Yardım Mi 9T Pro Kamera sorunu

• Konbuyu başlatan Acr
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 24
  • Görüntüleme 3K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Acr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
31
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
EU 11 Stable
Telefon Modeli
Mi 9T Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar hangi kamerayı hangi uygulamayı kullanacağımı şaşırdım rezalet bir iş bu !
Google cam kurarız adam gibi çalışmaz.
Open kamera kurarız portre ve gece modu yoktur.
Beş para etmez telefonun kendi kamerasını kullanırız o hepsinden kötüdür.
Video çekiyorum akıcı değil izlerken takılmaları atlamaları farkediyorum bu Allah'ın belası problemi nasıl çözücez arkadaşlar. Google camerayı kurunca da insta storye attığım videolarda yaşıyorum bu sefer aynı sorunu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Lanet olsun üç kamerası da beş para etmez bir de xiaominin en iyi telefonu diye aldık. Ön kamera tek başına hiçbir problem pürüz çıkartmıyor bile.

Acr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
31
Konunun altına yazan arkadaşlar hep bir ağızdan çözüm sunmuş aslında.
Çözüm: Kamerayı kullanma bilgisi edinmek.
Sonuç: Kamera kullanmayı bilmeden, kendiliğinden müthiş eserlerin ortaya çıkmasını beklemek.

Bu duruma maalesef bir çözüm üretilmesini beklemeyin... Kendinizden bir şeyler katmayı deneyin.
Arkadaşım ne diyorsun sen ya .
Araba kullanmayı sorup debriyaj kavrama anlatmak yerine araba kullanmayı bilmen gerek gibi saçma sapan bir yorum bu. Harbiden çözüm sunamıyorsanız yazmayın.
Özel kurulu aşklar dahil modlar hepsini tek tek tabiki de araştırıp kurcalayıp yaptım sonuç bu. Yazmasanız daha iyi olur mesaj çöplülüğü olmaması adına

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam kamera konusunda açtığınız 3. konu bu, size tavsiyem profesyonel bir fotoğraf makinesi alarak tüm bu sorunlardan kurtulmanız.
Ayrıca
Çözüm için yardımcı olan arkadaşlarımıza yazdığınız kelimeleri seçerken biraz daha dikkat edelim lütfen. Tekrarı halinde uyarı alabilirsiniz.

Teşekkürler iyi forumlar.

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Sunulan çözümleri beğenmiyorsanız ya kendi kendinize çözüm arayın yada gidin yetkili servisiniz ile görüşün. Burası ücretli bir platform değil. Yardım edelim diyoruz birde laf yiyoruz. Sizin yeriniz forum değil yetkili servis. Kolay gelsin.

Oyla:

Acr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
31
Hocam kamera konusunda açtığınız 3. konu bu, size tavsiyem profesyonel bir fotoğraf makinesi alarak tüm bu sorunlardan kurtulmanız.
Ayrıca
Çözüm için yardımcı olan arkadaşlarımıza yazdığınız kelimeleri seçerken biraz daha dikkat edelim lütfen. Tekrarı halinde uyarı alabilirsiniz.

Teşekkürler iyi forumlar.
Çözüm sunmayıp farklı amaçlar peşinde koştukları için gereken cevabı çok güzel aldılar bence :D tabiki de daha dikkatli olurum bundan sonra

Oyla:

Acr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
31
Sunulan çözümleri beğenmiyorsanız ya kendi kendinize çözüm arayın yada gidin yetkili servisiniz ile görüşün. Burası ücretli bir platform değil. Yardım edelim diyoruz birde laf yiyoruz. Sizin yeriniz forum değil yetkili servis. Kolay gelsin.
Haklısınız hocam tabiki de. Çözüm sunulduğunu düşünen arkadaşlar konudaki mesajları tekrar okumasını rica edeceğim. İyi akşamlar

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Arkadaşım ne diyorsun sen ya .
Araba kullanmayı sorup debriyaj kavrama anlatmak yerine araba kullanmayı bilmen gerek gibi saçma sapan bir yorum bu. Harbiden çözüm sunamıyorsanız yazmayın.
Özel kurulu aşklar dahil modlar hepsini tek tek tabiki de araştırıp kurcalayıp yaptım sonuç bu. Yazmasanız daha iyi olur mesaj çöplülüğü olmaması adına

