MIUI 12 Mi 9T Pro / K20 Pro Hindistan Kararlı Rom V12.0.2.0 QFKINXM İndirme Bağlantıları

mkaradag

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Hocam bunu direkt fastboot üzerinden mi flash tool ile yükleyebilir miyiz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Olmadı, Missmatching image and device hatası verdi.
Sorunu şu şekilde çözdüm. Rom dosyası içerisinde bulunan flash_all.bat dosyasını notepad++ ile açtım ve
Kod:
fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *raphaelin" || echo Missmatching image and device
fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *raphaelin" || exit /B 1

şeklinde olan satırlardaki raphaelin lerin her ikisini de raphael olarak değiştirdim ve yükledim. Sorunsuz tamamlandı.

Unutmadan yükleyecek olanlar Mi Flash uygulamasının sağ alt köşesinde mutlaka "clean all" seçsinler. yoksa cihaz brick olabilir.

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7
Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro - India Stable V12.0.2.0

OTA Apply for V12.0.1.0

OTA Apply for V11.0.6.0

OTA linkleri bunlar paylaşılmış, konuya eklerseniz sevinirim.

ozturk75

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
öztürk
Cihazım
Mi 9T pro
Konular
17
Raphael-in (in: india, yani Hindistan ) twrp ile kuracaksınız ve cihazınız çin K20 Pro ise; kurulum sırasında hata verecektir. Ancak endişe etmeyin,
Rom dosyasını ( zip uzantılı olarak ) pc'ye atın. PC içerisinde, rom dosyasını açarak "update script" dosyasını bulun ve "raphaelin" yazan tüm satırları ( 5 adet var diye aklımda kalmış) "raphael" olarak değiştirin. Ardından kaydet diyerek çıkın. TWRP'ye girin; önce " Format Data" yaparak yükleyin.
Not: Format Data ( Herşey Silinecek ve cihaz fabrika ayarlarına dönmüş gibi olacak ) yaptıktan sonra mutlaka önce "Reboot Recovery" yapmanız gerekiyor, sonra rom dosyasını ( değiştirilmiş haliyle ) cihaza atarak yükleyin.
Hocam ben şu hatalari alıyorum bir türlü yükleyemedim bu romu bende takıntı oldu

Sorunu şu şekilde çözdüm. Rom dosyası içerisinde bulunan flash_all.bat dosyasını notepad++ ile açtım ve
Kod:
fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *raphaelin" || echo Missmatching image and device
fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *raphaelin" || exit /B 1

şeklinde olan satırlardaki raphaelin lerin her ikisini de raphael olarak değiştirdim ve yükledim. Sorunsuz tamamlandı.

Unutmadan yükleyecek olanlar Mi Flash uygulamasının sağ alt köşesinde mutlaka "clean all" seçsinler. yoksa cihaz brick olabilir.
hocam dosya cok buyuk notepad acamadı dıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20200808_121701.jpg
    IMG_20200808_121701.jpg
    9,7 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

mkaradag

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Hocam ben şu hatalari alıyorum bir türlü yükleyemedim bu romu bende takıntı oldu

hocam dosya cok buyuk notepad acamadı dıyor
Buyrun flash_all.bat dosyasının düzenlenmiş versiyonunu yükledim. bunu rom dosyanızın içindekiyle değiştirin. Ama tekrar uyarayım mi flash programının sağ altında mutlaka clean all kısmını seçin yoksa cihaz tuğla olur. Ayrıca rom yüklenince yine bir hata mesajı verecektir; "fastboot -s lock" şeklinde ama ciddiye almayın rom yüklenmiş olacaktır. Herhangi bir aksilikte sorumluluk kabul etmiyorum.

ozturk75

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
öztürk
Cihazım
Mi 9T pro
Konular
17
Buyrun flash_all.bat dosyasının düzenlenmiş versiyonunu yükledim. bunu rom dosyanızın içindekiyle değiştirin. Ama tekrar uyarayım mi flash programının sağ altında mutlaka clean all kısmını seçin yoksa cihaz tuğla olur. Ayrıca rom yüklenince yine bir hata mesajı verecektir; "fastboot -s lock" şeklinde ama ciddiye almayın rom yüklenmiş olacaktır. Herhangi bir aksilikte sorumluluk kabul etmiyorum.

Hocam teşekkürler bunu 6 aydır yukleyememiştim sayende yükledim çok sağol çokta beğendim sadece cihaz redmi k 20 oldu onun bir çözüm var mı root atmadan kullanmak istiyorum

mkaradag

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Hocam teşekkürler bunu 6 aydır yukleyememiştim sayende yükledim çok sağol çokta beğendim sadece cihaz redmi k 20 oldu onun bir çözüm var mı root atmadan kullanmak istiyorum
Ben de kullanıyorum ve oldukça memnunum. Cihaz adı değişiyor ama foto filigran gibi yerlerde hala k20 pro yazıyor, onun rootsuz çözümü yok. Ben filigranı kapattım, başka yerde de gözüme görünmediği için sorun yok angel~~

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
Ben de kullanıyorum ve oldukça memnunum. Cihaz adı değişiyor ama foto filigran gibi yerlerde hala k20 pro yazıyor, onun rootsuz çözümü yok. Ben filigranı kapattım, başka yerde de gözüme görünmediği için sorun yok angel~~

Bu romda ekran süreniz naısl hocam

yusufcakmak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf Çakmak
Cihazım
Mİ9T Pro
Meslek
Satış Pazarlama
Konular
2
Merhaba arkadaşlar çok ciddi anlamda desteğe ihtiyacım vardır şirketimizde 6 adet Mİ9T Pro mevcuttur. Güncelleme sonrası aramalarda ses kayıt olayı devre dışı kaldı yaptığım araştırmalar sonucu herkes hindistan sürümü yüklenince çözüleceğini yazmış yaptığımız iş altın ve döviz işi olduğu için tüm görüşmeleri kaydetmemiz gerekiyor

herşey dikkatli şekilde okuyup denedim ama hem XiaoMiTool V2 üzerinden hemde MiFlash20191206 üzerinden yaparken hata aldım hata ekran resimlerini ekliyorum

deneme yaptığım telefonun unlock işlemini de yaptım tüm adb driver ne varsa yükledim ama sonuc olarak hep hata aldım

desteklerinizi bekliyorum
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kod:

bu düzenleme ile oldu teşekkürler

Son düzenleme:

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
Miui 12 de 24 saati geçince ekran süresi sıfırlanıyor o nedenle hiç ölçmedim. Şarjı gün içinde bitiremiyorum diğer güne kalıyor mutlaka.
Ne var ne yok hocam için de romun

Üst Alt