Rehber Mi 9T için Önerdiğim Rom, Kernel ve Diğer Tüm Ayarlar

Fatihibrahim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih İbrahi
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
3
Bakın şöyle yapin, normalde sistem uygulamalarını guncellerken hata verir resmi kaynaklar dışında yüklenemez diye. Forumda paylaştığım bir mod var Cemiuiler adında, aratırsanız çıkar. Cemiuiler ile hem imza dogrulamayı devre dışı bırakabilirsiniz hem de paket yükleyicide ki bu sistem uygulaması güncelleme kisitlamasini kaldırabilirsiniz.

Cemiuiler'i kurma işlemini hallettikten sonra Cemiuiler uygulamasına girin, sistem çerçevesi seçeneğine tıklayın ve çıkan ekranda alt tarafta bes tane açma kapama seçeneği var hepsini aktiflestirin bu şekilde imza dogrulamasi devre dışı kalacak.

Daha sonra Cemiuiler ana sayfasına gelin Paket Yükleyici seçeneğine girin ve "Sistem uygulaması yükleme kisitlamasini kaldırın" seçeneğini aktifleştirin. Sonra cihazınızı yeniden başlatın. Her ikisi de hallolmuş olacak.

Daha sonrasında konuda ki Launcher modülünü indirin ve zipten çıkarın içinde ki dosyaları. System klasörünün içinde MiuiHome.apk dosyasını bulup kurun. Yine çalışmazsa yazın buraya size başka bir apk dosyası vereyim bu çalışmazsa o muhtemelen çalışır.
Dediğiniz yöntemle sorunsuz çalıştı sağolun

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Dediğiniz yöntemle sorunsuz çalıştı sağolun
Rica ederim.
Eğer herhangi bir sebepten dolayı launcher'i eski haline döndürmek isterseniz Sistem Başlatıcı uygulamasının güncellemelerini kaldırmanız yeterli.

sedoman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serdar
Cihazım
Mi9T
Konular
15
Merhaba Hocam EU Stabil rom kullanıyorum memnunum ama MiuiMix 12.5.2 | Stable bu daha iyi diyorsunuz uzun ömürlü olsun istiyorum lakin TWRP kullanıyorum bununla kursam bir sıkıntı olurmu EU romdaki gibi twrp veya OrangeFox kalıcı olarak telefonda kalıyormu? teşekkürler kolay gelsin

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Merhaba Hocam EU Stabil rom kullanıyorum memnunum ama MiuiMix 12.5.2 | Stable bu daha iyi diyorsunuz uzun ömürlü olsun istiyorum lakin TWRP kullanıyorum bununla kursam bir sıkıntı olurmu EU romdaki gibi twrp veya OrangeFox kalıcı olarak telefonda kalıyormu? teşekkürler kolay gelsin
Eu Stabil kullanıyorsanız kalın zaten MiuiMix romlar Eu Stabil tabanlı. Öyle geçmenize değecek çok büyük bir fark yok sadece konuda ki her şeyi MiuiMix ile yapmıştım, Eu ile de yapabilirsiniz sorun çıkmayacaktır.

Resmi rom kurup magisk kurmadığınız sürece twrp ve ya hangi recovery'i kullanıyorsanız fark etmeksizin telefonda kalır. Twrp sadece orijinal rom kurduktan sonra magisk flashlanmadıgı taktirde orijinal recovery'e döner.

Evet bu romu twrp ile flashlayabilirsiniz.

buraksilin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
0
Merhaba. Telefonun imei kayıtlı idi. Bir şekilde IMEI numarası silindi. Farklı rom kurmaya çalıştım ama şu an telefon açılmıyor. Twrp ye girebiliyorum. Oradan bu romu sorunsuz kurabilir miyim? Ve bu romun üstüne IMEI kaydı yapabilir miyim

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Merhaba. Telefonun imei kayıtlı idi. Bir şekilde IMEI numarası silindi. Farklı rom kurmaya çalıştım ama şu an telefon açılmıyor. Twrp ye girebiliyorum. Oradan bu romu sorunsuz kurabilir miyim? Ve bu romun üstüne IMEI kaydı yapabilir miyim
Bilgim yok ne yazık ki, telefoncunuza sormanız en mantıklısı.

buraksilin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
0
Bilgim yok ne yazık ki, telefoncunuza sormanız en mantıklısı.
peki twrp ile kurabılir miyım romu?
bu romu başka bi forumda sordum, ekran parlaklığı ve kamerada sıkıntıları olduğunu yazmış. güneş altında ekranın çok zor gözüktüğünü söyledi. ama ben kurup deneyeceğim bakalım

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
peki twrp ile kurabılir miyım romu?
bu romu başka bi forumda sordum, ekran parlaklığı ve kamerada sıkıntıları olduğunu yazmış. güneş altında ekranın çok zor gözüktüğünü söyledi. ama ben kurup deneyeceğim bakalım
Romu zaten twrp'den kurmanız gerekiyor, başka nasıl kuracaksınız ki?

Bahsettiğiniz sorunları yaşamadım.

buraksilin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
0
Romu zaten twrp'den kurmanız gerekiyor, başka nasıl kuracaksınız ki?

Bahsettiğiniz sorunları yaşamadım.
fastboot modundan da kuruluyo ve benim telefondan fastboota da girilmiyo.
telefon açılmadığı halde twrp ile kurulur mu onu sormuştum. neyse teşekkürler

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
fastboot modundan da kuruluyo ve benim telefondan fastboota da girilmiyo.
telefon açılmadığı halde twrp ile kurulur mu onu sormuştum. neyse teşekkürler
Sadece resmi romlar fastboot modunda kurulur hocam, bu cihaz için tüm custom romlar twrp vb. ile kurulur.

Üst Alt