerinin çok kötü olduğunu insana düşündürüyor. Şimdi diyeceksiniz ki kulaklık değiştir. Elimde Piooner marka bir kulaklık var. Bence gayet iyi ses veriyor. Hatta eski telefonum mi 5 pro'ya bu kulaklığı taktığımda ve aynı şarkıları dinlediğimde muazzam bir fark var. Öyle böyle değil anlatamam yani. Dinlenince anlaşılıyor. Mi 9t pro'nun kulaklık ses çıkışı, elinizdeki kulaklığın işe yaramaz bir model olduğuna ve dinlediğiniz müziklerinde çok kötü ses kalitesine düşük bitrate'e sahip olduğuna düşünmenize sebep veriyor.

Elimde mi model kulaklıkta var. Sonuç onunla da aynı. Bu durumda root'lamadan neler yapılabilir. Basit ses yükselten programlar bir işe yaramıyor. Sesi yükseltirken ses kalitesini bozuyorlar. Adam gibi rootlamadan kaliteli ses yükseltebilecek bir program var mı?

Elinizdeki mi 9t pro gibi bir telefondan böyle berbat bir ses çıkması çok kötü bir durum. Abarttığımı düşünebilirsiniz. Lakin kaliteli müzik dinlemeye alıştıysanız böyle bir fark gerçekten müziklerden zevk alamamanıza neden oluyor. Müzik dinlemek istemiyorsunuz.

Yardımlarınızı bekliyorum.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Yüklü değil. Sadece kilidi açık. Yüklemeyi düşünüyorum ama uğraşmak istemiyorum şu anda açıkcası. Ne kadar sıkıntılı bir durum yani. Twrp yüklemesini bilmeyen adam aldığı telefondan adam gibi faydalanamıyor.

Twrp yükleyince sistemi adam gibi çalıştırmak için mecbur sıfırlıyorsun. Yoksa uğraş dur. Mi 5 pro'da çokça deneme ettim. Güncelleme gelince sıkıntı çıkıyordu bazen. Güncellemeleri telefonun kendi güncelleyicisi normal şekilde yapması gerekirken yapmıyor, ille de twrp'den yapmak zorunda kalıyordum. Bazen de güncellemeyi kendi güncelleyicisi edince twrp siliniyordu. Dönüyorduk başa. Twrp ile kazandığım özellikler gidiyordu.

O yüzden twrp'siz halletmeye çalışıyorum bu sorunu.
Hocam TWRP yerine Orange Fox kullanabilirsiniz. Orange Fox'un MIUI OTA desteği olduğu için güncellemeleri oradan sorunsuz bir şekilde yapabilirisiniz. 9T Pro / K20 Pro için Orange Fox daha başarılı. Aşağıya nasıl yüklenir ile ilgili konusunu ekledim inceleyebilirsiniz. Hocam birde Global Romlar genelde bir çok yönden kısıtlı, sizin için naçizane önerim Custom Rom kurmanız.

Oyla:

Hcelenk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
1
Miui 12 de samsung note5 kulaklığı ile muazzam bas ve ses alıyorum.. Sizdeki sorun yazılımsal olabilir. 12 ye güncelleyip deneyin..

Oyla:

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Miui 12 de samsung note5 kulaklığı ile muazzam bas ve ses alıyorum.. Sizdeki sorun yazılımsal olabilir. 12 ye güncelleyip deneyin..
Hocam bütün Miui12 Romlar aynı değil. Bazı Romlarda (MasikX / RevOS) ses motorları güncellenmiş. Kullandığınız Rom bilgisinide paylaşırsanız daha da yardımcı olabilirsiniz.

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Hocam TWRP yerine Orange Fox kullanabilirsiniz. Orange Fox'un MIUI OTA desteği olduğu için güncellemeleri oradan sorunsuz bir şekilde yapabilirisiniz. 9T Pro / K20 Pro için Orange Fox daha başarılı. Aşağıya nasıl yüklenir ile ilgili konusunu ekledim inceleyebilirsiniz. Hocam birde Global Romlar genelde bir çok yönden kısıtlı, sizin için naçizane önerim Custom Rom kurmanız.
Bunları yaptıktan sonra telefon sıfırlanacak mı?

Oyla:

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Bunları yaptıktan sonra telefon sıfırlanacak mı?
Hocam sizin Bootloader kilidiniz açık olduğundan telefon sıfırlanmaz Revovery yüklemiş olursunuz. Recovery'ninde kalıcı olması için Magisk yüklerseniz, hem Revovery hemde Root işlemini halletmiş olursunuz. Böylece ses motorları - ses modları ve daha birçok Android'in nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Hocam sizin Bootloader kilidiniz açık olduğundan telefon sıfırlanmaz Revovery yüklemiş olursunuz. Recovery'ninde kalıcı olması için Magisk yüklerseniz, hem Revovery hemde Root işlemini halletmiş olursunuz. Böylece ses motorları - ses modları ve daha birçok Android'in nimetlerinden yararlanabilirsiniz.
Telefon için ayrı planlarım daha var onları gerçekleştirdikten sonra ilk iş bunu yapacam. Umarım istediğim ses kalitesine kavuşurum.

İlgiliniz için teşekkürler.

Kolay gelsin.

Oyla:

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Telefon için ayrı planlarım daha var onları gerçekleştirdikten sonra ilk iş bunu yapacam. Umarım istediğim ses kalitesine kavuşurum.

İlgiliniz için teşekkürler.

Kolay gelsin.
Rica ederim ne demek Hocam sizlerede kolay gelsin.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Root yoksa bölgeyi değişip bir deneyin faydasını gören olmuştu. ABD Azerbaycan Gürcistan gibi yerleri seçip.

Oyla:

Hcelenk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 9t Pro
Konular
1
Hocam bütün Miui12 Romlar aynı değil. Bazı Romlarda (MasikX / RevOS) ses motorları güncellenmiş. Kullandığınız Rom bilgisinide paylaşırsanız daha da yardımcı olabilirsiniz.
Üstat ben global kararlı miui 12 sürüm kullanıyorum. Rom kurmadım. Herhangi bir kiliti de açmadım. ( imzada yazıyor diye yazmamıştım )

Oyla:
Üst Alt