Soru Mi 9 SE'den Mi 9’a geçmeye değer mi?

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
5 aydır Mi 9 SE kullanıyorum, şarj gerçekten eleştirilecek tarafı bu cihazın. Önceden Wi-Fi’da 7-8 saat ekran süresi verirken, Mobil veride 5-6 saat veriyordu, ancak güncelleme ile birlikte Wi-Fi’da 6 saate, Mobil veride ise 4-5 saate kadar düştü. Muhtemelen Mi 9 da çok farklı değildir ama sizlerin de görüşünü almak istiyorum. Sizce Mi 9’a geçmeye değer mi?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Sadece chrome kullanarak test amaçlı zorlarsan 19 saat ekran süresi alabilirsin. Ama onun haricinde 6 saat üstünü söyleyen yanıltmak için söylüyordur. Normal bir kullanımla 6 saati zor alırken, işin içine kamera,instagram,oyun girerse ne olur bir düşün.

Burada amacımız bir birimize yardımcı olmak, bizler kendi deneyimlediğimiz süreleri yazıyoruz, konuya yazanların bir çoğu ya mi 9 kullanan yada hakkında iyi bilgiye sahip olan kişiler. Tüm bu kişiler bataryası için olarak geçilmesinin akıl karı olmadığını belirtiyor. Yok dersen ki ben diğer şeyler içinde geçmek istiyorum o zaman tabiki üst model bir cihaza geçmek gayet iyi bir şeydir.

Ayrıca daha önceleri bir çok mesajımda tüm detaylarıyla batarya performansı hakkında bilgi ve görsel vermiştim.

Bu da bugün biraz önce aldığım görüntüler.

Cihazı iş yoğunluğu nedeniyle gün içinde neredeyse hiç kullanmadım, cebimde durdu.
1 saat chrome, 10-15dk instagram, 5dk gps var başkada birşey yok.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sadece chrome kullanarak test amaçlı zorlarsan 19 saat ekran süresi alabilirsin. Ama onun haricinde 6 saat üstünü söyleyen yanıltmak için söylüyordur. Normal bir kullanımla 6 saati zor alırken, işin içine kamera,instagram,oyun girerse ne olur bir düşün.

Burada amacımız bir birimize yardımcı olmak, bizler kendi deneyimlediğimiz süreleri yazıyoruz, konuya yazanların bir çoğu ya mi 9 kullanan yada hakkında iyi bilgiye sahip olan kişiler. Tüm bu kişiler bataryası için olarak geçilmesinin akıl karı olmadığını belirtiyor. Yok dersen ki ben diğer şeyler içinde geçmek istiyorum o zaman tabiki üst model bir cihaza geçmek gayet iyi bir şeydir.

Ayrıca daha önceleri bir çok mesajımda tüm detaylarıyla batarya performansı hakkında bilgi ve görsel vermiştim.

Bu da bugün biraz önce aldığım görüntüler.

Cihazı iş yoğunluğu nedeniyle gün içinde neredeyse hiç kullanmadım, cebimde durdu.
1 saat chrome, 10-15dk instagram, 5dk gps var başkada birşey yok.

Hocam sizin cihazınız root ile reklam engellemek istiyor gibi bir görüntü var :) Adguard maşallah sömürmüş bataryanızı. Neredeyse hiç uykuya geçirmemiş.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hocam sizin cihazınız root ile reklam engellemek istiyor gibi bir görüntü var :) Adguard maşallah sömürmüş bataryanızı. Neredeyse hiç uykuya geçirmemiş.

Hocam görünürde öyle ama aslında diğer uygulamaların işlemleride Adguard üzerinden geçtiği için sanki işlemleri Adguard yapmış gibi görünüyor. Aslında bir gün adguard kapalıyken denemeyi düşünüyorum.

Aşağıdaki istatistiklere göre aslında çok fazla bir kullanımı yok gibi. Yinede kapalı denemediğim için birşey diyemiyorum.

Oyla:

Zeta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Telefondan genel anlamda memnunum hocam, Mi 9’un bana göre artıları, ekran büyüklüğü, işlemci, GPU, güncelleme ömrü, bir tık daha iyi batarya. Chrome, YouTube, Haber programı, Telegram, WhatsApp kullanıyorum gündelik hayatta. Başka bir şey yok, böyleyken 7 saat alır mıyız Mi 9’da?
Hocam bende mi8 var. Bir tık az piksel ve 855 yerine 845 işlemcim olmasına rağmen ve daha büyük (3400mAh) batarya ile 7 saat ekranı mobil veri ile zor görüyorum. Yani görüyorum ama çok yoğun kullanımda göremem.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Evet hocam bizde onu anlatmaya çalışıyoruz yoksa benim sana bi marazım yok seni üzdüysem affola hakkını helal et
Estağfurullah hocam, biraz yanlış anlaşılmaya müsait cümleler vardı ama olur öyle arada, büyütmek yakışmaz bize, zaten biz bizeyiz, olgun insanlarız. Helal olsun hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet herkes bunu söylüyor zaten. Batarya için geçmek mantıklı değil, kayda değer fark yok hocam :D

Siz biri gaz versin alayım istiyorsunuz ama kimsenin dili varmıyor, mağdur olmanızı istemiyoruz. :)
Gaz vermekten ziyade ekran süresi ile ilgili güzel sonuçlar alan biri olsaydı belki gaza gelip yapardım öyle bir çılgınlık ama mantıklı gelmiyor şimdi. Daha telefon çıkarken bile yetersiz ama vardır belki bir bildiği Xiaomi’nin dedik, meğer yokmuş.

