Rehber Mi 9 T (Orijinal) Fastboot Rom Yükleme

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
O konulara baktım ama dedikleri yöntemle twrp ye gecemiyordu. Manuel yükleme ile oluyor. Yalnız root olmaması şuanda global rom dan mi kaynaklanıyor. Dediğiniz gibi eu yüklesem twrp ye gecermi?
Mevcut roma twrp kurun. Twrp de açıldıktan sonra magisk 20.4 yükleyin. Telefonunuz rootlu olarak açılacaktır

Escobar31

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Muhasebeci
Konular
2
Konu dün akşam bizzati tarafımdan denenmiştir. Garantili 5 aylık bir 6/64 cihaz aldık. Cihaz unlocked olduğu için garantide problem olmasın diye bootloader kapamak için rom attım. Birde bölge değiştirilmiyordu.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Bilgisayar kullanımı şarttır. Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın. Bilgisayar'ınız da Adb ve Quallcom Driverları yüklü olması gerekmektedir. Onları yükleyin..

Driver Yükleme ;

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
2 - Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
3 - Quallcom driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mi Flash ile Rom Yükleme ;
1 - Mi Flash aracını indirip açın.
2 - Sol üstte Driver butonuna basıp Driverları yükleyin.
3 - Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturun.
4 - Şimdi ise Global Fastboot Rom dosyasını indirin
indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Fastboot romu .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atın.
5 - Mi Flash programını açıp " Select " butonundan Yerel Disk C'nin içindeki rom dosyasını gösterip seçin.
6 - Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kabloyla bilgisayara bağlayalım. Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. Program telefonu görecektir.
7 - En altta " Clean All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde Telefonunuza orjinal rom yüklenmiş olacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dikkat : Mi Flash programında Clean All and Lock seçeneğini seçerseniz. Telefonun Bootloaderinin kilidi açıksa kilitlenir ve telefon açılmayabilir. O yüzden Clean All seçeneğini seçin.
CLEAN ALL seçeniğini işaretlemeyi unuttum. Ve telefonum mi yazsında takılı kalıyor ne yapmam gerek.lütfen yardımcı olur musunuz. Bootloader kilidi açıktı.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Escobar31, Linkten destek alabilirsiniz... Geçmiş olsun..

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
CLEAN ALL seçeniğini işaretlemeyi unuttum. Ve telefonum mi yazsında takılı kalıyor ne yapmam gerek.lütfen yardımcı olur musunuz. Bootloader kilidi açıktı.
Bootloader kilidini kendiniz açtıysanız aynı mi hesabıyla tekrar kilidi açın. Sonra yükleme yapabilirsiniz.

efetopal5858

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Xiamio
Konular
2
hocam merhabalar error:Missmatching image and device diye bir hata alıyor flash ladığım zaman

sshade

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sedat
Cihazım
mi9t
Konular
0
merhaba, bootloader kilidi açık mi 9t cihazıma stok rom yüklerken sorun yaşıyorum. cihazı kablo bağlı bir şekilde fastboottayken xaomi flash toolda romun olduğu klasörü gösterdikten sonra flaşa bastığım gibi telefon reset atıyor. yardımlarınız için teşekkürler şimdiden

Serhat01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat sucu
Cihazım
9T
Konular
2
Merhaba
Redmi 9T cihazımda adımsayarın yanlıs olması seste bogukluk sarjın yavas dolması vb sorunlardan dolayı yeniden rom yuklemek istiyorum. BL kilidini acmak icin basvuru yaptım 7 gün beklemem gerekecek.Burada linkte paylastıgınız Davinci global rom u mu kurmalıyım ?

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Merhaba
Redmi 9T cihazımda adımsayarın yanlıs olması seste bogukluk sarjın yavas dolması vb sorunlardan dolayı yeniden rom yuklemek istiyorum. BL kilidini acmak icin basvuru yaptım 7 gün beklemem gerekecek.Burada linkte paylastıgınız Davinci global rom u mu kurmalıyım ?
Redmi 9T ve Mi 9T farklı telefonlar.

Cihat59

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat
Cihazım
Mi9t
Konular
0
miu10 yüklendi nasıl oldu bu :D