Yardım Mi 9T Dokunmatik kendi kendine dokunuyor

thewiott61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10.3.11
Telefon Modeli
mi 9t
Bootloader Kilidi
Kapalı
Kırılmaz cam takılıdır ama tam ekran değildir kılıfıda takılıdır. Ekran kendi kendine dokunuyor ama ben ekrana dokundum zaman, Örnek ; Elimi ekranda gezdiriyorum gezdirdiğim sırada sürekli kesiliyor yada farklı yerlere dokunuyor bu sorun her zaman olmuyo ara sıra oluyor daha demin denemelerime göre emin olmamakla birlikte telefonda bulunan bir sensör tarafından dokunduğunu düşünüyorum telefonu masada farklı yöne hareket ettiriyorum kesme azalıyor telefonu 45 derece kaldırıyorum yada elime alıyorum kesilme sorunu gidiyor. Acaba sorun tam olarak nedir arkadaşlar servise göndermek istemiyorum 1 ay bekleyecek zamanım yok. Telefon 1 haftalık.

sezgin91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sezgin
Cihazım
Mİ4
Konular
0
redmi note 8 de bu sorunu babam ara sıra yaşıyor kendisine almıştım, üzerinde tamerli cam takılı ama düzgün şekilde takılı, ilginç bir sorun, son çıkan miui 11 in skıntılı olduğunu düşünüyorum

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
xiaomilerin kronik sorunu , garantiye yollayin ekran degisimi yapacaklardir
Hocam tüm Xiaomilerin değil belirli modellerin sorunu maalesef. Biraz şans olayı yani. Mi 9 SE Mi 9 T'de çok oluyor malesef bu ghost touch denen olay. Kesin çözüm ekran değişimi. Manyotolu çakmak da işe yarıyormuş ama ne kadar gider bilmiyorum. Benim bu 3. Mi 9 SE cihazım nazar değmesin hepsi canavar gibi. Diyorum ya şans işi elektronik. Garantili cihazı olan hemen servise versin kurcalamadan. Yurtdışı cihazı olanlar ise forumda bahsedilen yöntemleri (çakmak ve ekran değişimi) denemek zorundalar. İnşallah daha fazla kişinin başına gelmez bu durum.

Oyla:

cagrialaf

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi Note 10
Konular
36
Hocam tüm Xiaomilerin değil belirli modellerin sorunu maalesef. Biraz şans olayı yani. Mi 9 SE Mi 9 T'de çok oluyor malesef bu ghost touch denen olay. Kesin çözüm ekran değişimi. Manyotolu çakmak da işe yarıyormuş ama ne kadar gider bilmiyorum. Benim bu 3. Mi 9 SE cihazım nazar değmesin hepsi canavar gibi. Diyorum ya şans işi elektronik. Garantili cihazı olan hemen servise versin kurcalamadan. Yurtdışı cihazı olanlar ise forumda bahsedilen yöntemleri (çakmak ve ekran değişimi) denemek zorundalar. İnşallah daha fazla kişinin başına gelmez bu durum.
Dün ben konuşmuştum bir hocamla magneto ile çözülüyor diye doğruladı. Bende birisinden duymuştum ama doğruluk payı varmış demek ki

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
aynı problem eski asus zenfone 2 telefonumda da vardı. nefret ettim zaten o telefondan onlarca büyük sorunları vardı ve bu sadece bir tanesiydi. evde kıyıda köşede çakmak buldum içini açıp düğmeli ve kablolu minik parça var onu çıkarttım. kablosunu ekranına tutarak düğmesine bastım defalarca, geçici bi' çözüm sağladı. tabi düğmeye basarken ben de çok düşük elektrikler yedim :) çakmağı toparlayamadım diye annem kızmıştı ocağın altını nasıl yakacağım diye. ikinci denememde çakmağı geri toplamayı başardım onu toplarken dikkat edin.

Oyla:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Bendede mi 9t var ama bahsettiğiniz sorunların hiç biri yok. Ekranda orjinal nano kaplama var. Önceki cihazım da mi 9t idi. Onda bu sorun vardı. Ekrana nano kaplama yaptırdım düzeldi. Artık kaplamadan mı yoksa şansa bala mı oldu bilmiyorum

Oyla:

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Benim RN8'de aynı sorun var. Özellikle bildirim menüsünü açıp çılgınlar gibi basıyor her yere. Yazılım ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. En son niyeti bozdum garantiye yolladım. Ama kesin orada 5 dk eline alıp bakacak ve sorun yok diyip yollayacaklar. Doktora gidersin şikeyetlerin azalırya aynı mevzu. Bizim firmalarımız pek para göz olduğundan 5 dk telefon kullanmayla ghost touch testi yaparlar. 4 dk kullanmayla elbet sorunu fark edemez. Umarım benim mahçup eder ve ekranı değişirler. Tabi onu da titiz yapacaklarını da sanmıyorum.
Bundan sonraki telefonumun markasını servisten gelecek cevap belirleyecek.

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Benim RN8'de aynı sorun var. Özellikle bildirim menüsünü açıp çılgınlar gibi basıyor her yere. Yazılım ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. En son niyeti bozdum garantiye yolladım. Ama kesin orada 5 dk eline alıp bakacak ve sorun yok diyip yollayacaklar. Doktora gidersin şikeyetlerin azalırya aynı mevzu. Bizim firmalarımız pek para göz olduğundan 5 dk telefon kullanmayla ghost touch testi yaparlar. 4 dk kullanmayla elbet sorunu fark edemez. Umarım benim mahçup eder ve ekranı değişirler. Tabi onu da titiz yapacaklarını da sanmıyorum.
Bundan sonraki telefonumun markasını servisten gelecek cevap belirleyecek.
servise yollamak pek mantıklı değil hocam güzel şekilde ilgilenirlerse amenna ama dediğiniz gibi de olabilir hatta servisten dönünce başka problemlerinde olabilir

Oyla:

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
servise yollamak pek mantıklı değil hocam güzel şekilde ilgilenirlerse amenna ama dediğiniz gibi de olabilir hatta servisten dönünce başka problemlerinde olabilir
Şansımı denedim hocam. Büyük bir ihtimal yazılım güncelleyip yollayacaklar.

Oyla:
Üst Alt