İnceleme Mi 9T Deji Batarya Değişimi

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
Deji batarya aldım kendim taktım.Fön makinesi ile ısıtıp ince plastik ile gerdirerek açtım bataryayı yuvasından çıkartırken 3 numaralı yapışkanı tutup fön makinesi ile orayıda ısıttıım yavaş yavaş sonrasında ordan çekince geldi altta kalan yapışkan plastik parçayıda ısıtarak söktüm deji nin kutusundan çıkan mavi filmli batarya yapışkanını takaıp bataryayı oraya sabitledim yapışkan kısımları temizleyim aldığım t8000 yapıştırıcı ile yapıştırıp üstüne ağır bişiler koyup kapattım açıklık falan olmadı gayet güzel oldu batarya performası umarım mutlu eder.
eskisine göre şarj olma hızı daha mı yavaş yoksa daha mı hızlı sizce?

DryreL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökdeniz
Cihazım
Mi 6X
Konular
2
2,5 yıl sonra son durum nedir hocam?

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Bu arada piyasada orjinal mi9t bataryası satanlar var acaba güvenilir mi alınır mı yoksa maceraya gerek kalmadan iyi kötü deji mi alalım ? bu arada deji bataryanın orjinal bataryaya göre hızlı sarj olma olayı aynı mı ? yani iki bataryada aynı sürede mi sarj oluyor

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Bu arada piyasada orjinal mi9t bataryası satanlar var acaba güvenilir mi alınır mı yoksa maceraya gerek kalmadan iyi kötü deji mi alalım ? bu arada deji bataryanın orjinal bataryaya göre hızlı sarj olma olayı aynı mı ? yani iki bataryada aynı sürede mi sarj oluyor
Orjinal almak istiyorsan servis dışında bulamazsın, alternatif olarak deji veya yüksek kapasiteli başka marka satan batarya almanız daha mantıklı.

Met.in

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi9t
Konular
3
Telefon eski model olduğu için alınan pillerin üretim tarihi de muhtemelen eski ve raf ömrünü doldurmuş ürünler olabilir, dolayısı ile tam bir piyango. Amazonda yeni üretim tarihli oem piller mevcut ama hiç yorum yok. Ben de bir arayış içindeyim

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Bende telefonlarıma Deji Marka Pil taktırdım, 1 yıldır kullanıyorum, çok memnunum.

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
75

Sipariş versek ne zaman gelir kim bilir :D Denemek lazım aslında performans nasıl olur ne kadar sürede şarj oluyor ?

uydu2005

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uydu
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
7
Baylar selam, mi 9t pro telefonuma deji batarya aldım. telefonumda eski kullanılan batarya da BP41 modeliydi o yüzden deji batarya aldım. İlk geldi taktım telefon çalıştı kullandım şarjı bitmeye yakın şarja taktım telefon şarj alıyor gösteriyor ancak dolum yapmıyordu. bende dejiye durumu ilettim yeni batarya gönderdiler onu da taktım yine aynı şarj oluyor gösteriyor ama dolum yapmıyor. yardımcı olabilecek var mı ?
Tam olarak arkadaşla aynı şeyi yaşıyorum. İlk gelen batarya şarj olmadı diye yenisini gönderdiler ama bu da aynı. Hızlı şarj oluyor yazıyor ama sarj yüzdesi yükselmiyor. Ne olabilir sebebi

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Bende yeni değiştirdim ve şuan kapalı şarj ediyorum bakalım ilk kullanımlar nasıl olacak. :?

bbma

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış mutlu
Cihazım
Mi5x
Konular
5
Fön makinesi ile arkayı yumuşatim, araya Plastik ince uçlu bişi soktum, açıldı kapak. Vidalari çıkarttim, anakart korumasını cikarttim, pil soketlerini çıkartım, pili isittim, yapisken yumuşadı, pili de cikarttim, deji yi yerlestirdim. Soketi taktım, anakart korumasini taktim. Arka kapak yapiskan yerlerini kazıdım. Yerine b700 yapıştırıcı sürdüm, kapağı yerleştirdim. Tam kapandi. Yerine ansiklopediler koydum :)2 saat sonra aldım. Kapak sıfır yapışmış, eskisi gibi. Boşluk yok. Teli açtım. Şarjı fulledim. Sabah 8 den şuan 18,35 kadar hiç şarja koymadım. Hâlâ yüzde 70 şarj ve 8 saat kullanım süresi ve 3.5 saat ekran süresi aldım. Ki bu süreyi yüzde 30 sarj ile aldım. kullanımında pubg yarım saat, youtube, instagram tweetter tarayici kamera gibi şeyler var. ..
Bence ilk günkü pil kullanim gücüne ulaştı.. Deji yi kendi sitesinden aldım. Öneririm..
Yapması da kolay.
Arka kapak sorunu da yok, asıl sorun arka kapakta olan yapıştırı kısmı. Orayı iyi temizleyip, tek seferdr yapıştırıcıyi sürüp, kurumadan tek seferde yerleştirip ,hemen 1-2 saatlik ağırlık ile baskilayin.. Kapakta açıklık sıfıra iniyor. Sorunsuz.

Deniyimim bu şekilde.

Tüm bu işlemleri tel kapalı iken yapın, ısıtma vs :)))
8 saat kullanım süresi verdi Yüzde 30 sarj yiyerek.. Çok güzel bence. :)
.... İşlemleri sırayla yaparsanız sorunsuz bir şekilde oluyor.. Hala performans veriyor.

Üst Alt