Rom Mi 9T Pro - K20 Pro Custom ve Aosp Romlar

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Link var mı?

Bazen şunu ver custom rom seçeneği olmayan ya da kısıtlı olan bir modele geç diyorum :)
Seçenekler çok olunca kararsız kalıyor insan.
Forumda konusu var

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Şimdi 3 roma kadar düşürdüm birisi Xiaomi.EU Miui 12 stabil diğeri Bliss ve yine başka bir tavsiye olan Pixel yeni geçtiğim için çok bir fikrim yok. Hangisini tavsiye edersiniz ?

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Şimdi 3 roma kadar düşürdüm birisi Xiaomi.EU Miui 12 stabil diğeri Bliss ve yine başka bir tavsiye olan Pixel yeni geçtiğim için çok bir fikrim yok. Hangisini tavsiye edersiniz ?
Aosp deneyin bir kere,tekrar MIUI kullanacaginizi düşünmüyorum. Bliss yükleyin beğenmezseniz diğerine geçersiniz. Öyle aman aman işlemler değil neticede.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Sanırım Bliss kullanacağım ama tüm ayarları yaptıktan sonra tekrardan değişiklik yapmak zulüm geliyor açıkçası bana. Eskiden çok fazla rom yüklerdim rom yüklemekten telefon kendi görevini yapamaz hale gelmişti :)

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Sanırım Bliss kullanacağım ama tüm ayarları yaptıktan sonra tekrardan değişiklik yapmak zulüm geliyor açıkçası bana. Eskiden çok fazla rom yüklerdim rom yüklemekten telefon kendi görevini yapamaz hale gelmişti :)
Hocam büyütülecek bir hadise değil en fazla yarım saatinizi alır. Ben genelde temiz kurulum yapıyorum yedegim olmasına rağmen baştan yapıyorum ayarları. Şahsi fikrim MIUI dan daha iyi bir deneyim elde edeceğiniz yönündedir. Şarj süresi paylaşımı konusunda ekran resmi atmıştım wifi-bluetooth-mobil veri-konum sürekli açık olmak üzere neredeyse 8 saat kullanım 35-36 saat bekleme süresi almıştım. Kaldı ki benim batarya accubattery e göre %82 kapasitede. Geçişlerde en ufak sorun yok.anyx kameraya uninvited hocamın konuda anlattığı watermark ayarlarını yaptığınızda sorunsuz çalışıyor. Nfc-volte-vowifi hepsi sorunsuz ve ugrastirmadan calisiyor.daha ne bekler ki insan.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Çok pis gaza geldim indirmeye başladım bile :)

Bu arada hocam hazır sizi bulmuşken bir sorum daha olacak Bliss konusunda indirme linkleri harici bir de magisk var bu kurulması zorunlu mu ya da ne zaman kuracağız kurulum bittikten sonra mı vs her şey kafamda oturdu ama şu magisk mevzusuna takıldım :)

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Çok pis gaza geldim indirmeye başladım bile :)

Bu arada hocam hazır sizi bulmuşken bir sorum daha olacak Bliss konusunda indirme linkleri harici bir de magisk var bu kurulması zorunlu mu ya da ne zaman kuracağız kurulum bittikten sonra mı vs her şey kafamda oturdu ama şu magisk mevzusuna takıldım :)
Magisk root için, rootsuz kullanacaksanız o adımı atlayın.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Root için bunu recovery ile flashlamam yeterli mi peki ?

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Root için bunu recovery ile flashlamam yeterli mi peki ?
Evet hocam konudaki adımları aynen uyguladığınız takdirde sorunsuz yüklenecektir. Zaten ilgili konuda videolu anlatım da mevcut. Benim gibi yeni iseniz bu işlerde, konuyu birkaç defa okuyup videoyu da rehber edinmenizi öneririm.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Üst Alt