MIUI 12 Mi 9T PRO / K20 PRO - Eu Stable Rom V12.0.6.0 QFKCNXM Kurulum Rehberi ve İndirme Bağlantıları

Massaka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erzan
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
2
Mutlaka bir yerde eksik bir işlem yapıyorsunuzdur.
Stoya " yapmaya gerek yoktur" demek istediğini düşünüyorum. Ben Global romlardan, Çin rom tabanlı Custom romlara geçişlerde Format data /yes ve 4 wipe sonrası Rom kurulumunu öneriyorum.
hocam fastboot rom yükledim. flashladım. format data yes yapıp reboot-recovery yapıyorum. twrp tekrar geldiğinde 4 wipe yapıp tekrar reboot-recovery yaptığımda cihaz direk fastboot'a düşüyor. tekrardan mi flash ile rom yüklemeden twrp yükleyemiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

4 wipeden sonra reboot recovery yapmadan romu yükleyince sorun olmuyor. bu arkadaşda yaşamış aynı sorunu
Söylenen Wipe işlemlerini yaptım TWRP yüklüydü Reboot TWRP diyorum Fastboot açılıyor. Kendim komut isteminden tekrar atmama rağmen TWRP açılmıyor. Ne yapmam lazım

Anladığım kadarıyla bu konuda kimseye destek olunmamış. MIUI EU'nun kendi sitesine baktım ve burada anlatılan kurulum yanlış gibi görünüyor.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
hocam fastboot rom yükledim. flashladım. format data yes yapıp reboot-recovery yapıyorum. twrp tekrar geldiğinde 4 wipe yapıp tekrar reboot-recovery yaptığımda cihaz direk fastboot'a düşüyor. tekrardan mi flash ile rom yüklemeden twrp yükleyemiyorum.

Aşağıda ki Twrp kullanınız .
*** - Güncel Twrp
* - Güncel Magisk

Twrp ımg indirdikten sonra Telefona kopyalayınız.
Twrp içerisiniden Install - Img * Recovery seçerek Twrp güncelleyebilirsiniz.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618

4 wipeden sonra reboot recovery yapmadan romu yükleyince sorun olmuyor. bu arkadaşda yaşamış aynı sorunu

Yanlış anlaşılan kısım, 4 Wipe dan sonra Format data yes ve Reboot -Recovery yapılması. System silindiği için Fastboot ekranına atar.

** Farklı bir custom romdan geliyor iseniz veya,
*** İlk defa kurulum yapıyor iseniz Wipe -Format Data / Yes yapıp Reboot - Recovery ile Tam Temizlik yapınız.
Bu kısım sadece bilgilendirme amaçlıdır. Önce yapmanız Gerekmektedir.

* TWRP ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip , Swipe to Wipe yapınız.
- İndirdiğiniz Eu Stable romu cihazınıza aktarınız.
* TWRP ana menüsüne dönünüz, Install üzerine dokunun ve cihazınıza aktardığınız Eu Stable Rom Zip dosyasını seçin.
* .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Art dalvik / cache yapınız ve Reboot - Recovery yapınız.
* Cihazınız tekrar TWRP de açılacaktır.İndirmiş olduğunuz Magisk zıp dosyasını Twrp klasörüne kopyalayınız.
* TWRP / Install kısımından Magisk zıp dosyasını flashlayınız. Art dalvik / cache » Reboot - System yapınız.
* İlk Kurulum ortalama 5 dk kadar sürmektedir.
***Sabırlı olup bekleyiniz.

Açıklayıcı olmuştur umarım.

Massaka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erzan
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
2
archesm teşekkür ederim açıklayıcı oldu ben sıralamayı yanlış yaptığım için böyle oldu demekki. İyi forumlar.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
archesm teşekkür ederim açıklayıcı oldu ben sıralamayı yanlış yaptığım için böyle oldu demekki. İyi forumlar.

