Rehber Mi 9T için Önerdiğim Rom, Kernel ve Diğer Tüm Ayarlar

kreon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
adnan
Cihazım
note
Konular
2
Merhaba, Yurtdışı Mi 9T kullanıyorum. İmei kaybı yaşamadan nasıl kurabilirim? Daha önce hiç rom kurmadım. Teşekkür ederim.

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi 9T için Önerdiğim Rom, Kernel ve Diğer Tüm Ayarlar.

✓ Çok fazla bu konuda soru aldığım için kısa bir rehber paylaşıyorum.

Bu rehber kimler için?
•Cihazda kasma donma yapmasın, bir rom kurayım ve ömürlük olsun, sorunu olmasın, pil performansı üzmesin, performans sorunu yaşatmasın her şey dengede olsun diyenler için. Sürekli rom değiştiriyor ve bunu hobi edindiyseniz kurmanızın bir anlamı yok.

MiuiMix 12.5.2 | Stable

Eu rom tabanlı yapılmış Android 11 sürüm bir Miui rom. Eu romdan daha temiz bir rom. Özellikle pil performansı oldukça başarılı ve sistem geçişleri oldukça stabil olduğundan bu romu öneriyorum. Kamerasından NFC'sine kadar herhangi bir bug'ı yok.

İndirme Linki;

İnfinity Kernel R6 For Miui

Gerek pil performansı gerek genel performans olarak oldukça başarılı bir kernel. Hem Miui hem de AOSP için farklı versiyonları mevcut. Bu linkte ki konumdan Miui için olan versiyonu indirip romdan sonra kurabilirsiniz.

Diğer - İnfinity R6 Kernel - MIUI/AOSP

MIUI 14 Launcher Mod by KASHI

Romda Launcher olarak stock Miui Launcher geliyor ancak bu roma Kashi'nin modlu başlatıcısı da çok yakışıyor. Hiçbir kasma takılma hissettirmedi kullandığımdan beri, eğer standart bir Launcher kullanmak istemiyorsanız bunu şiddetle tavsiye ederim.

Mod - Miui 14 Launcher Mod by Kashi | MIUI 14/13/12

Sistem Arayuz Eklentisini Guncelleyin;

Sistem Arayuz Eklentisini linkini verdiğim sürüme güncelleyerek daha stabil bir kontrol merkezi kullanabilirsiniz. Kesinlikle daha yüksek sürüm kurmayı denemeyin, sistem arayüzü çöker ve romu yeniden kurmak zorunda kalırsınız.

Ekran Kapandığında Bildirim Gelmiyor mu?

Ayarlar > Pil kısmına gelip sağ üstten ayar simgesine tıklayın oradan da Senaryolar'ı seçin ve Uyku Modu'nu devre dışı bırakın. Sorununuz Çözülecektir.

Pil İstatistiklerim;

%50 Oyun %50 Günlük Sosyal Medya vs. kullanım (Wifi)
6 Saat (-/+)

Oyunsuz Günlük Kullanım(Wifi);
7 Saat+

Full Oyun (Wifi);
5 Saat(-/+)

Pil performansınızın; batarya sağlığınıza, kullanım şeklinize, oynadığınız oyuna, kullandığınız uygulamaya, mobil veri ve ya wifi kullanmanıza ve kılıfınıza kadar her türlü faktörden etkilenebileceğini, benim ekran sürelerime oranla daha fazla ve ya daha az ekran süresi alabileceğinizi unutmayın.

Rehber bu kadardı, umarım işinizi görür. İyi forumlar.
eline sağlık

telotelo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
......
Cihazım
telefon
Konular
4
Bende 12.5.2 stabil xiaomi.eu rom var sizin önerdiğinizden farklı mı bu?

Üst Alt