Oyla:

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Hocam sana burdaki tüm yorumlara karşın birşey söyliycem. Tüm yorumları unut.

Ben mi4 den beri xiaomi kullanan bir adamım şuan mi9 se kullanıyorum. Ve sana açık açık şunu söyliyim xiaomiyi bırak artık bende bırakıcam. Bunun için çeşitli sebepler var. En önemlisi zaten yazılım. Yazılım zaten yoksa telefonda isterse sd855 olsun. Aynı işlemcili diğer cihazlara bak çok daha güzel performans sunanlar mevcut. Sana önericeğim 2 farklı marka var uygun fiyatlı. Oppo yada meizu. İkisininde yazılımı miuiden on kat iyi. Cidden öz güncelleme veriyorlar. Meizu pro 6 kullandım. Flyme 5 sürümü ile. O sürüm bile xiaominin bugüne kadarki tüm sürümlerinden kat kat iyi. Bir uygulama ile onu çok iyi anladım. Bir tv kumanda uygulaması tüm android cihazlarda kasıyordu iphone hariç tek meizuda kasmadığını gördüm. Aynı ios kalitesinde ondan sonra aşık oldum cidden. Tercihinizi o yönden yapabilirsiniz. Meizu 16th alabilirsiniz mi9 yerine önerebilirim size. Yada uygun fiyatlı meizu 16 yıda. Miui artık kullanıcı olarak beni uzaklaştırıyor kendinden.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Hocam sana burdaki tüm yorumlara karşın birşey söyliycem. Tüm yorumları unut.

Ben mi4 den beri xiaomi kullanan bir adamım şuan mi9 se kullanıyorum. Ve sana açık açık şunu söyliyim xiaomiyi bırak artık bende bırakıcam. Bunun için çeşitli sebepler var. En önemlisi zaten yazılım. Yazılım zaten yoksa telefonda isterse sd855 olsun. Aynı işlemcili diğer cihazlara bak çok daha güzel performans sunanlar mevcut. Sana önericeğim 2 farklı marka var uygun fiyatlı. Oppo yada meizu. İkisininde yazılımı miuiden on kat iyi. Cidden öz güncelleme veriyorlar. Meizu pro 6 kullandım. Flyme 5 sürümü ile. O sürüm bile xiaominin bugüne kadarki tüm sürümlerinden kat kat iyi. Bir uygulama ile onu çok iyi anladım. Bir tv kumanda uygulaması tüm android cihazlarda kasıyordu iphone hariç tek meizuda kasmadığını gördüm. Aynı ios kalitesinde ondan sonra aşık oldum cidden. Tercihinizi o yönden yapabilirsiniz. Meizu 16th alabilirsiniz mi9 yerine önerebilirim size. Yada uygun fiyatlı meizu 16 yıda. Miui artık kullanıcı olarak beni uzaklaştırıyor kendinden.
Meizu’nun arayüzünde çok fazla bug olduğunu söylüyorlardı bir forumda, kullanmadığım için yorum yapmam isabetli olmaz. Şarj problemi dışında çok bir sorunum yok açıkçası hocam. Ama yeniliklere ve farklılıklara açık olmak gerek, belki bir gün kullanırım Meizu, ama yakın zamanda zor.

Oyla:

onat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onat
Cihazım
POCO F2 Pro
Konular
4
5 aydır Mi 9 SE kullanıyorum, şarj gerçekten eleştirilecek tarafı bu cihazın. Önceden Wi-Fi’da 7-8 saat ekran süresi verirken, Mobil veride 5-6 saat veriyordu, ancak güncelleme ile birlikte Wi-Fi’da 6 saate, Mobil veride ise 4-5 saate kadar düştü. Muhtemelen Mi 9 da çok farklı değildir ama sizlerin de görüşünü almak istiyorum. Sizce Mi 9’a geçmeye değer mi?
Hocam merhaba, bende ilk çıktığından beri bende mi 9 se kullanıyordum, sizin gibi mi 9 mu yoksa mi 9T pro mu alayım çok gittim geldim, batarya için mi 9T pro aldım, 10 gündür kullanıyorum memnunum şuan da.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Hocam merhaba, bende ilk çıktığından beri bende mi 9 se kullanıyordum, sizin gibi mi 9 mu yoksa mi 9T pro mu alayım çok gittim geldim, batarya için mi 9T pro aldım, 10 gündür kullanıyorum memnunum şuan da.
Siz ne kadar ekran süresi alıyorsunuz hocam?

Oyla:
Üst Alt