Soru Mi 9 SE'den Mi 9’a geçmeye değer mi?

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
5 aydır Mi 9 SE kullanıyorum, şarj gerçekten eleştirilecek tarafı bu cihazın. Önceden Wi-Fi’da 7-8 saat ekran süresi verirken, Mobil veride 5-6 saat veriyordu, ancak güncelleme ile birlikte Wi-Fi’da 6 saate, Mobil veride ise 4-5 saate kadar düştü. Muhtemelen Mi 9 da çok farklı değildir ama sizlerin de görüşünü almak istiyorum. Sizce Mi 9’a geçmeye değer mi?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Telefondan genel anlamda memnunum hocam, Mi 9’un bana göre artıları, ekran büyüklüğü, işlemci, GPU, güncelleme ömrü, bir tık daha iyi batarya. Chrome, YouTube, Haber programı, Telegram, WhatsApp kullanıyorum gündelik hayatta. Başka bir şey yok, böyleyken 7 saat alır mıyız Mi 9’da?
Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ama ben şimdiye kadar hiç 7 saat almadım hocam fakat 10 saat gördüğünü söyleyen arkadaşlarımız mevcut. Batarya konusunda beklentinizi pek yüksek tutmayın bence. Performans olarak ise tartışmasız Mi9 sizi tatmin edecektir.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ama ben şimdiye kadar hiç 7 saat almadım hocam fakat 10 saat gördüğünü söyleyen arkadaşlarımız mevcut. Batarya konusunda beklentinizi pek yüksek tutmayın bence. Performans olarak ise tartışmasız Mi9 sizi tatmin edecektir.
Hocam işte benim kafamı karıştıran da bu oluyor. Kimi 10 saat diyor, kimi 5-6 saat. Oyun oynamayan biriyim, eğer 8-9 saat alabiliyorsak geçmek isterim.

Oyla:

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Hocam işte benim kafamı karıştıran da bu oluyor. Kimi 10 saat diyor, kimi 5-6 saat. Oyun oynamayan biriyim, eğer 8-9 saat alabiliyorsak geçmek isterim.
Arkadaşım konuyu ilk açtığında yazında batarya için mi 9se den mi 9 a geçilirmi dedin. Biz batarya konusunda pek fark yok dedik. Şimdi de ama mi 9 un şu artısı var bu artısı var falan diyorsun. Bence öncelikle sen telefonu niçin değiştirmek istediğine karar ver sonra bize yaz.

Oyla:

ForzaJuve69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
2
Bence MIUI 11 Güncellemesini bekleyip, telefonlara ne kattığını gördükten sonra karar vermeniz daha doğru olur. Bir iki ay içerisinde iki cihaza da verilecek bu güncelleme. Sonrasında batarya süreleri ve performans özelinde neler değişmiş neler iyiye ya da kötüye gitmiş, bunları göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Arkadaşım konuyu ilk açtığında yazında batarya için mi 9se den mi 9 a geçilirmi dedin. Biz batarya konusunda pek fark yok dedik. Şimdi de ama mi 9 un şu artısı var bu artısı var falan diyorsun. Bence öncelikle sen telefonu niçin değiştirmek istediğine karar ver sonra bize yaz.
Sırf bataryası için bile geçerim, performans da cabası. Neyini anlamadın hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bence MIUI 11 Güncellemesini bekleyip, telefonlara ne kattığını gördükten sonra karar vermeniz daha doğru olur. Bir iki ay içerisinde iki cihaza da verilecek bu güncelleme. Sonrasında batarya süreleri ve performans özelinde neler değişmiş neler iyiye ya da kötüye gitmiş, bunları göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız.
Kesinlikle haklısınız hocam, eğer tatmin edici fark olursa geçiş yapmam daha doğru olur.

Oyla:

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Sırf bataryası için bile geçerim, performans da cabası. Neyini anlamadın hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kesinlikle haklısınız hocam, eğer tatmin edici fark olursa geçiş yapmam daha doğru olur.
Arkadaşım tekrar söylüyorum, sen buraya konu açtığında batarya için mi 9se den mi 9 a geçilirmi dedin. Ben olayım Cantara hocam, Stoya arkadaşım olsun ve bir çok kişi sırf batarya için geçilmez dedi. Senin şimdi bana verdiğin cevaba bakalım. (Sırf bataryası için bile geçerim, performans da cabası. Neyini anlamadın hocam? ) İşte anlamadığım tamda bu. Madem hiç birimizi dinlemi ceksin hala Sırf bataryası için bile geçerim diyorsun. Bize niye soruyorsun arkadaşım buyur al telefonu seni tutan yok.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Arkadaşım tekrar söylüyorum, sen buraya konu açtığında batarya için mi 9se den mi 9 a geçilirmi dedin. Ben olayım Cantara hocam, Stoya arkadaşım olsun ve bir çok kişi sırf batarya için geçilmez dedi. Senin şimdi bana verdiğin cevaba bakalım. (Sırf bataryası için bile geçerim, performans da cabası. Neyini anlamadın hocam? ) İşte anlamadığım tamda bu. Madem hiç birimizi dinlemi ceksin hala Sırf bataryası için bile geçerim diyorsun. Bize niye soruyorsun arkadaşım buyur al telefonu seni tutan yok.
Şaka mı yapıyorsun Allah aşkına? Benim sorduğum soru açık: Batarya performansı. Yoksa SD 855 CPU olan bir cihazın elbette performansı SD 712’den iyi olacaktır. Önceki mesajımda da belirttiğim üzere, Cantara hocamın da dediği üzere, “Herkes farklı bir ekran süresi yazıyor. Kimisi 4-5 saat derken, kimisi 10 saat diyor.” Ben de diyorum ki “Batarya performansı hakkında net bir bilgi var mı?” Yani ekran süresi 10 saat kadar süre veriyor mu? Sırf batarya için geçilmez deniliyor ama 10 saat süre alanlar da var, eğer öyleyse geçmek isterim. Sen neden bu kadar marazî yorum yapıyorsun hocam?

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Şaka mı yapıyorsun Allah aşkına? Benim sorduğum soru açık: Batarya performansı. Yoksa SD 855 CPU olan bir cihazın elbette performansı SD 712’den iyi olacaktır. Önceki mesajımda da belirttiğim üzere, Cantara hocamın da dediği üzere, “Herkes farklı bir ekran süresi yazıyor. Kimisi 4-5 saat derken, kimisi 10 saat diyor.” Ben de diyorum ki “Batarya performansı hakkında net bir bilgi var mı?” Yani ekran süresi 10 saat kadar süre veriyor mu? Sırf batarya için geçilmez deniliyor ama 10 saat süre alanlar da var, eğer öyleyse geçmek isterim. Sen neden bu kadar marazî yorum yapıyorsun hocam?
Mİ9 SE'de de 10 saat alan var. Batarya tamamen kullanımla alakalıdır. Şu an aldığınız süre kadar alırsınız en fazla yarım saat daha az veya fazla ekran süresi almış olursunuz.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Mİ9 SE'de de 10 saat alan var. Batarya tamamen kullanımla alakalıdır. Şu an aldığınız süre kadar alırsınız en fazla yarım saat daha az veya fazla ekran süresi almış olursunuz.
O zaman fark yok demektir hocam.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
O zaman fark yok demektir hocam.
Evet herkes bunu söylüyor zaten. Batarya için geçmek mantıklı değil, kayda değer fark yok hocam :D

Siz biri gaz versin alayım istiyorsunuz ama kimsenin dili varmıyor, mağdur olmanızı istemiyoruz. :)

Oyla:
Üst Alt