Rehber Mi 9 T (Orijinal) Fastboot Rom Yükleme

kernel82

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mi8se
Cihazım
mi8se
Konular
0
Konuyu açandan bu bilgileri paylaşandan Allah razı olsun baya uğraştım ama cihazı çalıştırdım tekrar fastboot ta kalmıştı ne recovery nede başka bişey yükleyemedim bu şekilde yükleme işlemini gerçekleştirdim fakat cihaz için olan yazılım olmadığı taktirde yükleme yapmıyor tam doğru tgz dosyası olması gerekiyor herkese kolay gelsin...

16sinan001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
0
Merhaba arkadaşlar. Mi 9t kullanıcısıyım. Acemiyim bu arada. Forum harika ve herşey var. İnsana özgüven veriyor. Ama 3 gündür robot yapamadım. Size yaptıklarımı sırasıyla yazsamda siz bu akıl verseniz çok sevinirim.

- Fastboot modundan twrp ye gecemiyordum. Sonrasında forumda tektuşla twrp ye geçmek konusu vardır. Ordakileri yaptım ve twrp ye geçtim.

- sonrasında twrp den çıkmadı hiç bir şekilde, yine konulardan flash atılmasını buldum ve mi10 kurdum.

- telefondaki magisk manageri da install dan kurdum. Rootlandı sanırım. Ama mi10 kuruldu.

- güncellemelerden mi 11 e yükseltmek istedim ve telefon yine twrp de takıldı ve kendi kendini telefon sürekli restart yapıyordu.

- flash ile mi 12 kurdum ama magisk manager a girdiğimde daha önce yuklenmisti mi 10 dayken onu görmüyor.

Sonuç olarak başımdan geçen bunca şeye rağmen yine de rootlamak istiyorum. Acaba daha önce indirdiğim twrp için IMG dosyaları mi mi12 ile uyumlu değildi?

Magisk manager nasıl kurabilirim.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Konuyu açandan bu bilgileri paylaşandan Allah razı olsun baya uğraştım ama cihazı çalıştırdım tekrar fastboot ta kalmıştı ne recovery nede başka bişey yükleyemedim bu şekilde yükleme işlemini gerçekleştirdim fakat cihaz için olan yazılım olmadığı taktirde yükleme yapmıyor tam doğru tgz dosyası olması gerekiyor herkese kolay gelsin...
Rica ederim. İyi forumlar.

16sinan001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
0
İlk önce twrpden eu rom kurun. Açıldıktan sonra magisk 20.4 kurun. İşlem bu kadar
Twrp eu rom hangi konudan bulabilirim. Flash programı ile mi kurulabilirim? Yoksa ADB installerden Fastboot flash recovery.... Gibi komut ekranından mi?

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Twrp eu rom hangi konudan bulabilirim. Flash programı ile mi kurulabilirim? Yoksa ADB installerden Fastboot flash recovery.... Gibi komut ekranından mi?
Twrp den kuracaksınız. Xioami.eu rom olacak.

16sinan001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
0
Twrp den kuracaksınız. Xioami.eu rom olacak.
Forumda xioami.eu arattıgimda bulamadım. Telefon açıkken normal olarak ses arttırma ve güç tuşuna bastım acaba twrp ye gecermi diye ama gecmedi. Main menü, mi recovery 3.0 diye ekran geldi. Altında 3 menü var. Reboot, wipe data, connect with miasistan geliyor. Buradan mi?

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Forumda xioami.eu arattıgimda bulamadım. Telefon açıkken normal olarak ses arttırma ve güç tuşuna bastım acaba twrp ye gecermi diye ama gecmedi. Main menü, mi recovery 3.0 diye ekran geldi. Altında 3 menü var. Reboot, wipe data, connect with miasistan geliyor. Buradan mi?

Arkadaşım sen ilk önce twrp kurma konusu var ana başlıkta. O konuyu okurmusun

16sinan001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
0
Arkadaşım sen ilk önce twrp kurma konusu var ana başlıkta. O konuyu okurmusun
O konulara baktım ama dedikleri yöntemle twrp ye gecemiyordu. Manuel yükleme ile oluyor. Yalnız root olmaması şuanda global rom dan mi kaynaklanıyor. Dediğiniz gibi eu yüklesem twrp ye gecermi?

Üst Alt