Yahu size oturup tek tek hangi ortamda, hangi ışıkta, hangi açıda, hangi mesafede ne ayarları yapmanız gerektiğini mi anlatayım? Bir sürü rehber var fotoğraf çekme konusunda. Hiç araştırmayı denediniz mi? İnsanlar bunun okulunu okuyor, senelerini veriyor. Siz buradan mesajla nasıl fotoğraf çekilmesi gerektiğini öğretilmesini istiyosunuz. Sayfalar dolusu ders tadında anlatımları zaten mevcut. Anlayan kişi zaten ilk mesajımda ki ayarlar ve kamerayı kullanma konusu hakkında ki detaylardan ne demek istendiğini anlardı. Siz her fotoğrafı aynı ayarla, odak nedir, ışık ayarı nedir gibi basit şeyleri dahi bilmeden çekerseniz, bu tarz şikayetleri duymamız gayet normal.

Oyla:

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
Hocam kamera donanımı iyi ancak yazılımı o kadar iyi değil. Çözüm, uyumlu Gcam uygulaması bulmak ve doğru ayarları yapmak. Aşağıdaki fotoğraflar Mi 9 Lite ile çekildi. Gcam vasıtasıyla. Sizin telefondan çok daha ucuza satılan bir telefon.

Ekli dosyalar

• IMG_20200108_180913.jpg
    IMG_20200108_180913.jpg
    2,4 MB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20200107_214827.jpg
    IMG_20200107_214827.jpg
    3,4 MB · Görüntüleme: 25
Oyla:

Acr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
31
Yahu size oturup tek tek hangi ortamda, hangi ışıkta, hangi açıda, hangi mesafede ne ayarları yapmanız gerektiğini mi anlatayım? Bir sürü rehber var fotoğraf çekme konusunda. Hiç araştırmayı denediniz mi? İnsanlar bunun okulunu okuyor, senelerini veriyor. Siz buradan mesajla nasıl fotoğraf çekilmesi gerektiğini öğretilmesini istiyosunuz. Sayfalar dolusu ders tadında anlatımları zaten mevcut. Anlayan kişi zaten ilk mesajımda ki ayarlar ve kamerayı kullanma konusu hakkında ki detaylardan ne demek istendiğini anlardı. Siz her fotoğrafı aynı ayarla, odak nedir, ışık ayarı nedir gibi basit şeyleri dahi bilmeden çekerseniz, bu tarz şikayetleri duymamız gayet normal.
Dostum altı üstü çektiğim videonun insta storye attığında ya da normal video çektiğinde takılmasını istediğimi çözümünü istedim. Sırf takılmasın diye ışık ortamıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Arazi Aracı almak istiyorsun ve Bütçen dahilinde daçya duster :P alıyorsun, vuruyorsun araziye... Haliyle üç vakit sonra daçya cortluyor çünkü arazi aracı değil arazi aracı görünümlü bir garabet... Daçya'dan, LandRover performansı beklemek ne kadar mantıklıysa, akıllı telefonlara entegre edilmiş lenslerden Dslr performansı beklemek aynı şeydir...

Forum felsefesinden uzak insanların da, gelip forumlarda sözlük tarzında konu açıp, herkesin kendi egosuna ve sorununa hep birlikte çözüm bulma zorunluluğunda hareket ediyor olması ayrı bir garabet... 8=)

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Dostum altı üstü çektiğim videonun insta storye attığında ya da normal video çektiğinde takılmasını istediğimi çözümünü istedim. Sırf takılmasın diye ışık ortamıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum

Bu sorun tamamen Android ile alakalı bir durum. Bunun tek çözümü iOS işletim sistemli bir cihaz. Maalesef sosyal medya uygulamaları Android ile iOS kadar uyumlu çalışmıyor. Bu konu hakkında araştırma yapsaydınız bununla ilgili sayısız şikayet görürdünüz... Fakat fotoğraf konusunda dediklerimi dikkate alın, fotoğraf çekme işi biraz bilgi ve detay istiyor.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt