Rom Mi 9T Pro BLİSS v12.12 Aosp Rom (VİDEO)

• Konbuyu başlatan Stoya
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 413
  • Görüntüleme 28K

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Teşekkürler hocam

format yaptım hocam temiz kurulum teşekkürler play story kuruldu.
yanlıs yaptığım işlemi bulmak için soruyorum indirmiş olduğum Gapps lar
open_gapps-arm64-10.0-pico-20210115.zip
open_gapps-arm64-10.0-stock-20210114

bunlar nenden olmadı
Hayırlı olsun hocam, aslında doğru paketleri indirmişsiniz ama bazen en güncel sürümlerin rom uyumluluk problemi olabiliyor. Bende zamanında farklı bir cihazda yaşamıştım, birkaç sürüm öncesini kurunca sorun çözülmüştü.

Lorddincer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dincer
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Hayırlı olsun hocam, aslında doğru paketleri indirmişsiniz ama bazen en güncel sürümlerin rom uyumluluk problemi olabiliyor. Bende zamanında farklı bir cihazda yaşamıştım, birkaç sürüm öncesini kurunca sorun çözülmüştü.
Tamamdır hocam bilgi için teşekkürler en azından bir iki püf noktayı ögrenmiş oldum sayenizde
Uuzun zaman eu rom kullanıyorum bu rom akıcılık ve hız konusunda 10 numara ama arayüze biraz alışmak lazım.
Klon uygulama varmı bu romda.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Tamamdır hocam bilgi için teşekkürler en azından bir iki püf noktayı ögrenmiş oldum sayenizde
Uuzun zaman eu rom kullanıyorum bu rom akıcılık ve hız konusunda 10 numara ama arayüze biraz alışmak lazım.
Klon uygulama varmı bu romda.
Eyvallah hocam,

Rom güzel, biraz kullanırsanız alışırsınız. Arayüz için ShapeShiftOS konusunda ilk mesajda OnePlus Launcher paylaşmıştım, deneyebilirsiniz. Birçok MIUI özelliği mevcut.

Klon uygulama dahili olarak yok ama harici olarak yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki uygulamayı bir ara deneme amaçlı kurmuştum, işe yaramıştı şimdi nasıl bilmiyorum.

Lorddincer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dincer
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Eyvallah hocam,

Rom güzel, biraz kullanırsanız alışırsınız. Arayüz için ShapeShiftOS konusunda ilk mesajda OnePlus Launcher paylaşmıştım, deneyebilirsiniz. Birçok MIUI özelliği mevcut.

Klon uygulama dahili olarak yok ama harici olarak yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki uygulamayı bir ara deneme amaçlı kurmuştum, işe yaramıştı şimdi nasıl bilmiyorum.
Hocam çok teşekkürler önerilerinizi uygulayıp bir süre kullanırım.
iyi günler iyi forumlar

bayfat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi9t pro
Konular
0
Hocam Mi Flash ile hangi romu flaşlarsanız ona döner. Kernel, Magisk, TWRP, Orange Fox gider. Dediğiniz gibi ilk hali gibi olur. Sadece Mi Flash ile işlem yaparken Clean All seçeneğinin işaretli olmasına dikkat etmek lazım. Bootloader kilidinin kapatmamak adına Stoya hocamızın bir anlatımı vardı o şekilde de yükleme yapabiliriz.
Rehber - BootLoader (BL) kapatmadan CMD Komutu ile Orijinal Rom Yükleme (Video)

Hocam Orange Fox, TWRP nin daha gelişmiş özelleştirilmiş hali. Raphael için hemen hemen bütün geliştiriciler öneriyor. Her ihtimale karşı EFS yedeğini almanızı, farklı ortamlarda(mail, PC, ...disk vs) saklamanızı öneririm. Yedek alma ile ilgili aşağıdaki rehber bütün sorularınıza yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
Rehber - TWRP Yedekle/Backup Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam GApps yükleme ile ilgili bir problem yaşamış olmalısınız. Hatalı paket indirmiş olabilirsiniz. Aşağıdaki GApps paketini deneyebilir misiniz?
çok teşekkür ederim değerli hocam cevaplarınız için.. Cevabı beklediğim için Notkernel i yüklememiştim, DTS HeadphoneX yüklü şu an, otomatik parlaklık ve wifi sorun oldu.. ama şimdi notkernelle tavsiyeniz üzerine bu işi çözücem... bu arada swift backup premium satın aldım romlar arası çok gezdiğim için. hangi roma gitsem tekrar bliss e dönüyorum, çünkü bu rom da dayatma yok ne google ne miui uygulamaları yok tamamen özgürlük...
Biraz daha profesyonelleşirsem inşaallah Stoya hocamın komutlarla rom değiştirme işlemlerini de yapıcam:)
Tekrar çok teşekkürler..

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
çok teşekkür ederim değerli hocam cevaplarınız için.. Cevabı beklediğim için Notkernel i yüklememiştim, DTS HeadphoneX yüklü şu an, otomatik parlaklık ve wifi sorun oldu.. ama şimdi notkernelle tavsiyeniz üzerine bu işi çözücem... bu arada swift backup premium satın aldım romlar arası çok gezdiğim için. hangi roma gitsem tekrar bliss e dönüyorum, çünkü bu rom da dayatma yok ne google ne miui uygulamaları yok tamamen özgürlük...
Biraz daha profesyonelleşirsem inşaallah Stoya hocamın komutlarla rom değiştirme işlemlerini de yapıcam:)
Tekrar çok teşekkürler..
Ne demek hocam, işinize yaradıysa ne ala...

SwiftBackup almanız iyi olmuş, hayırlı olsun. Romlar arası gezintiyi epeyi kolaylaştıracaktır.

Sadece Bliss değil, Vanilla varyantı bulunan tüm romlar Non-GApps şeklinde. Farklı romlarda deneyebilirsiniz. Fakat Bliss gibi şu an için Türkçe olarak özelleştirmeleri bol bir romda bulamazsınız (◔‿◔)

menelan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
menelan
Cihazım
9T Pro
Konular
5
Bu romu bir ayı geçkin süredir kullanıyorum. Eksik, düzgün çalışmadığı durumlar oluyor. Başlangıçta GAPPS yüklemeye çalışırken sorun yaşamıştım ki sonradan onu hallettim. Tam ekran modunda kullanıyorum ancak işlevsel değil ve uygulamalar arası geçişte sorun çıkarıyor. Otomatik parlaklık konusunda sorunları var ortamdaki ışık miktarı değişmediği halde saçma şekilde sürekli parlaklık değişiyor. Tema yüklemek istedim, ancak her ne yapılmışsa hiçbir şekilde yükletmedi. Bunlar aklımda kalan sıkıntılı yanları. Peki, iyi yanları yok mu? Elbette var. Her şeyden önce, rom çok hızlı ve seri çalışıyor. Özelleştirme seçenekleri gayet güzel, alternatifler iyi. Sonuç olarak kurmaya ve kullanmaya değer mi? Bence değmez. Çünkü çok daha iyi romlar kullandım. Genelde en az 3 ay kullanırım kurduğum romu ancak bu rom için beklemeyeceğim. Şuan arayıştayım, yeni rom bakıyorum :)
Ekleme: En büyük sorunu yazmayı unutmuşum. Bu ROM'da ekran donuyor maalesef. Düzelmesi için ekranı ekranı kapatıp açmak gerekiyor. Bu sorunu da çok sık yaşıyorum.
UnlnViTeD hocama katılmıyorum ROM konusunda :)

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
Ekleme: En büyük sorunu yazmayı unutmuşum. Bu ROM'da ekran donuyor maalesef. Düzelmesi için ekranı ekranı kapatıp açmak gerekiyor. Bu sorunu da çok sık yaşıyorum.
Aynen ekran donma olayını bende çok yaşadım. Global son sürüme sürüme döndüm. shapeshift i kurmayı düşünüyorum. Neredeyse denemediğim kalmadı. Shapeshift de uymazsa oneos a geri döneceğim.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
(◔‿◔) Hocam rom ve cihaza olan tepkisi kullanıcıdan kullancıya ne yazik ki değişmektedir. Kurulan uygulama, modül, GApps, Vendor, Magisk sürümü bile farklı deneyimler yaşamamıza neden olabiliyor.

Bendeki cihaz K20 Pro ekran donması ile ilgili problem hiç yaşamadım. Vendor olarak 12.0.2.0 CN kullanıyordum. Global 9T Pro kullanan arkadaşlar 12.0.1.0 MI ile donmalar yaşadıklarını ama 12.0.3.0 ile yaşamadıklarınından bahsetmişlerdi.

Siz hangi vendor ile yaşadınız? Farklı bir modül çakışma sorunu da yaşamış olabilirsiniz. Hiç özel Kernel(immens1ty, NotKernel, Englezos) ile denediniz mi?

Birde ekstra olarak şu romlarıda (Android 10) denerseniz beğenebilirisiz.
>> ShapeShift (OnePlus Launcher varyantı iyiydi)
>> Corvus (En güncel Android 10)
>> Resurrection Remix (hep sükse yapmıştır)
>> Havoc (az özellikle iyi performans)
>> crDroid (iyi sonuçlar alanlar oluyor)
>> Arrow (Minimalist)
>> Project 404 (CAF)

Üst Alt