İnceleme Mi 9T Deji Batarya Değişimi

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam selamlar. Pil hala bu performansda mı çalışıyor neler değişti kısaca bahseder misiniz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar 2. El mi 9T Pro geçme şansım bulunuyor. Beni soğutan tek etken pil durumu.
Sizce telefonu alsam adam gibi bir pil bulup kullanmaya devam edebilir miyim, yoksa "Hiç bulaşma artık öldü Mi 9T/Pro" diyor musunuz?
Bence hiç bulaşma. Mümkünse f3'e geçin

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
Hocam selamlar. Pil hala bu performansda mı çalışıyor neler değişti kısaca bahseder misiniz?

Arkadaşlar 2. El mi 9T Pro geçme şansım bulunuyor. Beni soğutan tek etken pil durumu.
Sizce telefonu alsam adam gibi bir pil bulup kullanmaya devam edebilir miyim, yoksa "Hiç bulaşma artık öldü Mi 9T/Pro" diyor musunuz?

Mi9t pro eskidi artık ama tercih sizin yurtdışı poco f3 veya poco x3 pro tercih edebilirsiniz.

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42

Ben 9t pro kullanıyorum. Eskidi diyen arkadaşlara aldanma cihaz hala eski performansını veriyor. Fazla fazla para verip f3 geçmek bana mantıksız geliyor. Pil konusunda kullanıma bağlı olabilir benim hala en kötü 6,5 7 saat bazen 9,3 saati bulan ekran sürelerim oluyor 2 yıllık kullanımıma göre bence gayet iyi bir değer. İlk zamanlar 14 saatleri görüyordu tabi o zamanlar ile kıyaslanamaz ama bu da fena sayılmaz. Tercih size kalmış bataryayı değiştirmek istersen öyle kaliteli bir batarya piyasada maalesef bulunmuyor. Fiyatı uygunsa bence hala alınabilir. Redmi note 9 pro'dan note 10 pro'dan 100 kat daha iyi olup onlardan çok daha ucuza bulunabilir olması bile cihazı çekici kılıyor.

pabloesmeraldo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
pablo
Konular
1
li-ion piller icin sarji %80 de kesip %25 in altina pili dusurmediginizde pil omru ciddi anlamda artiyor. %80 sarj ettiginiz icin az gidiyor ama pil yillarca ayni performansta calisiyor. playstore'da battery charge limit diye bir uygulama var root ile calisiyor. surekli onu kullaniyorum, 3 sene oldu hala pil hemen hemen ayni kalitede.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
li-ion piller icin sarji %80 de kesip %25 in altina pili dusurmediginizde pil omru ciddi anlamda artiyor. %80 sarj ettiginiz icin az gidiyor ama pil yillarca ayni performansta calisiyor. playstore'da battery charge limit diye bir uygulama var root ile calisiyor. surekli onu kullaniyorum, 3 sene oldu hala pil hemen hemen ayni kalitede.
Kendi batarya kapasitem şuanda 4000mha'dan 3200mha'ya düşmüş durumda. Deji alsam ve dediğiniz gibi %80'e kadar şarj etsem yine 3200mha'lık bir batarya kullanmış olacağım yain deji almamın hiçbir faydasını görmeyeceğim. Pekte mantıklı değil gibi

halilcan60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halilcan
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
0
Baylar selam, mi 9t pro telefonuma deji batarya aldım. telefonumda eski kullanılan batarya da BP41 modeliydi o yüzden deji batarya aldım. İlk geldi taktım telefon çalıştı kullandım şarjı bitmeye yakın şarja taktım telefon şarj alıyor gösteriyor ancak dolum yapmıyordu. bende dejiye durumu ilettim yeni batarya gönderdiler onu da taktım yine aynı şarj oluyor gösteriyor ama dolum yapmıyor. yardımcı olabilecek var mı ?

ukayl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9 Pro
Konular
10
Deji batarya değişimi sonrası ekran süresi olarak kaç saat alabiliyorsunuz acaba ?

LunoxTwiGoddess

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
0

Hocam öncelikle merhaba cihazı tam 2 yıldır kullanıyorum hiçbir şikayetim yok.Pil performansına gelecek olursam herhangi bir performans düşüşü yaşamadım aldığımda kapasitesi 3994 mAh iken şu an 3870 mAh seviyelerinde (yaklaşık 5 aylık süreç) .Tabii telefonu doğru kullanmakta önemli.Şarjda asla oynamıyorum,uzun süre şarjda bırakmıyorum,şarja takmak için %1 i beklemiyorum %15 de takıyorum gibi gibi metotlarla kullanıyorum telefonumu.Her şeyden önce günü rahat rahat çıkartıyor,ısınma yapmıyor ve ayrıca 9-10 saat ekran süresi veriyor.Wild Rift(LoL Mobil) en yüksek grafiklerde 4.5G ile 60 FPS oynuyorum ve 1 saatte %20 şarj gidiyor ki normal değerler.Bu arada , bir arkadaş Poco X3 Pro,F3 falan demiş kusura bakmayın ama telefondan anladığı yok arkadaşın belli ki. Bu modelin tasarımı bile tüm Poco serisine bedel. Üstelik Poco X3, X3 Pro ekran olarak bunun yanında çamur kalır. Çocuğa Pubg oynasın diye alacaksanız tabi ki çocuk telefonu olan Poco'yu alabilirsiniz.Son olarak eğer satıcıya güveniyorsanız 2.el alabilirsiniz pişman olmazsınız sizi üzmez.Plastik kullanmaktansa premium bir cihaza sahip olmuş olursunuz.Saygılar...

LunoxTwiGoddess

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Arkadaşlar bu arka kapak kapanmaması olayı ile ilgili bir şey sormak istiyorum.Arka kapak alttan çok küçük bir şekilde kırıldı.Ve kasada hafif bir açıklık var.Acaba kırık kapaktan dolayı böyle bir açıklık oluşmuş olabilir mi?

Sezginer34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muzaffer
Cihazım
Mi9T 128GB/6
Konular
0
Deji batarya aldım kendim taktım.Fön makinesi ile ısıtıp ince plastik ile gerdirerek açtım bataryayı yuvasından çıkartırken 3 numaralı yapışkanı tutup fön makinesi ile orayıda ısıttıım yavaş yavaş sonrasında ordan çekince geldi altta kalan yapışkan plastik parçayıda ısıtarak söktüm deji nin kutusundan çıkan mavi filmli batarya yapışkanını takaıp bataryayı oraya sabitledim yapışkan kısımları temizleyim aldığım t8000 yapıştırıcı ile yapıştırıp üstüne ağır bişiler koyup kapattım açıklık falan olmadı gayet güzel oldu batarya performası umarım mutlu eder.

Üst Alt