Yardım Mi 9t Pro Kulaklık Ses Çıkış Gücü

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Forum sakinleri elimdeki telefonumum kulaklık ses çıkış gücü bende acayip kötü. Dinlediğim müziklerin bas ve tizlerinin hatta genel olarak bütün efeklerinin çok kötü olduğunu insana düşündürüyor. Şimdi diyeceksiniz ki kulaklık değiştir. Elimde Piooner marka bir kulaklık var. Bence gayet iyi ses veriyor. Hatta eski telefonum mi 5 pro'ya bu kulaklığı taktığımda ve aynı şarkıları dinlediğimde muazzam bir fark var. Öyle böyle değil anlatamam yani. Dinlenince anlaşılıyor. Mi 9t pro'nun kulaklık ses çıkışı, elinizdeki kulaklığın işe yaramaz bir model olduğuna ve dinlediğiniz müziklerinde çok kötü ses kalitesine düşük bitrate'e sahip olduğuna düşünmenize sebep veriyor.

Elimde mi model kulaklıkta var. Sonuç onunla da aynı. Bu durumda root'lamadan neler yapılabilir. Basit ses yükselten programlar bir işe yaramıyor. Sesi yükseltirken ses kalitesini bozuyorlar. Adam gibi rootlamadan kaliteli ses yükseltebilecek bir program var mı?

Elinizdeki mi 9t pro gibi bir telefondan böyle berbat bir ses çıkması çok kötü bir durum. Abarttığımı düşünebilirsiniz. Lakin kaliteli müzik dinlemeye alıştıysanız böyle bir fark gerçekten müziklerden zevk alamamanıza neden oluyor. Müzik dinlemek istemiyorsunuz.

Yardımlarınızı bekliyorum.

samster

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
14
Forum sakinleri elimdeki telefonumum kulaklık ses çıkış gücü bende acayip kötü. Dinlediğim müziklerin bas ve tizlerinin hatta genel olarak bütün efeklerinin çok kötü olduğunu insana düşündürüyor. Şimdi diyeceksiniz ki kulaklık değiştir. Elimde Piooner marka bir kulaklık var. Bence gayet iyi ses veriyor. Hatta eski telefonum mi 5 pro'ya bu kulaklığı taktığımda ve aynı şarkıları dinlediğimde muazzam bir fark var. Öyle böyle değil anlatamam yani. Dinlenince anlaşılıyor. Mi 9t pro'nun kulaklık ses çıkışı, elinizdeki kulaklığın işe yaramaz bir model olduğuna ve dinlediğiniz müziklerinde çok kötü ses kalitesine düşük bitrate'e sahip olduğuna düşünmenize sebep veriyor.

Elimde mi model kulaklıkta var. Sonuç onunla da aynı. Bu durumda root'lamadan neler yapılabilir. Basit ses yükselten programlar bir işe yaramıyor. Sesi yükseltirken ses kalitesini bozuyorlar. Adam gibi rootlamadan kaliteli ses yükseltebilecek bir program var mı?

Elinizdeki mi 9t pro gibi bir telefondan böyle berbat bir ses çıkması çok kötü bir durum. Abarttığımı düşünebilirsiniz. Lakin kaliteli müzik dinlemeye alıştıysanız böyle bir fark gerçekten müziklerden zevk alamamanıza neden oluyor. Müzik dinlemek istemiyorsunuz.

Ben sırf bu sorunla karşılaştığım için type c-jack dönüştürücü aldım fakat orada kulaklık okumuyor 2 farklı model denememe rağmen. Bir problem yüzde yüz var, öyle dolby ile çözülecek gibide değil.

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Ben sırf bu sorunla karşılaştığım için type c-jack dönüştürücü aldım fakat orada kulaklık okumuyor 2 farklı model denememe rağmen. Bir problem yüzde yüz var, öyle dolby ile çözülecek gibide değil.
Evet aynen. Daha çok yazılımsal bir şey sanırım. Mi 5 pro'nun ilk çıktığı zamanlar global sürümlerinde bu sıkıntı vardı. Çin sürümlerinin sesi gayet kaliteli idi. Daha sonraki miui güncellemeleriyle bu durumu tersine çevirdiler. Mi 9 t pro'nun kalitesiz ses çıkış gücüne sahip olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Neden var olan bir özelliği eksik olarak yayınlarlar anlamam.

Oyla:

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
mi9t pro da hi-fi ses çipi kullanmışlar yani kötü ses vermesi çok mümkün değil. kullandığınız kulaklığın empedans değeri ile ilgili olarak alacağınız sesin yüksekliği değişir. ben KZ Zsn Pro kulaklık ile bu zamana kadar %70ten daha fazla açamadım sesi aşırı yüksek geliyor. Ayrıca Poweramp uygulamasını satın alın bu zamana kadar çıkmış olan en iyi müzik uygulamasıdır. uygulama içerisindeki e.q, diğer uygulamalardaki gibi değil, olması gerektiği gibi çalışıyor. ayrıca ses iyileştirmeleri için farklı efektlerde var içinde. tavsiye ederim

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
mi9t pro da hi-fi ses çipi kullanmışlar yani kötü ses vermesi çok mümkün değil. kullandığınız kulaklığın empedans değeri ile ilgili olarak alacağınız sesin yüksekliği değişir. ben KZ Zsn Pro kulaklık ile bu zamana kadar %70ten daha fazla açamadım sesi aşırı yüksek geliyor. Ayrıca Poweramp uygulamasını satın alın bu zamana kadar çıkmış olan en iyi müzik uygulamasıdır. uygulama içerisindeki e.q, diğer uygulamalardaki gibi değil, olması gerektiği gibi çalışıyor. ayrıca ses iyileştirmeleri için farklı efektlerde var içinde. tavsiye ederim

Aynı kulaklık ile müzikleri mi 5 pro'da Basslar ve tizleri aynı anda kayıpsız çok mükemmel bir şekilde dinliyorum. Yazılımsal bir sorun olduğu ortada bilerek sesi kısık tutmuşlar. Kullandığım kulaklık pioneer marka empedans değeri 16. Ekstradan yazılıma para vermek gereksiz bence mi 5 pro bu kaliteyi verebilirken mi 9 t pro'da böyle bir şey olması ilginç.

Oyla:

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Taotronics bluetooth kulaklıklarda da bu dediğini yaşıyorum. Aşmak lazım. Ama nasıl. Eu 1.8

Oyla:

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Ya rootlayıp farklı rom atacaksınız yada miui'ın güncelleyip düzeltmesini bekleyeceksiniz. Başka yolu yok gibi.
Aynen yok gibi duruyor. Öyle root atıp sistem ayarları ile uğraşmaktansa kulaklıktan vazgeçerim daha iyi

Oyla:

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Rootlayıp sesi düzelten kimse var mı peki?

Oyla:

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20

Hocam Miui11 mi kullanıyorsunuz Miui12 mi?

Oyla:
Üst Alt