Yanlış anlaşılmanın önüne geçilmesi adına konudan da düzenledim. Ben Teşekkür ederim.

İyi forumlar,

grslseyfi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gürsel
Cihazım
MI 9T PRO
Meslek
Daire Başkanı Asis
Konular
2
Aynı hatayı bende alıyordum bilgisizlikten dolayı. Forumda bir yoneticinin sayesinde tam hatırlamıyorum çözmüştüm. Sorun 4 wipe yaptıktan sonra reboot recovery yapmakla alakalı. Wipe yaptıktan sonra ilgili dosyaları yüklendikten sonra sorun kalmıyor.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Aynı hatayı bende alıyordum bilgisizlikten dolayı. Forumda bir yoneticinin sayesinde tam hatırlamıyorum çözmüştüm. Sorun 4 wipe yaptıktan sonra reboot recovery yapmakla alakalı. Wipe yaptıktan sonra ilgili dosyaları yüklendikten sonra sorun kalmıyor.
Evet sorun tamamen 4wipe sonrası rom yüklemeden reboot-recovery yapmakla alakalı. 4wipe yapıldığı zaman bellek, sistem ne varsa siliniyor recovery'nin (twrp, orange fox vb.) tutunacak bir dalı kalmıyor o da kendisini fastboota atıyor. :D

kadircumen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
elektrik teknisyen
Konular
4
Merhabalar. Bahsettiğiniz problemin romla alakası yok, verilmeyen izinlerle alakası var. Aynı sorunu bende yaşamıştım çözümü şöyle: whatsapp üzerinde basılı tutun ve uygulama bilgisi yazan kısma tıklayın. Ardından izinler kısmına gelin ve burada kişilerinizi okuma, kişilerinizi değiştirme ve silme seçeneklerini aktif edin, tamamdır.

Benim tamamen temiz bir kurulum için izlediğim yöntem aşağıdaki gibi:

1.Format data -> yes yazıyoruz. Format işlemi bittikten sonra Reboot->Recovery diyoruz.
2. Recovery ana ekranına geldikten sonra yükleyeceğimiz ROM VE MAGISK dosyasını PC’den telefon hafızasına atıyoruz ve tekrar Recovery ekranına dönüyoruz.
3.Wipe->Advanced Wipe-> 4 Wipe (Dalvik/ART Cache, Cache, System, Data) yapıyoruz ve kesinlikle REBOOT-> SYSTEM demeden Recovery ana ekranına dönüyoruz.
4.INSTALL
kısmından ya da ROM’un bulunduğu konumdan önce ROM’u yüklüyoruz ve ardından MAGISK’i yüklüyoruz.
5.Bu işlemlerin ardından REBOOT->SYSTEM diyerek telefonumuzu açıyoruz.
UYARI: Bu işlemleri yaptığımızda telefonda hiçbir veriniz kalmaz o yüzden bütün verilerinizi bilgisayara yedekleyin.
xiaomi.eu 12,5 beta kurdum şimdilik

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
119
Arkadaşlar ayarlar sim bölümünde VoLTE etkinleştir kısmı yok bende.
Sadece VoWiFi olan kısım var.
Sizde de öyle mi?
Ve VoWiFi stabil çalışmıyor bazen Wifi bağlantım olsa da VoLTE aktifleşiyor saçms bi şekilde.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Arkadaşlar ayarlar sim bölümünde VoLTE etkinleştir kısmı yok bende.
Sadece VoWiFi olan kısım var.
Sizde de öyle mi?
Ve VoWiFi stabil çalışmıyor bazen Wifi bağlantım olsa da VoLTE aktifleşiyor saçms bi şekilde.
Ayarlar- Sim kartlar&mobil ağlar -Sim2 kısmında VoLTE kullan seçeneği var bende.
VoWİFİ ise bende hiç aktif olmadı, çözemedim o işi. Kullandığım bir özellik değil ama olmamasını kafama takmıyor değilim. :D

Üst Alt